foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: vee näidud
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 06, 2012 08:05 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Juun 17, 2012 10:03
Postitusi: 30
Asukoht: tartumaa
Mul on küsimus, et millised on kõige sobilikumad vee näidud? Mida peab mõõtma? Kuna olen algaja siis ei tea nendest vee näitudest midagi. Kui akvaariumis on vaid 20 gupit, elustaimed, akvaarium on 40l. Mis on kõige ohtlikum gupide jaoks. Millist keemiat peab kasutama, et kõik korras oleks? Mida teeb gupidele ph kõikumine? Miks tekivad klaasile õhumullid kui vett vahetan? Kas see on ohtlik? Mis on ph, no2 ja no3, milleks nad head on?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 06, 2012 08:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
/esimene/25681/index.html

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 06, 2012 10:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tommikese viidatud link (lingid) võiks oll Sulle kohustuslik lugemismaterjal, loe KINDLASTI !
Kuid luba teha Sinu andmete põhjal väike vihje.
- akva maht on 40l (eksju?) ja seal on 20 gupit! See ei ole AINULT 20 vaid ISEGI 20, seda on liiga palju! Küsisid,mis on kaladele ohtlik. Väike akva maht kalade arvu kohta on kohe kindlasti ohtlik. Seda esimeses järjekorras. Muud vee parameetrid tulevad mängu alles hiljem.
Väga umbkaudne reegel on 1l vett täiskasvanud (pole tähtis et kalad võivad olla hetkel veel maimud - nad ei saa kunagi suureks niiviisi !) kala 1cm kehapikkuse kohta. Reegel kehtib keskmise kala ehk nt molly kohta. Gupidele võiks ka sobida aga nt scalaredel on juba teised nõudmised.
- gupid paljunevad kiiresti ja seega oled varsti kalakonservi omanik...
Kuuldavasti püütakse pidada rohkem isaseid gupisid sest siis kaovad liigse järelkasvu probleemid ja isased on oma uhkete värviliste sabadega isegi pilkupüüdvamad.
Akva mahu suurendamine või kalade arvu vähendamine on ainus lahendus.

Õhumullidest saab lahti, kui lasta vahetusvett dušist või segada seda intensiivselt (kasvõi käega). Mina lasen vahetusvett kraanist just niiviisi ja mulle ei teki. Ei lase veel seista eraldi anumas 24h kuigi ka see on võimalus. Mullid on jah kaladele probleemiks.

Igasugu lisakeemia vee jaoks jäägu pigem sellesse faasi kus algteadmised juba omandatud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 07, 2012 11:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Eeelpoolöelduga täitsa nõus täiendaks vaid, et dušist ämbrisse laskmine ei võta alati neid mulle ära soovitaks kasutada veekonditsioneeri.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver