foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: SiO2 test
PostitusPostitatud: Reede Veebr 10, 2012 04:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Küsimus, mis arvamus on teil selle silikaadi testi kohta?

http://www.jbl.de/en/aquatics-freshwater-products/detail/3225/jbl-silicate-test-set-sio2

On keegi kasutanud?
Kui palju see näit üldse kõigub?

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2012 12:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
Kasutanud olen, aga arvata ei oska midagi :) . Õigemini ei tea, kuidas seda teadmist kasutada, mis selle testi mõjul tekkida võib. Kas midagi pruunvetikaga seoses ?

_________________
430L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2012 08:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
käpik kirjutas:
Kasutanud olen, aga arvata ei oska midagi :) . Õigemini ei tea, kuidas seda teadmist kasutada, mis selle testi mõjul tekkida võib. Kas midagi pruunvetikaga seoses ?

Jah.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2012 09:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
SiO2 on vist selline oletatav tegur, mille tegelikku mõju pruunvetikale on raske kontrollida. See vetikas käib mul omal ka natuke pinda, just paar viimast nädalat. Sio2 test näitas 0,4-0,6 mg/L , see peaks normaalne olema.
Rein, Sa kusagil märkisid, et suurem kaaliumi lisamine andis pruunvetikale hoogu juurde ?

Viimasel ajal on mul pruunvetikat olnud 2 korda ja viimane kord kahtlustan ka kaaliumi lisamist. Seda ei saanud tegelikult palju, mitte üle normi, mis arvatakse et 20 mg/L aga selle hulga kallasin korraga kasti, enne pidi olema kusagil nulli lähedal, sest 3-4 nädalat ei lisanud kaaliumit.

Vist erinevad asjaolud üheaegselt. Midagi BGA taolist on ka praegu näha, väga vähe küll, sellega eraldi tegelema ei pea.

_________________
430L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2012 11:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Käpik: Millisel kujul see pruunvetikas sul seal esineb?

Mul kattusid need sauna kerise kivid mingi pruunika-lillaka vetika ühtlase kihiga ning see ei mõtlegi ära kaduda.
Samuti tekkib seda kihti sambla rootsudele aga teistel taimedel seda pole.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2012 02:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
käpik kirjutas:
Rein, Sa kusagil märkisid, et suurem kaaliumi lisamine andis pruunvetikale hoogu juurde ?

Nii juhtus jah, kui proovisin erinevate väetiste üledoseerimise mõju. Kaaliumsulfaadiga mängides tuli päris korralikult pruunvetikat.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2012 10:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
jaantat kirjutas:
Käpik: Millisel kujul see pruunvetikas sul seal esineb?


Esineb täiesti ebasobival kujul :) . Kõige enam annab tunda anubiase vanematel lehtedel. Sealt maha pesta normaalselt ei õnnestugi, tugevalt kinni. Põhja peal ei ole nii märgata, tumeda värvusega pinnas, ei ole näha.
Ma seda vetikateooriat väga ei tunne ka. Võib olla, et iga pruuni värvi vetikas ei olegi pruunvetikas. Kive mul kastis ei ole, tegelikult peaks panema - ciclididel on vaja kuhugi külge marja kinnitada.

Taimedest anubias ja Microsorum windelow ongi peamised, mille külge see pruun läbu tuleb, tagaklaasi peal ka natuke. Kiirekasvuliste Stellata ja Hygrophila peale ei teki midagi - täiesti puhtad.

Pruuni värvi vetikat oli kord varem ka tugev nätakas, aga see oli natuke kiletaoline ja väga lihtsalt mahapestav. See tekkis peale 200% :) veevahetust ja taandus kiiresti, kui kaks valgustitoru uute vastu vahetasin (sylvania grolux). Seda võis pidada nagu uue akva probleemiks - uus vesi ja vähe valgust. Praegune pruun nuhtlus ei ole kindlasti valguse vähesusest - kõik luminofoortorud on uued.

Koos selle viimase pruunvetikaga on ka väga väike hulk BGA rohelist ollust kahes kindlas asukohas, aga edasi ei levi - põja peal akva esiservas, kus haliidlampide valgus tugevam on. BGA järgi mõtlesin, et veevool aeglaseks jäänud ehk (BGA eelistab väheliikuvat vett, aga päris põhjus see kindlasti ei ole).

Filtrid olidki üsna täis. Mul seline ekstreemtihedusega filtrimaterjal kõige viimane kiht. See oli nagu karunahk ja vett laskis ka umbes sama hästi läbi. Sain korraliku veevoolu tagasi (vähemalt 5 korda rohkem kui enne oli). BGA suhtes peaks nüüd midagi nägema. Pruunvetikas - veevool seost ei usu.

_________________
430L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 18, 2012 01:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
käpik kirjutas:
Koos selle viimase pruunvetikaga on ka väga väike hulk BGA rohelist ollust kahes kindlas asukohas, aga edasi ei levi - põja peal akva esiservas, kus haliidlampide valgus tugevam on. BGA järgi mõtlesin, et veevool aeglaseks jäänud ehk (BGA eelistab väheliikuvat vett, aga päris põhjus see kindlasti ei ole).

Sinna ette äärde kus küljeklaas ja põhjapinnas kokku lähevad, kipub BGA jah kõige enam tikkuma.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver