foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Veetestide hind
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 25, 2011 08:42 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 14, 2011 04:14
Postitusi: 45
Asukoht: Saue
Tere,

oleks huvitatud sellest, et kui palju maksavad orienteeruvalt kiirtestid ja kui palju need nö täpsemad testid? Ei piinaks teid siin selle küsimusega, kui mul oleks võimalus lähitulevikus kalapoodi minna. Ma tahaks igaks juhuks selle testi ära teha ja panna ka siia foorumisse näidud vaatamiseks üle igaksjuhuks.[/b]

_________________
54l akva - 1 skalaar, 2 ancistrust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 25, 2011 10:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
kas pole ka aega minna kalapoe veebilehele ?

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 26, 2011 12:44 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 14, 2011 04:14
Postitusi: 45
Asukoht: Saue
a ma ei osanud arvata, et sealt võiks vaadatagi :D aga aitäh ja sain ka nüüd asjale selgust, kui palju need maksavad ja mitu tükki pakis :D ilmselt nad korduvkasutatavad ei ole. Ma kõiki muidugi ei vaadanud läbi, aga mulle mõne puhul jäi selline mulje :)

_________________
54l akva - 1 skalaar, 2 ancistrust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 26, 2011 12:55 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 19, 2011 05:52
Postitusi: 103
Asukoht: Tartu
Tilgateste saab ikka korduvalt kasutada... 30 - 50 korda.. olenevalt testist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 26, 2011 01:32 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 14, 2011 04:14
Postitusi: 45
Asukoht: Saue
ah selge, suur aitäh :)

_________________
54l akva - 1 skalaar, 2 ancistrust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 26, 2011 03:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Soovitan osta ikka tilgateste. Esimesel korral tuleb osta täiskomplekt (sealt saad värviskaala), pärast piisab vaid täitepudelitest. Ribatest pole usaldusväärne. Kunagi kasutasin ise ka seda. Kui miski näit ribal minus kahtlust tekitas, siis tegin ikka tilgaga üle. Kahekordne raha kulu, kuigi ribaga saab kiirelt vastuse kätte.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 26, 2011 05:05 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 14, 2011 04:14
Postitusi: 45
Asukoht: Saue
no nii, ma vaatasin kalake'se lehele uuesti ja leidsin sealt ainult selliseid täpsemaid teste, mis mõõdavad ainult üht näitu. Kas need ongi tilgatestid ( allpool asetsevas veebilehel kõik peale viimase ) ja neid polegi selliseid, mis mõõdaks mitut näitu korraga? Eks ma pean veel internetis vaatama ja otsima kalapoodide veebilehti, kui on.

Link - http://kalake.ee/index.php?lang=est&main_id=52

_________________
54l akva - 1 skalaar, 2 ancistrust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 26, 2011 05:23 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 19, 2011 05:52
Postitusi: 103
Asukoht: Tartu
Tilgatestid on jh ainult 1 näidu jaoks korraga. Kui tahad kõike korraga siis pead ribatestide peale mõtlema, mis on aga ebatäpsed niipalju kui mina olen aru saanud.

Kui tahad ribateste siis võid minuga ühendust võtta... ma ostsin need ja enamus on kasutamata, sest peagi soetasin endale tilgatestid. Võin sulle odavalt oma ribad ära anda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2011 11:03 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 14, 2011 04:14
Postitusi: 45
Asukoht: Saue
olgu, aga minul kui ilmselgelt väga suurel võhikul nende testide alal oleks veel küsimus, et mis need värviskaalad on? Ja milline võiks olla see täiskomplekt, millega ma selle värviskaala kaasa saan ja mis ma siis pärast ostma juurde pean, et ma enam täiskomplekti ei peaks ostma? :) Ühesõnaga oleks mul väga tore, kui keegi seletaks mulle selle tilgatestinduse lahti, kuid kui keegi väga ei viitsi ja hakkab õiendama, et ma ise otsiks igalt poolt, siis piisab paarist vastusest ülalpoolo toodud küsimusele :)

Suur aitäh juba :)

_________________
54l akva - 1 skalaar, 2 ancistrust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2011 11:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Igas komplektis on kaasas juhend, kuhu trükitud ka värvilised alad koos vastava näiduga. Tavaliselt on veel 3 topsikut kemikaalidega ja mõõtenõu. Nendest segad vastavalt juhendile kokku lahuse (akvast võetud vesi mõõtenõusse ja siis tilgutad preparaate ja segad) ja siis võrdled sodi värvi juhendil oleva skaalaga.
Seda ma ei teadnudki, et reagente saab ka eraldi tellida...
Kas nad suhteliselt samal ajal otsa ei saa (kõik korraga) ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2011 12:14 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 19, 2011 05:52
Postitusi: 103
Asukoht: Tartu
Tellidki kõik reagendid uuesti... tuleb nastuke odavam sest kaasa pole pakitud värviskaalat ja mõõtenõusid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2011 12:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Tegelikult oleneb mis sul akvaariumis on ja mille poole sa soovid püüelda.

Kui tahad panna rõhku taime akvaariumile on soovitav omada PH, KH, (GH), Fe, PO4, NO3 teste

Kui on pigem soov panna rõhku kaladele siis tähtsamad PH, KH, NO3 ja alustavas akvaariumis NO2

Kõikide testidega on kaasas juhend mida mingi värv tähendab.
Igal kala liigil ja igal taime liigil on soovitatav Ph, Kh skaala kus ta kõige paremini kasvab.

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2011 08:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Felch kirjutas:
Igas komplektis on kaasas juhend, kuhu trükitud ka värvilised alad koos vastava näiduga. Tavaliselt on veel 3 topsikut kemikaalidega ja mõõtenõu. Nendest segad vastavalt juhendile kokku lahuse (akvast võetud vesi mõõtenõusse ja siis tilgutad preparaate ja segad) ja siis võrdled sodi värvi juhendil oleva skaalaga.
Seda ma ei teadnudki, et reagente saab ka eraldi tellida...
Kas nad suhteliselt samal ajal otsa ei saa (kõik korraga) ?


Tilgatestid on erinevad. Näiteks pH-l on vaid üks pudelike reagendiga. NO2-l kaks pudelikest. Mõnel testil jälle kolm reagenti (NH näiteks). Ja mingil kummalisel põhjusel ei saa minul kohe mitte kuidagi mitme reagendiga testimaterjal korraga otsa. Täitepakki saab osta vaid komplektina. See siis süstla, värviskaala ja katseklaaside võrra odavam.

Ise arvan, et tilgatest tuleb ehk odavam ja kindlapeale targem. Juba sellepärast, et täpsem. Kui on palju asju koos, siis ei saa see ju hea olla. Võta või mobiiltelefon, kus fotokas sees. Ja missugune on pildi kvaliteet?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2011 09:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ilmselt on nii, et ribatestiga saad kiire vastuse küsimusele - kas vaja midagi lähemalt uurida või mitte. Kui näit on kummaline mõõdad juba täpse(ma) tilgatestiga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2011 10:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
KRA kirjutas:
Soovitan osta ikka tilgateste. Esimesel korral tuleb osta täiskomplekt (sealt saad värviskaala), pärast piisab vaid täitepudelitest. Ribatest pole usaldusväärne. Kunagi kasutasin ise ka seda. Kui miski näit ribal minus kahtlust tekitas, siis tegin ikka tilgaga üle. Kahekordne raha kulu, kuigi ribaga saab kiirelt vastuse kätte.


Siin ma juba kirjutasingi oma kogemustest ribatestiga. Oligi nii, et sai tehtud kiire test ribaga ja kui mingeid hälbeid ei olnud, siis võis rahumeeli hingata. Kui aga mingi näit ribal pisutki kahtlane oli, siis sai see tilgatestiga üle tehtud, et täpsemat näitu teada saada. Tolle ribatesti võiks võimalusel ikka ära unustada.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver