foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 19, 2011 10:04 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mai 16, 2011 08:20
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu
Tere!
Kuna olen akva hobis uustulnuk siis paluks natukene abi mõne mitte nii uustulnuka käest kommenteerimaks minu akva vee näite.Olen siin lehel ka usinasti eeltööd teinud ennem kui akva koju jõudis ja mõningatel esinenud mured on ka minul olnud aga õnneks sekkumiseta ise ka läinud(ei kutsu kurja kaela).Nagu näiteks hägune ja tolmune vesi.Aga see pidi akva sissetöötamisel olema ok.Aga siis vee näidud (kuidas on ja mida peaks tegema?) -
NO3 - 0
NO2 - 0
GH - 16 (kui ma ei eksi oli esimeses testis 10)
KH - ütleks 15 - 20 vahe (värv päris 20 ka nagu ei oleks)
PH - 7,6 (esimeses testis oli 8,0)

Kemikaalidest veel suurt ei jaga seega kommige julgelt.

Nüüdseks on sees juba mõned taimed ja kaks guraami.Taimed istutasin otse kruusa(mulla jätsin mängust välja).Pealt vaadates on akva pilt ilus ja kalad tunnevad ennast kui pomod kuna said väikesest poe akvast 126l -sesse oma akvaariumisse;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 19, 2011 11:21 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mai 16, 2011 08:20
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu
Kelle vana-kelle uus tähendas, et sai soetatud kasutatud akvaarium.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 19, 2011 11:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
aikala kirjutas:
.Aga siis vee näidud (kuidas on ja mida peaks tegema?) -
NO3 - 0
NO2 - 0
GH - 16 (kui ma ei eksi oli esimeses testis 10)
KH - ütleks 15 - 20 vahe (värv päris 20 ka nagu ei oleks)
PH - 7,6 (esimeses testis oli 8,0)

Kemikaalidest veel suurt ei jaga seega kommige julgelt.


tere Aikala
Ja palju õnne ja edu ja ilusaid aastaid sinule koos oma akvaariumiga.

Millal akva käivitatud ja kui suur teine on?
* Nagu su kirjeldusest aru saan, on sul ribatest, mitte tilgatest. ehk see on lihtsalt teadmiseks kuidas testi andmeid tõlgendada.
* Ilmselt on sul akvaarium üsna alles käima pandud ja nitrifikatsiooni protsess pole käima läinud, mis selgitab ka seda et sul nii no3 ja no2 nullis on. googelda näiteks "aquarium nitrogen cycle" ja ka "Cycling Aquarium". Millal vee sisse lasid ?palju sellest möödas juba.
* Sellest tulenevalt ära siis kohe kiirusta palju rohkem kalu sisse panema, lase akvaariumil küpseda ja võta rahulikult.
* Kas pruukisid ka baktereid sisaldavaid vedelikke käivitamisel, mis oluliselt aitaksid akvaariumit käivitada? Kui ei siis soovitaks väga.
* Mis taimed, mäletad nende nime. Kui pinnaseks on puhas kruus siis juurtaimedele sobiks alla panna kruusa sisse juure juurde savi pallikesed, hoidu Sera väetise tablettidest ja kasuta JBL savi palle. Neid saab ka sinna alla kruusa sisse suruda.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 19, 2011 12:17 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mai 16, 2011 08:20
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu
käivitamine on olnud tsirka 1,5 nädalat.Osad siin foorumis mainivad, et päris kummi venitamisel pole ka mõtet.Eks siis püüdsin leida kuldse kesktee;)Kemikaale ma veel kasutanud ei ole kuna olen aru saanud, et kui mingeid suuri probleeme ei ole nt. vetikad jne. siis tuleb akvaariumil lasta endal vaikselt sujuda.Baktereid sain kaasa koos filtriga kuna eelmine omanik meelega seda filtrit pesema ei hakanud.Kahjuks on mul jahh ribatest 20* kuna poemüüja ei näidanud muud kui seda 5in 1 ja siis iga test veel eraldi.Ma siis otsustasin kompleksema võtta.Olen siin foorumis lugenud küll, et tilgatest näitab täpsemalt.Kahjuks kui Tartus käisin siis zooplanetaariumist ei tulnud kohe pähe küsida testi.Tean ainult seda, et meil on suhteliselt kare vesi kraanist seega olen mõelnud, et peaks äkki tooma mujalt vett veevahetusega juurde???Taimedest teen väikese uuringu siin foorumis ja siis saan täpselt öelda sest kahjuks ei mäleta neid ladinakeelsed nimesid ;)
Tänud vastamast!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 19, 2011 12:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Kaua see eelmiselt omanikult saadud filter tööta seisis ja kas kuivalt või koos akva veega.
teiseks kui seal ka mõni murdosa neist bakteritest ellu jäi enne sinu akva käima panemist siis andsid ka need viimased otsa eismese mõne tunniga värskes vees.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 19, 2011 12:46 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mai 16, 2011 08:20
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu
/404.html üks taim on nüüd see paremal pikkade lehtedega.Kahjuks siis kui tahad ei leia paremaid pilte ja teine on valge tõlvikuga(õis) ja ovaalsed lehed.
Saan juba aru kuhu sihid - seisis ikka mõnda aega ...oma 2nädalat tühjana kui sain Tartust akvale ise järgi minna.Kuivana.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 19, 2011 12:49 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mai 16, 2011 08:20
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu
kuna sa oled tubli vastaja siis küsin ühe küsimuse mis mind natuke kummitab....nimelt valgustus.Kui taimed on sees siis kui pikalt peaks valgustus töötama.Hetkel olen valgel ajal pausi teinud ja pimedamal ajal sees hoidnud u. 7-8 h?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 19, 2011 12:50 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mai 16, 2011 08:20
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu
siis 7-8 h ööpäevas


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 19, 2011 01:04 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mai 16, 2011 08:20
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu
http://www.baseshop.com/anycat/tropica/ ... logdk.html

nii tuvastasin siis taimed nagu lubatud -

* Echinodorus bleheri
*Anubias barteri var. nana


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 19, 2011 02:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Sa oled tubli küsija ;)

* Taimedest
Anubias isutatakse kas kännu või kivi peale, peaasi et risoom ei oleks kruusas, see siis muidu läheb mädamena ja taim ei arene.
Anubias on väga vähe nõudlik ja väga aeglase aksvuga taim. Kuna lehed teinekord kestavad aasta või kaks siis võtavad kergesi külge vetika kui ta on väga valguse käes. aga muidu anuubiase pärast midagi muud kui õige istutamine vaha ei oleks.

Bleheri on samuti vähe nõudlik ja kasvab ka mõnuga vähesema valguse juures. Enamus toitained tarbib pinnasest, seega soovitav oleks tema juurte juurde lisada ka savi pallid.

Nende taimede puhul võid aegajalt lisada ka vette mikroväetisi, et taimi natuke turgutada..

* Bakterid
Kuna selle aja jooksul ei ole sulle filtrisse jäänud ühtegi kasulikku bakterit alles siis oleks olnud mõistlik siiski filter korralikult puhtaks teha... Nii said vette luhtsalt hulga surnud baktereid ja muud kasutut läbu.
Osta aga julgesi baktereid sisaldavat olluskit ja lisa seda vastavalt õpetusele.

* Valgus aeg 7-8 nädalat on alguses täitsa ok.. Troopiline päev on keskmiselt 12 tundi ja see oleks maks mis ka valgustus põleda võiks.
Kui võimas valgustus on su akval ?
Päevane paus on ka ok. päeva peale 10 tundi on täitsa normaalne ja liiga palju võib mõjuda soodsalt ka vetikatele.
Päevane valgustuse paus valgel ajal on aga akvaariumile sama hea kui pimedus... kõrvalt sisse tulev valgus on nii nõrk et see taimedele ei mõju miskti moodi... Samas osad lausa soovitavad päeval pausi pidada, sest see jälle mõjub vetikatele pärssivalt. Nii et võta näpust.
Mul on valgustus taimeriga nii on lihtne seda automaatselt sisse välja lülida.
Seda et päike akvaariumile peale ei pea mitte paistma oled kindlasti juba kuskilt lugenud ja arvesse võtnud.

Oot sa vist ei maininud kui suur su akvaarium on ka mis valgustus või kui võimas valgustus peal on ?

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 19, 2011 04:04 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mai 16, 2011 08:20
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu
Sa vist ei pannud tähele aga esimese kirja lõpus mainisin, et kalad uues 126 l akvaariumis ;)
Valgustuse sain ka akvaariumiga kaasa seega ei ole väga muret tundnud kas piisab või ei kuna aastaid oli ta eelmist omanikku hästi teeninud (seega pean järgi uurima).Kui ma väga hoogu satun siis ehk teen õhtul mõne pildi albumisse.Varsti saangi tõgada, et muud ei tee kui akvaarium ees ja taga;). Mis veel oli...Seega siis peaks olema ju ka ok. selline asi nagu Tetra Safestart kui ma nüüd õieti mäletan.Ahh jaa, ja kas teise vee lisamisest ka piisab, et vee karedust stabiliseerida?Veel...;) Kuidas peaks Anubiast kivile istutama?
Tänud endiselt;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 19, 2011 04:13 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mai 16, 2011 08:20
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu
Anubias barteri on var. barteri - mitte nana.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 19, 2011 08:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Ei pannud jah tähele, seega igati vonks akva ju. Mul ka 125L

Kividest taimede alla sobib paremini laava kivi, see on boorne ja sinna tungivad jured isegi sisse. Aga muidu sobib peenike kalamege tamiil taimede sidumiseks kui see on vajalik.... et siis tamiiliga seod ja ongi kõik.... mõne aja pärast on juured sedapsi ajanud et hoiab ise kinni juba.
Aga nagu ütlesin Anubias võib olla ka kruusa peal kui oled pannud nii, et risoom kindlasti väljas on.

Teise vee lisamine, kui teine vesi on pehmem on ehk ok... aga kas on seda vaja - on juba palju filosoofilisem küsimus.
Millise efekti saavutad, saad arvutada meenutades võtteid matemaatika tunnis (ilmselt kuskil 5B klassist)
Ehk kui su akvaariumi vee karedus on 15 ja sa võtad sellest välja veevahetusega 15% vett ja lisad vett mille karedus on 6, siis milliseks kujuneb su akvaariumi vee karedus peale veevahetus ?
Kui on tõsine tahtmine troopika taimedega ja pehme vee kaladega tegeleda siis parima kasuteguri saad RO filtriga... kuskilt mujalt vee toomisel lihtsalt tahtsin öelda et saavutatav kasutegur võrreldes selle vaevaga ei pruugi ennast õigustada.


Sera Nitrivec, Tetra Safe Start, JBL Denitrol, Seachem Stability jne. vali mis meeldib kasu on alustades rohkem kui rubla eest.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 20, 2011 10:16 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mai 16, 2011 08:20
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu
Aga seniks tänud ja "kuiva" suve ;)!


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver