foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Uus akva ja vetikas
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 09, 2011 05:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 21, 2007 09:28
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn - Nõmme
Olen akvat pidanud ca 11 aastat Nõmmel, puurkaevu veega ja tean, et igal kevadel (lume sulamine) ja sügisel( suurvihmad) on Nõmme vesi "Väga Elus".
Paraku olin vana akva lagunemise tõttu sunnitud uue ostma just sellise "Väga Elusa Vee "aegu.
Ja mitte kuidagi ei saa vetikast lahti!
Seda juba rohkem kui 3 nädalat!
Mul on need vist pea kõik täna olemas : pruunvetikas, rohevetikas, limavetikas, must habevetikas. Vanas akvas ei olnud pea üldse ja vana vett ei võtnud kaasa grammigi, ka killustiku panin 100% uue. Taimed leotasin Aqutani lahuses ja loputasin/puhastasin korralikult.
Tänaseks olen 3 nädala jooksul 2x vee pea täielikult vahetanud ja 2x lisanud samas ka Sera vetikatõrjevedelikku, mille nime ei saa hetkel öelda, sest viskasin karbi ära. Tegemist oli pisikese pudeliga (200l-le). Viimati tegin seda eile hommikul ja vesi on taas täitsa hägune ning roheline.
Tolku nehhui! :(
Toore Akva Efekt ei saa olla enam küsimus sellise vetika vohamise korral. Esimese vetikatõrje korral oli mul veel olemas ka 4 tabletti killustikku panemiseks aga seda oli vähe 180-le liitrile ja ostsin vedelikku juurde. Teisel korral (eile) panin ainult seda Sera vedelikku.
Muud selles poes pole.
Kuigi toimeaeg peaks olema 1 kuni 6 nädalat ei tohiks ju nii suures osas vahetatud vesi nii kiiresti nii hulluks minna?
Kollast Discust veel näen aga sinist ei näe!!!
HELP!!!
Pimendamine ei tule toore akva puhul kõne alla, sest ümberistutatud taimed vajavad kogu valgust kuigi väetist neile eile enam ei pannud.
Otsest päikest akva ei saa täna (saab vaid märtsis paar nädalat kui päike on vastaval kõrgusel vastaval ajal nii paar tundi päevas).
Palun paremat vetikatõrjevahendit!
Discustele meeldib selline akva aga mulle ja taimedele ei meeldi - olin eile sunnitud Vallisneria pikad lehed kõik välja näpistama, sest nad olid vetikate all rabedaks muutunud, seega peaaegu surnud ja jube koledad nägid välja.

_________________
Juwel Rio 180l, EHEIM välisfilter, UV ja aeraator. Elustaimed, problemaatilised Discused, 2 Plecot, 2 Botiat.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uus akva ja vetikas
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 09, 2011 07:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
BigBlondie kirjutas:
Olen akvat pidanud ca 11 aastat Nõmmel, puurkaevu veega ja tean, et igal kevadel (lume sulamine) ja sügisel( suurvihmad) on Nõmme vesi "Väga Elus".
Paraku olin vana akva lagunemise tõttu sunnitud uue ostma just sellise "Väga Elusa Vee "aegu.
Ja mitte kuidagi ei saa vetikast lahti!
Seda juba rohkem kui 3 nädalat!
Mul on need vist pea kõik täna olemas : pruunvetikas, rohevetikas, limavetikas, must habevetikas. Vanas akvas ei olnud pea üldse ja vana vett ei võtnud kaasa grammigi, ka killustiku panin 100% uue. Taimed leotasin Aqutani lahuses ja loputasin/puhastasin korralikult.
Tänaseks olen 3 nädala jooksul 2x vee pea täielikult vahetanud ja 2x lisanud samas ka Sera vetikatõrjevedelikku, mille nime ei saa hetkel öelda, sest viskasin karbi ära. Tegemist oli pisikese pudeliga (200l-le). Viimati tegin seda eile hommikul ja vesi on taas täitsa hägune ning roheline.
Tolku nehhui! :(
Toore Akva Efekt ei saa olla enam küsimus sellise vetika vohamise korral. Esimese vetikatõrje korral oli mul veel olemas ka 4 tabletti killustikku panemiseks aga seda oli vähe 180-le liitrile ja ostsin vedelikku juurde. Teisel korral (eile) panin ainult seda Sera vedelikku.
Muud selles poes pole.
Kuigi toimeaeg peaks olema 1 kuni 6 nädalat ei tohiks ju nii suures osas vahetatud vesi nii kiiresti nii hulluks minna?
Kollast Discust veel näen aga sinist ei näe!!!
HELP!!!
Pimendamine ei tule toore akva puhul kõne alla, sest ümberistutatud taimed vajavad kogu valgust kuigi väetist neile eile enam ei pannud.
Otsest päikest akva ei saa täna (saab vaid märtsis paar nädalat kui päike on vastaval kõrgusel vastaval ajal nii paar tundi päevas).
Palun paremat vetikatõrjevahendit!
Discustele meeldib selline akva aga mulle ja taimedele ei meeldi - olin eile sunnitud Vallisneria pikad lehed kõik välja näpistama, sest nad olid vetikate all rabedaks muutunud, seega peaaegu surnud ja jube koledad nägid välja.


Mina nüüd üritan vetikas vabaneda chemisy des'iga.Tulemustest veel vara rääkida,kuna käimas on mürgitamise teine päev.Räägivad et pidi väga hästi mõjuma.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 09, 2011 07:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 21, 2007 09:28
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn - Nõmme
Ole sõber ja anna teada tulemustest ASAP!
PS! Kas see sobib SERA vahenditega( Aqutan, Nitrivec, jm)
Osadel vahenditel on kohe kirjas, et kas või millega ei sobi/sobib.
Mul oli kunagi üks pudel päris hästi toimivat vetikatõrjet aga taaskord ei mäleta nime ega firmat. Pudel oli sinine, lapik ja natuke nagu laineline.
Paraku ei mäleta ka - millisest kauplusest ostsin. Blondi värk:(
Pean vist hakkama üles kirjutama "hästi toimivaid retsepte akva igaks juhuks"

_________________
Juwel Rio 180l, EHEIM välisfilter, UV ja aeraator. Elustaimed, problemaatilised Discused, 2 Plecot, 2 Botiat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 09, 2011 10:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kõige pealt, BigBlondi, rahune! Kohe kindalsti tuiskavad Sulle appi akvaristika gurud.

Ise pakuks välja, et Sul on tegemist hetkel alustava akva sündroomiga. Kuna Sa alustavasse akvasse ei võtnud grammigi vana vett kaasa, kruus sai uus ja taimedki leotatud, siis võiks arvata, et ka bakterite tekkimisega läheb aega. Mida veetestid näidatavad? Oled küll lisanud vetikatõrjet, aga kas ka näiteks mingit bakterit, mis vee näitudel aitaks paraneda?

See, et vesi hägune ja roheline võib minu kogemustel tekkida ka surnud bakteritest. Seda mul paar korda juhtund ja hullu pole midagi olnud. Peaasi - tee tilgateste (NO2, NO3, NH). Nood vist hetkel vajalikumad.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 10, 2011 11:58 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Guru ei ole aga oma arvamuse pakun välja.

Kui Sa killustiku 100 % ära vahetasid, ega Sul sinna alla mingit mullapõhja või firmasubstraati ei läinud? Kui ei läinud, pole su taimedel midagi süüa ja võtab tükk aega enne kui nad kasvama saavad hakata. Senikaua on muidugi vetikas peremees kui taimed ei kasva aga toitaineid vees jagub.
"Elusat vett" nagu küll praeguse olukorra põhjustajaks ei tahaks pidada.

Glutaaraldehüüd, millest siin juttu on olnud, või Seachemi Flourish Excel oleks ilmselt lahendus aga kõik taimed ei kannata seda. Väidetavalt ka vallisneeria, mille Sa ütlesid endal olevat. Discuste kannatamise kohta ei tea.

Üks võimalus on tuua endale veepinnal ujuvaid taimi ja kiirekasvulisi taimi nagu Ceratophyllum demersum kasvõi ajutiselt akvasse. Oluline oleks, et nad toituks veest saadud kraamist, mitte pinnasest, ja samas vetikas ei saaks neid ära katta. See peaks probleeme leevendama seni kuni pinnasest toituvad taimed end käima jooksevad. Puhta kruusa korral võib see omajagu aega võtta.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uus akva ja vetikas
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 10, 2011 12:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
BigBlondie kirjutas:
Mul on need vist pea kõik täna olemas : pruunvetikas, rohevetikas, limavetikas, must habevetikas. Vanas akvas ei olnud pea üldse ja vana vett ei võtnud kaasa grammigi, ka killustiku panin 100% uue. Taimed leotasin Aqutani lahuses ja loputasin/puhastasin korralikult.
Ehk siis sisuliselt läksid akva nullist peale käivitamisele. Kui oleksid kasvõi taimed otse ümber tõstnud, oleksid päästnud vähemalt osa oma kasulikest bakteritest. Või siis võtnud pinnast vanast akvast kaasa... Aga mis sellest enam, rong juba läinud.
Aquatan on kloorieemaldi, taimede selles leotamine kindlasti midagi kasulikku ei tee. Aquatani otstarbekas kasutus on veevahetuse ajal värskele veele lisamine.
Loodetavasti pole Sul päris killustik, minu arusaamist mööda on killustik purustatud kivide teravaservalised tükid (killud), see pole hea ei taimedele ega kaladele.
Nende vetikatõrjevahenditega möllamine pole küll mõistlik, võid oma discustele ka liiga teha.
Pakuks selgituse selle kohta mis toimus. Kuna hakkasid otsast peale akvat sisse töötama, siis vette kogunes omajagu ümbertöötamata ammoniaaki. Koos piisava valgusega on see ideaalne stardiplatvorm rohelise vee tekitamiseks.
Võiksid hankida sellist bakteripreparaati nagu Tetra Safestart. Bakteripreparaatidega on nii et suurem osa on neist ussiõli kuna sisaldavad valesid baktereid (täpsemalt ntx siin), mainitud vahend peaks olema õige asi.
Sul on käimas akva sissetöötamine, nii et ei teeks paha omada NH3/NH4, NO2, NO3 teste. Oleks kahju, kui discused kannatada saaks. Oluline on just NH3/NH4 ja NO2.
Tegelikult oled üsna nullpunkti lähedal, võib-olla oleks hea teha restart ning seda siis õieti. Näiteks nii et vaataks täpsemalt milline on Su põhjapinnas, vajadusel vahetaks välja millegi asjalikuma vastu. Kõige alla põhja hangiks aga pisut väljasifoonitud muda mõnest sissetöötanud akvast. Prooviks korraliku põhjapinnasega (mulla mineraliseerimine kahjuks võtab liiga palju aega et sellega mässata). Tublisti taimi akvasse, õiget bakterisegu kah ja saaks jälle asjad jonksu.
Suurte veevahetuste ajal on kloorieemaldaja veele lisamine väga soovitav. Paremad kloorieemaldajad aitavad ka ammoniaagist vabaneda, Kalakeses saadaval.
Kas valgustus on Sul Juweli originaal - millised torud? CO2 ei kasuta?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uus akva ja vetikas
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 10, 2011 01:34 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 06, 2011 07:32
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
Võiksid hankida sellist bakteripreparaati nagu Tetra Safestart. Bakteripreparaatidega on nii et suurem osa on neist ussiõli kuna sisaldavad valesid baktereid (täpsemalt ntx siin), mainitud vahend peaks olema õige asi.

Mina kasutasin JBL Denitrol-i ja oma akvas pole ma kunagi saanud mingisugustki NH3/NH4 näitu. Ka (õrn) NO2 kadus u 10 päevaga.

_________________
180 l - elustaimed, õnateod, harjasninad, pärl-niitguraamid, siiami vetikamugijad, Venezuela kääbuskiriahven, punakõht kristallahvenad.
12 l & 2 l - elustaimed, mudatigulased, labatigulased, põistigulased
www.insulaar.eu
www.imeiluseesti.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uus akva ja vetikas
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 10, 2011 02:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Insulaar kirjutas:
Mina kasutasin JBL Denitrol-i ja oma akvas pole ma kunagi saanud mingisugustki NH3/NH4 näitu. Ka (õrn) NO2 kadus u 10 päevaga.

Nagu seal viidatud artiklis ka kirjas, on Tetral kasutusel patenteeritud bakterikooslus, sestap teistel tootjatel ka juhul kui on kasutusel õiged bakterid, on targem selles osas suu kinni hoida. Ehk siis me lihtsalt ei tea mis seal on.
Olukorda kus NH3/NH4 ja NO2 näit on nullis saab muide saavutada ka üldse bakteripreparaati kasutamata.
Ma ei väida et JBL Denitrol oleks halb, ma lihtsalt ei ole kindel kas ta on hea. Et selles kindel olla, peaks hankima akva kus NH3/NH4 ja NO2 omaks arvestatavaid näitusid ning kontrollima kas Denitroli lisamisel näidud hakkavad kiiresti kahanema.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uus akva ja vetikas
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 10, 2011 07:02 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 06, 2011 07:32
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
Nagu seal viidatud artiklis ka kirjas, on Tetral kasutusel patenteeritud bakterikooslus, sestap teistel tootjatel ka juhul kui on kasutusel õiged bakterid, on targem selles osas suu kinni hoida. Ehk siis me lihtsalt ei tea mis seal on.

See bakterikoosluse patenteerimine on üks kahtlane lugu. Minu arusaamist mööda saab patenteerida enda avastatud/isoleeritud/kirjeldatud/taaskasvatatavat bakteritüve, nagu näiteks Lactobacillus fermentum ME-3, mis meile igalt piimaletilt Helluse nime all vastu vaatab. Mainitud artikkel jätab eksitava mulje, nagu oleks Tetra pantenteerinud kogu teadmise, et Nitrosomonas marina ja Nitrospira-taolised bakterid on oksüdeerivad bakterid ja seetõttu ei tohi neid teiste tootjate bakterikokteilides kasutada. Tegelikult on Tetra Holding US patenteerinud vaid mõned Nitrospira-laadsete bakterite tüved ja tõestanud, et nad suudavad osküdeerida NO2->NO3. Mis ei ole, ausalt öeldes, eriline saladus juba üle kümne aasta. Ka vihje artiklis, et kõik muud tootjad arvavad tänapäevani, et Nitrobacter on kõva tegija vees, on suhteliselt kohmakas ja kõlab kangesti Tetra reklaamina.

Rein kirjutas:
Et selles kindel olla, peaks hankima akva kus NH3/NH4 ja NO2 omaks arvestatavaid näitusid ning kontrollima kas Denitroli lisamisel näidud hakkavad kiiresti kahanema.

Ma ostsin mingi aeg tagasi isegi nuuskpiirituse ära, aga esialgne arvutus näitas, et 3-liitristes purkides sellist katset ei korralda, kui just mingisugust imetillukest doseerimisriista pole. Teoreetiline huvi läks üle praktilise huvi vastu akva korralikuks käivitamiseks :)

_________________
180 l - elustaimed, õnateod, harjasninad, pärl-niitguraamid, siiami vetikamugijad, Venezuela kääbuskiriahven, punakõht kristallahvenad.
12 l & 2 l - elustaimed, mudatigulased, labatigulased, põistigulased
www.insulaar.eu
www.imeiluseesti.eu


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver