foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Sera Ph minus
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 03, 2011 10:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Tere,
kas võin kasutada Sera Ph minust kui kasutusel on tetra tooted (aquasafe,easy balance)?Ph võiks natuke alla poole minna,kuna ei näe veel tulemust co2 kasutamisel.Algusest saati on olnud ph näit 8-8,5.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 03, 2011 11:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Ega sul seal mingit lupja sisaldavat dekoratiivkivi pole, mis pH nii kõrgele ajab?

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 04, 2011 10:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
kpl Kalake kirjutas:
Ega sul seal mingit lupja sisaldavat dekoratiivkivi pole, mis pH nii kõrgele ajab?


Mul on seal loss,ma ei tea,millest see tehtud :cry: Panin ka pildi igaks juhuks albumisse.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 04, 2011 10:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Sul on seal ka mingi valge kivi, gupide pildi peal. Proovi kahtlasi asju äädikatestiga - tilguta äädikat peale ja vaata mis juhtub. Kui tekib reaktsioon, siis akvasse ei tasu panna.
Keemiaga pH allatoomine pole jätkusuutlik tegevus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 04, 2011 07:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Rein kirjutas:
Sul on seal ka mingi valge kivi, gupide pildi peal. Proovi kahtlasi asju äädikatestiga - tilguta äädikat peale ja vaata mis juhtub. Kui tekib reaktsioon, siis akvasse ei tasu panna.
Keemiaga pH allatoomine pole jätkusuutlik tegevus.


96l pole mul peale lossi ja ühe dekoratiivteokarbi midagi kahtlast.Kivi on teises akvas,kus ph on samal tasemel mis 96l -ses.Aga võib ju katsetada seda äädikatesti.Eks paistab siis ....

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 06, 2011 06:49 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
pH alla laskmise puhul tuleks tegelikult karedust teada. Kui karedus väga suur siis pole neist pH minustest eriti palju abi.
Olen minevikus üritanud igasuguseid ph-minuseid ja turba filtrisse toppimist ja muid trikke. Osmoosiaparaadini õnneks ei jõudnud.
Veetrikkidega on ka see probleem, et akvaariumi keskkond võib ebastabiilseks minna. Väikese karedusega võib pH väga äkiliselt suurtes piirides kõikuma hakata ja see on veel hullem kui kalu pisut vale pH-ga vees pidada.
Lõpuks olen rahunenud ja jõudnud järeldusele, et kui oma raha ja vaba aja peale vihane pole, siis on targem akvaarium vastavalt kohalikele veeoludele kujundada. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 06, 2011 09:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
aarne kirjutas:
Lõpuks olen rahunenud ja jõudnud järeldusele, et kui oma raha ja vaba aja peale vihane pole, siis on targem akvaarium vastavalt kohalikele veeoludele kujundada. :)

+1 hääl

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 06, 2011 09:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
aarne kirjutas:
pH alla laskmise puhul tuleks tegelikult karedust teada. Kui karedus väga suur siis pole neist pH minustest eriti palju abi.
Olen minevikus üritanud igasuguseid ph-minuseid ja turba filtrisse toppimist ja muid trikke. Osmoosiaparaadini õnneks ei jõudnud.
Veetrikkidega on ka see probleem, et akvaariumi keskkond võib ebastabiilseks minna. Väikese karedusega võib pH väga äkiliselt suurtes piirides kõikuma hakata ja see on veel hullem kui kalu pisut vale pH-ga vees pidada.
Lõpuks olen rahunenud ja jõudnud järeldusele, et kui oma raha ja vaba aja peale vihane pole, siis on targem akvaarium vastavalt kohalikele veeoludele kujundada. :)


Jutt täitsa õige.Minu vee Gh on 14' ja Kh 15'-20'.Muutusi olen täheldanud vee Kh-l,enne oli see 20' nüüd siis 15+Kõige hullem see,et kui sai soetatud akvaarium ja kalad,siis see ph on enam-vähem(7,5),millegi pärast on ta tõusnud.Ph erilist muutust pole,vb siis imevähe.Midagi siiski tõstab mul seda ph-d arvatavasti.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 08, 2011 01:49 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Mida kraanivee (või mis iganes sinna akvasse pannakse) näidud räägivad? Karedus on üsna kõrge - see peaks väga tugevalt igasuguste pH langetamise protseduuridele vastu seisma. pH minus oleks siin üsna kasutu. Karbonaatne karedus on põhimõtteliselt nagu puhver. Et karedus on alla läinud siis seda vist seostaks CO2 lisamisega. Ju see majake ja dekoratiivne teokarp need pahalased on, mis pH-d tõstavad. Põhjakruus võib ka mõnikord asjasse puutuda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 09, 2011 12:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
aarne kirjutas:
Mida kraanivee (või mis iganes sinna akvasse pannakse) näidud räägivad? Karedus on üsna kõrge - see peaks väga tugevalt igasuguste pH langetamise protseduuridele vastu seisma. pH minus oleks siin üsna kasutu. Karbonaatne karedus on põhimõtteliselt nagu puhver. Et karedus on alla läinud siis seda vist seostaks CO2 lisamisega. Ju see majake ja dekoratiivne teokarp need pahalased on, mis pH-d tõstavad. Põhjakruus võib ka mõnikord asjasse puutuda.


Tegin siis enne veevahetust värske vee testid,üllatuseks olid sel samad tulemused mis käivas akvaariumiski.
Ph-8
Kh-15-20'
Gh-15-20'

Ma katsun muretseda kh ja gh tilgatestid,äkki praegused testid valetavad.Ph on tilga omaga sama.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 09, 2011 08:30 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
No siis peaks pilt selge olema - tüübiline Eestimaa vesi. Ega need kareduse tilgatestid midagi suuremat juurde ei anna. Üldiselt võib nentida, et pH alla saamine on teoreetiliselt võimalik aga tõsine higistamine. Mina soovitaks olukorraga leppida aga eks igal akvaristil on omad eesmärgid.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver