foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Sera veetestid
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 13, 2011 12:02 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 17, 2011 09:48
Postitusi: 15
Asukoht: Pärnu
sera veetestidel on see mõõteklaas kaasas, juhendis öledakse, et mõõda 5ml vett jne, klaasi peal on 5ml märk ka olemas. ma aga ei viitsinud lobistada sellega ja võtsin süstlaga 5ml vett, klaasi valades oli seda märgist tunduvalt rohkem, pakuks, et selle topsi järgi 7ml. on keegi veel sama asja tähendanud ja kui on, siis kuumb õige on, kas nende märgi järgi 5ml või süstla järgi.
katsetasin hiljem veel 3'e erineva mahuga süstaldega ja sain ikka sama tulemuse, süstalde järgi 5ml on sera topsi järgi 7 ml.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 13, 2011 12:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina teen kogu aeg oma teste süstlaga. Mugavam akvast võtta. Pole kunagi võrrelnud katseklaasiga. Arvan, et kui vahe ka on, siis ei tohiks see olla eriti suure määravusega. Ku vesi on ikka kehv, siis ta on kehv.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 13, 2011 01:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 09, 2009 03:07
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn/Viimsi
Proovisin just järele kahe eri mõõdulise süstlaga - tulemus mõlemar korral väga täpne 5ml.
Võib olla on asi selles .. raske seletada ... vesi on mõõteklaasis nagu U kujuliselt või kaussjas - klaasi vastas on vesi kõrgemal kui mõõteklaasi keskosas, nii jääb kaks piiri, millest üks on tõepoolet 7ml lähedal ja alumine 5ml. Segane seletada. Võta süstlaga 5 ml ja uuri siis saad aru mida ma silmas pean :oops:

_________________
80l Juwel - taimed, krevetid, cory


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 13, 2011 10:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
See on pindpinevus, mis veepiiri niimoodi ära keerab. Suurtes nõudes pole märgatav aga pisikeses küll. Ilmselt on parem mõõta süstlaga.
OffTopic: pindpinevust ksautades annab tavalise rauast õmblusnõela vee peale ujuma panna! Sama trikki kasutavad ka (minu teada) mõned putukad vee peal kõndimiseks. Jeesuslapsukese kohta info puudub - äkki kasutas siiski imet :)


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver