foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 11:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Hoolimata sellest, et ma seda ka juba enne teadsin, unustasin ma fakti, et 2,5 liitrine dest vee purk läheb ümaraks kui pärmi toodetud süsihappegaas suure surve all läbi keraamilise diffuuseri akvaariumisse lasta.
Nii juhtuski, et purk läks ümber ja mingi osa pärmivedelikku jõudis akvaariumisse. Järgmine päev kui seda märkasin polnud midagi hullu veel näha. Tegin suure vee vahetuse koos põhja sifoonimisega. Järgmisel päeval oli olukord hull. Vesi oli piimjaks tõmmanud, kaotuste seas oli suurem osa kreveti populatsioonist ja kaks otot. Üks oto ja kõik daaniod pääsesid õnneks eluga ja on praegu karantiini akvas eraldi.

Siit minu küsimus - kas on võimalik nüüd kuidagi seda pärmi akvaariumist ära hävitada ja kuidas. Hetkel olen teinud kokku kolm suurt vee vahetust koos põhja sifoonimisega. Vesi on jätkuvalt piimjas ja haiseb. Põhja kruusa vahel on suures koguses mulle - ilmselt CO2, mis põhja liigutades pinnale tuleb. Akvaarium on 25l koos välisfiltriga.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 06:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Tere,

Mina Sinu asemel teeks akvaariumile restardi. Seda enam, et Sul on stardivesi vist omast käest võtta (pilte vaadates on Sul kaks kasti) Peseks kõik kruusa läbi ja taimed loputaks ka ära.
Endal on olnud 250 pärmipaanika ja õnnestus poole veekoguse vahetamisega asjad joonde saada. Kalu kaotasin ka selle käigus vaid 2 õnneks. Oleks võinud kehvemini minna.
Head
Y

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 09:52 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 03:09
Postitusi: 250
Asukoht: Tallinn
Omal juhtus kunagi nii.
Mina tegin 75-80% veevahetuse ja kõik jäid ellu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 08, 2011 01:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Kuigi olukord oli päris hull, siis lõpuks lahenes olukord iseenesest. Suured veevahetused ja põhjasifoonimised aitasid ilmselt kaasa. Samuti oli suur kasu tigude kolooniast kes pärmi jäägid ära sõi.

Hetkel veel vesi sama selge pole kui enne mürgitust kuid kalad on juba tagasi sees ja elu käib edasi. Kaane alune lõhn on ka normaalne.

Soovituseks siin on suured veevahetused ja loomulikult teha kõik vajalik selleks, et sellist õnnetust pigem ära hoida, kui tagajärgi likvideerida.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver