foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vee lõhn
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 10, 2011 10:16 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 09, 2010 09:34
Postitusi: 86
Asukoht: Tartu
Lugesin terve vee foorumi lõhna ( haisu ) teemad läbi, ja sain selgeks, et akva spetsiifiline lõhn peaks olema selline märja heina lõhn. Mul 300L (vett ehk 250L) käinud 4 nädalat ja pidevalt tugevneb selline mitte heina, aga pigem soo lauka lõhn mida on avatud luugi korral ka juba möödaminnes tunda. Vesi NO3=1-5, NO2 (JBL test)=0,05-0,1 (on olnud kolm nädalat stabiilselt, Sera testiga NO2=0). Kalu on ehk natuke palju alustuse kohta, kogupikkus kaladel ca 1M. Taimed kasvavad hästi, vesi selge, kalad tunnevad ennast minu arvates hästi ( Laliad kudesid, guppi poegis ja eluga pääsenud maimud OK). Filter Cristal Profi 1500, piiratud3/4 võimsusele ja sisse pandud ühe keskmise svammi asemele Micro Mec kuulid ja kõige pealmise svammi asemele Symec VL filtervatt. Valgustus 4x54W 12 tundi. Vett vahetan ja sifoonin 1x nädalas ca 50L ( siis lisan ka denitroli). CO2 kontroller hoiab PH vastavalt kH suurusele optimaalse. Jutt sai nüüd küll pikk, aga küsiks siis, et kas see lõhn on normaalne ja kas NO2-ga lihtsalt kannatlik olla ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 10, 2011 11:57 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Kas vesi ei vahuta?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 10, 2011 12:12 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 09, 2010 09:34
Postitusi: 86
Asukoht: Tartu
Vesi ei vahuta, aga kui aereerida, siis mullid jäävad mingi aeg pinnale.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 10, 2011 12:26 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Ega Biotopoli ei ole lisanud? Sellisel juhul võib see lõhn isegi normaalne olla. CO2 lisamisega ka teinekord muutub see lõhn hapukamaks. Arvan, et midagi pahasti ei tohiks olla.

NO2 peaks olema nulli jõudnud hiljemalt käivitamistsükli 60. päevaks, seni on veel täitsa ok, kui test mingi näidu tuvastab.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 10, 2011 12:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Maria kirjutas:
Kas vesi ei vahuta?


Mis siis juhtub, kui vesi vahutab?

_________________
530L mulda, taimi ja kalu.
Vaata ka mu pilte fotograafina->KLIKI SIIA
http://www.fotograafia.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 10, 2011 12:56 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 09, 2010 09:34
Postitusi: 86
Asukoht: Tartu
Lisanud olen ainult Ferropol 24-a taimede hüvanguks. Kas ei või olla sellest, et olen tasahilju alandanud kH=18 (trassis) kH=12 peale ja koos sellega on kontroller viinud pH=7,8 (trassis) pH=7,24 peale, st. et vesi on muutunud happelisemaks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 10, 2011 09:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Aga kuidas Sul taimedega lood on? Ega see lõhn kergelt Pirita suvist mereäärt meenuta, kus adru lehkab? Mul on paar korda tekkinud selline pussuhaisu värk. Aga siis ka on hakanud taimevarred põhjapoolt mädanema. Lähevad pruuniks ning taimed tulevad kruusast lahti. Sedalaadi teemat arutati just hiljuti siin kusagil foorumis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 15, 2011 08:52 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 09, 2010 09:34
Postitusi: 86
Asukoht: Tartu
Sul KRA vist õigus. Sain sellest ebameeldivast lõhnast lahti. Paraku muutsin mitut asja korraga ja seega pärispõhjust nüüd raske öelda. Taimed kasvavad väga hästi, v.a. Lot.Cabomba aquatika, milledel kalad näksivad ära uued võrsed ja alt hakkasid varred mädanema. Viskasin need välja, temp. 27-28 C vist ka neile natuke kõrge. Tänud soovituste eest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 15, 2011 09:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sedalaadi pussuhaisu vist nimetatakse väävelvesinikuks. Tekib vast ülesöötmisest - põhjakruusa ladestunud ülejääkidest, mis käärima lähevad. Ise ma sellisel puhul püüdsin põhja võimalikult sügavalt sifoonida. Mööda sifooni ronis ämbrisse pruuni hägu ja mulle. Panin veel lisaks välisfiltrisse söe, et saasta endasse imeks. Vist oli kasu. Ostsin veel ka oksüdaatori.

Mul tekkis huvi, kas seda väävelvesinikku kuidagi mingi testriga mõõta poleks võimalik? Äkki keegi oskab soovitada midagi.


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver