foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Milline peaks olema ph?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 06, 2010 12:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 19, 2010 04:56
Postitusi: 67
Asukoht: Sindi
Tere! Mure siis selline, et nädal tagasi peale vee vahetust suri mu 1 skalaaridest :( Tegin kohe NO3 ja O2 testid, sest muud ei olnud kohe võtta ja poes ka polnud. Need näitajad olid korras ja jätsin asja sinna, sest arvasin tema surma põhjuseks olevat midagi muud siis. Aga nüüd siis lahkus siit ilmast minu teine skalaar ja kuna nüüdseks on mul ka ph test olemas siis tegin kõik kolm testi uuesti, et äkki siiski vees miskit viltu aga nüüd ei tea kas asi siis on ph-s või mitte. Näidud olid nüüd siis sellised,et NO3-15mg
O2-5,0
ph-8-8,5 kraanist võttes on ph 7,5
Akva on 80l milles ka elus taimed mis on praegu kuidagi kidatsema hakanud :(
Veevahetus toimus vanasti sedasi, et hoidsin enne 25l kanistris vett ja sealt siis võtsin vee aga kuna kanistrit oli vaja külapeale laenata, siis vahetasin esimest korda vett otse kraanist koos keemilise abiga.
Siit nüüd küsimus kas mu skalaarid surid tänu ph-le ja kui mu ph on liiga kõrge, siis kuidas ma seda alla saan?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 06, 2010 01:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Sul on akvaariumis kõrgem ph kui kraanist tulnud veel, ma pakuks, et miski seal tõstab seda. Taimedel on raskem toitaineid omastada kui ph väga kõrge on.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 06, 2010 03:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
ph testiga sa ilmselt oma probleemi kindlaks ei tee. Antud situatsioonis oleks tähtsam muretseda endale NH4 ja NO2 testid, need ütlevad vee seisu kohta nõksa rohkem. Sinu mõõdetud ph on täiesti normaalne akvaariumi vee jaoks.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 06, 2010 03:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 19, 2010 04:56
Postitusi: 67
Asukoht: Sindi
Ma saan aru jh, et miskit on seal nihu aga ma ei saa aru mis seda teeb? Kui NO3 ja O2 on korras, siis ei saa ma enam aru. Mulle küll tuli meelde, et ma jagasin veevahetuse ajal taimedele alla ka tablette aga seda kahe tableti jagu. Varem ma neid kasutanud ei ole:( Proovin saada ka nende proovide vastused ja siis annan teada:) Aitäh!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 06, 2010 04:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Suur tõenäosus on et su filter mingil põhjusel ei saanud hakkama ja NH4 või NO2 tõusis liiga kõrgeks ja kalad said sellest otsa. Otse kraanist vee vahetamisega võib probleemiks olla vee temperatuur. Kui sa lasid otse külmaveekraanist siis võisid liiga külma veega kaladele liiga teha. Mis keemiat sa vee "parendamiseks" kasutasid, ega see aegunud polnud ja kas kasutasid õiges koguses? Tablettide panemisega võisid põhjas sodi üles keerutada ja sellega filtri võimekuse proovile panna, kuigi see on vähetõenäoline. Kas sa põhja sifoonid vee vahetuse ajal?

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 06, 2010 05:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 19, 2010 04:56
Postitusi: 67
Asukoht: Sindi
Vett vahetasin küll otse kraanist aga vee temperatuur oli siiski enam vähem sama mis akvas. Lisaks panin sera aquatani. Ja tabletina taimedele kasutasin sera florenette A. Akvat puhastades sifoonin alati ka põhja ja filtriga on nii, et puhastan selle peale seda kui vesi on uuesti selge.
Aga ma tõttan nüüd petcentrisse ja vaatan kas seal on neid teste:) Aitäh ja ootan soovitusi ikka, sest aasta jooksul on see juba teine kord kui ma oma kaladest ilma olen jäänud ja seda ma enam kogeda ei taha.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 06, 2010 09:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 19, 2010 04:56
Postitusi: 67
Asukoht: Sindi
Nii nüüdseks on siis tehtud ka NH4 test mis andis näiduks 0
NO2 poes ei olnud nii, et seda testi teha ei saanud ja praegu rohkem ka teste teha ei saa, sest need vähesed kalad kes mul seal akvas on jäid mannahaigusesse ja ma olin sunnitud ravi peale panema :( Aga lõpp näidud mis sain olid siis NO3-15mg,O2-5,0;ph8-8,5 ja NH4 näit 0.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 06, 2010 10:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ph järsk kõikumine mõjub halvemini kui pidev veidi normist väljas olemine. Kipun arvama, et asi võis olla hoopis vee otse akvasse laskmises (kuigi ise teen ka just nii). Võiks oodata vähemasti niikaua kuni mullid ja muud gaasid veest välja lähevad (sega käega, see kiirendab protsessi). Kuskohast vesi tuleb, äkki tegi veefirma vahepeal mingi lükke? Kloor pidi väga edukalt kalu tapma ja kevaditi küll pidi sellega probleeme olema. Kloor jms lendub, kui lasta veel seista (ja/või segada intensiivselt).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 07, 2010 08:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 19, 2010 04:56
Postitusi: 67
Asukoht: Sindi
Hei Felch! Aitäh kaasa muretsemast. Veefirmas ei saa asi olla, sest meil on kohalik puurkaevu vesi. See rõõm saab küll kohe, kohe otsa aga hetkel siiski on meil mingi paar tänava jagu inimesi ühel puurkaevul toita.
Tavaliselt ma hoian vett 25l kanistris ja sealt siis võtan vee aga nagu eelpool toodult sai mainitud oli vaja kanister välja laenata ja seetõttu ma pidin korra kraanist otse võtma. Ja otse võtmine tähendas seda, et ma lasin vee ämbrisse panin sinna stardiabi ja siis segasin veits ja panin akvasse. Segamist oli küll jh veits. Ma ise arvan ka, et kalad surid liiga suure ph kõikumise tagajärjel ja ülejäänud haigestusid ka arvatavasti selle tõttu aga ma ei mõista kust tuli selline kõikumine ja ma üritan teada saada seda, et vältida hilisemalt selliseid jamasid. Ma olen pidanud 3 skalaarist juba ilma jääma ja ma ei saa enam neid seni võtta kuni asi on selge. Ja ma pean teada saama, sest skalaar on meie peres lemmik:)


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver