foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: ph KH tabel ajab jama?
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 23, 2010 03:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Olen juba päri pikka aega lisanud oma 28 l akvasse CO2-e. Kuna see on pärmi meetodil siis olen enamasti kalade ja taimede järgi lisanud. Kui ükskord sai natuke liiga palju pärmi pudelisse pandud ja liiga hoogsalt mullitama hakkas hankisin endale ph ja KH testid (JBL omad, ph 6,0 - 7,6). Saadud tulemused on aga alati olnud müstiliselt suured.
Praegune seis on: KH 11, ph 6,6 ja sellest tulenevalt kalkulaatorist CO2 83 ppm mis peaks juba enamus kaladele suhteliselt surmav olema. Samas on mu kalad kõik täitsa rahul olukorraga. Olen saanud vahest ka tulemusi kus CO2 on olnud üle 100 ppm selle tabeli kohaselt.
Nüüd proovin mõõta CO2 sisaldust sellisel meetodil kus peale akva vee mõõtmist tõsta akva vesi eraldi anumas akvast välja ja jätta 24h seisma et siis mõõta seisnud vee ph-d, sellest postitusest viimase sissekande järgi

Diffuusor on mul ~4 cm veepinnast ja mulliloendur annab umbes 20 mulli minutis. Olen proovinud panna diffuusorit ka ~2cm kõrgusele aga tulemused on enamvähem samad. Vesi diffuurosi kohal oluliselt ei liigu.

Äkki on kellelgi veel mõnda ideed kuidas võiks CO2 sisaldust vees enamvähem adekvaatselt mõõta?

/404.html

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 24, 2010 09:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Täna sai siis eile seisma pandud vee ph-d mõõdetud. tulemused on üpris uskumatud.

Akvaariumi vesi oli ph 6,6 ja KH 11, peale 24h seismist sain vee ph-ks 7,6(mõõtsin JBL 7,4 - 9,0 testiga kuna teise testiga ei saanud kindel olla et pole rohkem).
Eelpool mainitud valemi järgi tuleks CO2 sisalduseks 5ppmi, 83 ppmi asemel mille ma sain kasutades ph KH tabelit. Isegi kui sisse arvestada mõõtmisvead(+-0,2 ph puhul) saan ma maksimaalselt 11ppmi selle valemi järgi.

Milles on kala?

Akvas on ka üks kännu juurikas mis kuuldavasti võib tekitada ph KH tabeli paigast minemist.

PS, ma proovisin ka seisma pandud vett nn. aereerida, ehk viia CO2 kontsentratsiooni võimalikult sarnaseks ümbritseva õhuga, kus teoreetiliselt peaks olema 0,5ppmi CO2, sellel meetodil muutus ph vaevumärgatavalt ülespoole, ehk siis ~7,7 peale kuigi pigem loeks välja ikkagi 7,6.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver