foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Surnud kala mõju veele
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 23, 2004 12:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 25, 2004 05:06
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn, kesklinn
Kunagi alguses, kui mul oli 2 väikest zebrat, siis kadus ühel päeval üks ära. Paari päeva pärast leidsin ta minu isetehtud taustakivide ja klaasi vahelt, oli teine kuidagi osanud sinna vahele pugeda, ning kala sai päästetud. Paar nädalat tagasi kadus mul teine väike (4 cm) kala (nimbochromis livingstonii), keda ma pole suutnud kuskilt üles leida.
Kuna mul oli kunagi kala, mis peitu puges ja kinni jäi, siis on mul hirm, et äkki on ka see livingstonii kuskil ikkagi kinni ja nüüdseks surnud. Mida teeb vee koostisega selline, õnneks pisike, roiskuv surnukeha? Kuidas saaks kindlaks teha, kas ta on surnud või teiste poolt nahka pandud?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 23, 2004 01:46 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
surnud kala on toiduks roiskbakteritele ning selle tulemusena võib bioloogiline tasakaal akvaariumis käest ära minna - avaldub see harilikult vee häguseks muutumisena ning vesi hakkab "haisema".
kui see kadunud kala kadus sinu 500 liitrises ning sul on seal sees teod, siis pole muretsemiseks suurt põhjust,sest suures veekoguses on bakterkoosluse kõikumised minimaalsed ning appelsnailid toimivad kohalike sanitaridena,st söövad need kalajäägid ära enne,kui roiskbaktereid palju saab ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 23, 2004 05:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 25, 2004 05:06
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn, kesklinn
Maria kirjutas:
kui see kadunud kala kadus sinu 500 liitrises ning sul on seal sees teod, siis pole muretsemiseks suurt põhjust,sest suures veekoguses on bakterkoosluse kõikumised minimaalsed ning appelsnailid toimivad kohalike sanitaridena,st söövad need kalajäägid ära enne,kui roiskbaktereid palju saab ;)


Kuidas teod ta üles leiavad ja kätte saavad, kui mina pole teda tikutulegagi taga otsides leidnud? Kui ta on millegi taha peitu pugenud ja kinni jäänud, siis teod oma majaga sinna ligi ei pääse ju.

Vesi pole haisema hakanud ja on päris selge, ainult et viimasel ajal on veepinnale hakanud proteiinikiht tulema (selline rasvane moodustis). Puhastan küll paar korda nädalas ära, aga ta tuleb üsna ruttu tagasi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 23, 2004 08:17 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
KLM kirjutas:
Kuidas teod ta üles leiavad ja kätte saavad, kui mina pole teda tikutulegagi taga otsides leidnud?


tikutulega ei saagi ju teda otsida,selleks tuleb ikka nina kasutada. paaril teol kulub kala surnukeha nahkapistmiseks vähem kui ööpäev,nii et edasi otsida pole mõtet


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 24, 2004 03:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 10, 2004 07:11
Postitusi: 19
Asukoht: Põlva
Minul suri ära üks mõõksabadest, avastasin alles järgmisel päeval. Akvaariumis on hetkel oma paarkümend apple snaili kes hävitasid surnukeha vaevalt päevaga. Vees mingeid muutusi ei täheldanud ja lõhnama ka ei hakanud.

_________________
100L
1 mõõksaba, 1 mollit, 2 ancistrus, 1 garra, 2neooni, 2 kiiversäga, 6 tiger barbust , 4 kardinali ja guppid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 03, 2005 04:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 25, 2004 05:06
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn, kesklinn
Kuna nüüdseks on juba üle kolme nädala möödas kala kadumisest ja vesi on ikka OK, siis jätan oma muretsemise järele. Ega kala surm polnudki peamine mure, ikka juhtub, aga mure vee kvaliteedi pärast tõi paar halli karva juurde. Tänan, Maria, et lohutasid.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver