foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: vesi,esimene veevahetus?
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 24, 2010 06:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 15, 2010 06:17
Postitusi: 19
Asukoht: tartu
Olen kerges segaduses mida ette võtta oma vee näitudega.Akva(125 l.välisfilter JBL Cristal Profi 700) käinud nädala jagu,sees 5 aeglast ja 1 kiirekasvuline taim.Vastavalt juhisele lisatud iga päev Denitroli.Eilsest sees 2 kuldkala ja 3 õunakat.Vesi üsna selge,taimedki kasvanud pisut,kalad rõõmsad ja terved.Vee näidud pole aga kuigi head ja püsinud mitmeid päevi ühesugusena.Test tehtud JBL Easy Testiga:NO3 -25-50mg/l
NO2 -0,5
GH ->21
KH -6-15 -(äärtest sinine,keskelt roheline?)
PH -8.0
Mida peaksin/võiksin teha,kas esimese 20% veevahetuse?Kuna üldse oleks hea teha esimene veevahetus?Äkki on kellegil hoopis selline kogemus,et 5 in 1 testiga kipubki pigem kõrgemaid näite näitama kui iga test eraldi tehes?Nii on mul endal vähemalt PH testiga.Tänud kõigile kes viitsivad vastata.


Üles
 Teema pealkiri: vesi,esimene veevahetus?
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 24, 2010 11:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Esiteks ütlen Sulle, et 5 in 1 test on minu jaoks hädaabi variant (ja ega ta tõesti väga täpne ole). Kui seal mingi näit paigast, siis teen tilgatestiga kohe üle, et täpsemat vastust saada. Viimasel ajal olen ma hakanud tegema ainult NO2 tilga testi, sest minu arust see kaladele kõige letaalsem. Sul selle ribatesti järgi on ka hetkel NO2 väga kõrge. Normaalne peaks olema 0,01—0,1. Hädaga veel ehk ka 0,2. Üle selle tuleks teha veevahetus. Sul akva veel suhteliselt noor, nii et vee parameetrite kõikumist võib ette tulla. Kontrolli ja vajadusel vaheta vett, eriti selle NO2 pärast (kas või kaks korda nädalas - seda minu arust muidu alla ei saa). Mina vahetan vett igal laupäeval, kuid Sul on ainult 2 kuldkala, nii et arvan Sul olevat tulevikus lootust pikemate vahedega vett vahetada.
Ehk võtab mõni targem ka veel sõna, aga mina soovitaks nii.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 25, 2010 09:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 21, 2004 08:31
Postitusi: 148
Asukoht: Tallinn
Tegu ju täiesti normaalse sissetöötamisega.
http://fins.actwin.com/mirror/begin-cycling.html
http://freshaquarium.about.com/cs/biolo ... ncycle.htm

Ehk - normaalne veevahetus ja lihtsalt jälgimine - midagi hullu ei ole. Kui kõik korras, siis peaks sul ka filtrid varsti korralikult tööle hakkama ja no tasemed alla tulema.

Kuid kindlasti ära tee mingit väga suurt veevahetust, et no näitusid nn. normaalseks saada. Sellega pikendad ainult oma sissetöötamise aega. Tsükel on vaja läbi teha nii ehk naa. Seni kuni tasemed otseselt kaladele ohtlikud pole - las nad olla. Kui No2 tase iseenesest langema hakkab, siis see näitabki, et nad on edasi lagunenud ja tsükkel hakkab paika loksuma.

_________________
NetiKink - teie fotoga kruusid, T-särgid jne. Sooduskupong - AKVA annab -10% enamustest toodetest.


Üles
 Teema pealkiri: kah esimene nädal
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 26, 2010 01:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 18, 2010 03:34
Postitusi: 20
Asukoht: Tartu
Ma tegin ka eile esimese veevahetuse.
Kuna algul olid ka testi tulemused kehvad ja PH kõrge , siis ostsin PH MIN
ja sellega sain ka näidud enamasti korda. Nüüd aga NO3 kõrge- see tuleb siis vist üleliigsest toidust, mida kalad ei söönd. Tänasest siis andsin toitu veidi vähem.
Jõudu ja närvi meile mõlemile! :)

_________________
54L akva :
mööksabad,harjasninad ja 1 tigu


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver