foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: vee näidud- palun abi
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 03:23 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 30, 2009 09:50
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn
Tere,
lõpuks sain tehtud ka mõned veetestid (need mis tilgutatakse topsi). Ütleme nii, et päris raske on PH testi teha kuna värvi erinevused on nii väikesed.
Aga sain siis nii, et kraanivee näidud olid PH- 8 ja KH- 7
ja huvitaval komebl on akvas umbes sama seis- PH- pakuks värvi järgi et 7,5 ja KH-7
Saan aru, et mõlemad näidud on nii kaladele kui ka taimedele sutsu kõrged ja vaja oleks neid alandada. Ostsin just pühapäeval Accid Profi- mis pidi PH-d alandama- kas siis jätkan selle pulbri lisamist seni kuni saavutan PH-7 taseme ? Aga kuidas ma seda KH-d alla saan, sest taimedele oleks kõige parem kui see oleks 3-5 vahel (vähemalt seal testi õpetuse pealon nii kirjas). Tahaks väga, et taimed kasvaks (pidev probleem on see, et osad taimed kiratsevad vahelduva eduga- samas mingi aeg jälle osad hakkavad kenasti kasvama ja jälle teised sordid lähevad niruks kätte).On olemas ka 2 punast taime ja need on õige paremas korras, mis tähendab et valgusega peaks ok olema ? Mulle endale väga meeldib 1 taim mis meenutab muru (ca 5-10 cm kõrgused puhmad- aga juba kolmas kord üritan kasvama saada- kaks eelmist puhmast surid välja- kuigi müüja sõnul pidavat olema taim mis eriti kapriisne ei ole). AG jah- kuidas siis selle KH alla saaks ?
Eelmises teemas panin ka kogu oma keemia kirjas mis aja jooksul soetatud (väetis EasyLife Profi, EasyCarbo, nüüd siis veel Accid Profi). Ma saan aru, et nende PH ja KH arvude põhjal saab välja arvutada palju siis CO2 on ? Mis see väärtus peaks olema, et kalad elus ja taimedele hea ? Vabandan rumalate küsimuste pärast.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 03:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 28, 2009 08:57
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
CO2 teema ja ka arvutamise kohta on üks tore artikkel siin aga keemia kohta küsimused jätan küll targemate vastata 8)

_________________
/Vahelduv paranev või süvenev akvasõltuvus/
Tiik:kuldkalad ja koi'd.
100L:troopilised kalad, taimed


Üles
 Teema pealkiri: vee näidud- palun abi
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 03:39 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 30, 2009 09:50
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn
ehk saan ma tabelist õigesti aru, et kui ma saaks PH 7 peale ja KH 6 peale, siis oleks CO2 hulk piisav (ehk siis selles rohelises tsoonis ? :?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 05:41 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
CO2-e lisamine peaaegu kH-d ei mõjuta. Niiet ainus asi, mis sul CO2-e lisamisel muutub, on pH. CO2-e kontsentratsiooni määramine pH ja kH alusel töötab teatud eeldusel. Accid Profi lisamine on üks asi, mille korral see seos enam paika ei pea. Sinu kH = 7 ja pH = 7,5 on piisavalt head, niiet neid muuta pole mõtet. Lihtsalt kH ja pH muutmine CO2-te sulle vette ei lisa, seda pead sinna ikka ise lisama. Pärmi-pudeliga näiteks. Kusagil 20 ppm loetakse optimaalseks ja ohutuks koguseks.

Olen üsna kindel, et ei kH ega pH pole sul probleemiks. CO2-ega väetamisest on tolku ainult siis, kui selle puudumine on taimekasvu piirav. Pealegi lisad sa CO2-e asendamiseks EasyCarbo-t. On veel hulk asju, mis võivad puudu olla.

Lisaks võib su pinnas olla muutunud liiga anaeroobseks (selle tunnuseks on mustaks muutunud juured, pinnasest tulevad õhumullid ja paha hais (H2S - mädamuna lõhn).

Taimede kasvama saamine nõuab omajagu uurimist-õppimist, harjutamist ja kannatlikkust. Ja päris igas akvaariumis iga taim kasvama ei hakkagi.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 06:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Oleksid võinud oma eelmist teemat jätkata, oleks lihtsam su keemiakokteili segamise ajalugu jälgida.

Aga minu arust ka pH ja kH on mõlemad sul suhteliselt ok ja nagu ka eelmises postis juba kirjeldatud, ei muudeta mite kH ja pH puhvrite abil CO2 sisaldust vaid ikka vastupidi. CO2 lisamisega saab pH-d alla.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri: vee näidud- palun abi
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 06:42 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 30, 2009 09:50
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn
Tänud kõigil vastanutele.
Põhjaga on asi korras õnneks, sest osad taimed vuhavad mis mühiseb ja kitkun neid välja (juured ilusad valged ja tugevad). Seega ma peale EasyProfi väetise ja EasyCarbo midagi muud lisama ei hakka kui need PH ja KH tasemed on normaalsed mul hetkel (jäägu see Accid Buffer siis juhuks kui peaks PH-ga midagi hullu juhtuma).
Aga 1 küsimus jäi mul ikka õhku- kuna Biotopolit polnud poes ja müüja soovitas selle asemel JBL Clearoli kasutada (veevahetuse käigus)- kas see oleks mõislik tegu ? Päris kraanivesi tundub kuidagi päris karm olevat, otse akvasse valamiseks ?

Ja lisaküsimus ikka selle taime kohta mis nagu muru kasvab- kas tal on äkki vaja mingit erihooldust, et ta ka kasvama hakkaks ?(vaatan siin foorumis pilte, osadel superilus- terve põhi nagu muruplats :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 06:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Murutaimi on ka erinevaid. Kui nime tead, siis osatakse ehk midagi konkreetsemat soovitada.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri: vee näidud- palun abi
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 07:05 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 30, 2009 09:50
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn
ei suutnud meelde jätta- kahjuks pole Kalakese lehel seda taime ka pildina üleval (aga põhimõtteliselt ongi nagu murututt ca 10 cm kõrge imepeenikesed lehed- tihe puhmas). Kardan et kuu aja pärast on ta kollane ja rääbakas nagu 2 esimestki (igaks juhuks seekord istutasin taime hoopis akve teise otsa, äkki eelmistele ei meeldinud just see koht täna naabrile- nimelt selle koha kõrval kasvab päris jõudsalt üks punast värvi puhmas)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 07:09 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Äkki siit leiad ülesse. Biotopol või teiste tootjate analoogilised tooted on mõeldud veest kloori ja raskemetallide eemaldamiseks. Mina lisan teda viimaste pärast peamiselt, sest Tartus joogiveele kloori ei lisata. Paljud ei lisa aga üldse mingit "veeparandajat" ja saavad kenasti hakkama.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri: vee näidud- palun abi
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 07:47 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 30, 2009 09:50
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn
Aitähh lingi eest- leidsin sealt palju taimi, mis endal ka kahjuks see murututt jäi küll piltide järgi identifitseerimata :) , midagi sranast oli seal Eleocharis parvula (ainul minu rohul on veelpeenemad lehed või siis Lilaeopsis mauritania, aga sellelon lehed kuidagi veidi krussis, minu rohul täiesti sirged). Aga tänud igal juhul lingi eest !


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 09:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 28, 2009 08:57
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Peaks siiski parvula olema - üks veidi parem pilt temast siin:
Pilt

Minul kasvab ta krevetiakvas kenasti, ajab vaikselt end edasigi. Seal on kruusa all JBL ProFlora ja korra-kaks saab lisatud Seachem Florish'it ja vaikselt ka co2'te. Mitte midagi erilist vist...

_________________
/Vahelduv paranev või süvenev akvasõltuvus/
Tiik:kuldkalad ja koi'd.
100L:troopilised kalad, taimed


Üles
 Teema pealkiri: vee näidud- palun abi
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 09:15 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 30, 2009 09:50
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn
Just täpselt see sama taim :)
Kahjuks jah- mul 2 korda välja surnud- panin ka väetise kuulikese juure alla ja ikka kord nädalas panen akvasse taimeväetsit EasyLife Profy- loodan et äkki nüüd jääb ellu !


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver