foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kalad sisse?
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2010 07:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 20, 2010 10:35
Postitusi: 57
Asukoht: Tartu
Kas tohib kalad akvasse lasta, mille vesi on peaaegu nädala ringlenud? Näidud on PH - 8; KH - 6 ; GH - 14 ; NO2 - 0 ; NO3 - 10


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2010 10:14 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
alustuseks 1-2-3 kala (sõltuvalt akvaariumi suurusest) peaksid tooma sisse, u. nädala möödudes võib juurde tuua. korraga akvaariumit kalu täis osta ei ole kindlasti mõistlik.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2010 11:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 20, 2010 10:35
Postitusi: 57
Asukoht: Tartu
Maria kirjutas:
alustuseks 1-2-3 kala (sõltuvalt akvaariumi suurusest) peaksid tooma sisse, u. nädala möödudes võib juurde tuua. korraga akvaariumit kalu täis osta ei ole kindlasti mõistlik.

Mul on vaja lihtsalt platy 13 maimu (kolme kuused, u 1cm pikad) ja üks täiskasvanud platy ja sägaline (Agamyxis pectinifrons) teisest akvaariumist ümber tõsta. Praegu on nad seal "ära ummistunud", sellepärast mõtlengi, kas üldse võib suurde ümber tõsta (vt veenäidud), kas kõik korraga ringi tõsta või algul pooled ja siis ülejäänud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2010 11:40 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
mittenull kirjutas:
Maria kirjutas:
alustuseks 1-2-3 kala (sõltuvalt akvaariumi suurusest) peaksid tooma sisse, u. nädala möödudes võib juurde tuua. korraga akvaariumit kalu täis osta ei ole kindlasti mõistlik.

Mul on vaja lihtsalt platy 13 maimu (kolme kuused, u 1cm pikad) ja üks täiskasvanud platy ja sägaline (Agamyxis pectinifrons) teisest akvaariumist ümber tõsta. Praegu on nad seal "ära ummistunud", sellepärast mõtlengi, kas üldse võib suurde ümber tõsta (vt veenäidud), kas kõik korraga ringi tõsta või algul pooled ja siis ülejäänud.


Su uus akva on 180 l kui ma õigesti mäletan ühest teisest teemast.
Mina tõstaks esmalt platy ja päeva-paari pärast sägalise ning siis paari- kolme päeva pärast maimud.
Ümbertõstmisel tasub, sarnaselt poest kalade toomisele, aklimatiseerida: vana akva vett natuke koos kalaga mingisse vahenõusse, kuhu siis aegamööda lisad uue akva vett ja lõpuks siis kala kahvaga uude kasti


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2010 11:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 20, 2010 10:35
Postitusi: 57
Asukoht: Tartu
Kivi kirjutas:
Su uus akva on 180 l kui ma õigesti mäletan ühest teisest teemast.
Mina tõstaks esmalt platy ja päeva-paari pärast sägalise ning siis paari- kolme päeva pärast maimud.
Ümbertõstmisel tasub, sarnaselt poest kalade toomisele, aklimatiseerida: vana akva vett natuke koos kalaga mingisse vahenõusse, kuhu siis aegamööda lisad uue akva vett ja lõpuks siis kala kahvaga uude kasti

Täpselt nii - 180. Aga eks ma üritan siis selle platy kinni püüda ja uude eluruumi paigutada. Kas kalade ümber tõstmisega peab just mitu päeva vahet olema või võib ülepäeva ka?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2010 11:56 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
mittenull kirjutas:
Täpselt nii - 180. Aga eks ma üritan siis selle platy kinni püüda ja uude eluruumi paigutada. Kas kalade ümber tõstmisega peab just mitu päeva vahet olema või võib ülepäeva ka?

Kui esimene "katsejänes" ennast OK tunneb, siis või säga ka järgmine päev sisse lasta, aga siis hoiaks mina küll 2 - 3 päeva vahet, enne kui maimud sisse.
Aga võid ka nii, et paned esmalt mõned maimud jne, sõltuvalt kuidas neid kätte saad
Vahet peab jätma selleks, et akvas elutsev bakterikoloonia jõuaks kasvada, et suurenenud reostajate arvu "teenindada"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2010 12:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 20, 2010 10:35
Postitusi: 57
Asukoht: Tartu
Kivi kirjutas:
Kui esimene "katsejänes" ennast OK tunneb, siis või säga ka järgmine päev sisse lasta, aga siis hoiaks mina küll 2 - 3 päeva vahet, enne kui maimud sisse.
Aga võid ka nii, et paned esmalt mõned maimud jne, sõltuvalt kuidas neid kätte saad
Vahet peab jätma selleks, et akvas elutsev bakterikoloonia jõuaks kasvada, et suurenenud reostajate arvu "teenindada"

Maimud on minuga nii harjunud, et ei läinud isegi eest ära kui kahvaga "vehkisin". Aga täiskasvanud platy pelgab iga liigutust, läks päris palju aega, et seda "välekit" kahvaga kätte saada :D Puges igasugu pragudesse peitu.

Järgmise asuka panen siis ikka paari päeva pärast. Ei taha kõike ära rikkuda.

Tänud kasuliku info eest.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver