foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 21 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 31, 2010 11:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 23, 2009 10:36
Postitusi: 99
Pildid: 3
Asukoht: Peetri
Mnjah... Mina elan Peetri külas. Kohe Ülemiste kaldal. Vahetasin oma vett nagu tavaliselt. Ei mingeid muutusi elukate sebimistes. Skalaarid said peale veevahetust isegi marjaga hakkama. Maimud elavad siiani :)

_________________
MP460 Eheim


Üles
 Teema pealkiri: Tallina vesi ohtlik!
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 01, 2010 01:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Veevahetus käib normaalpiires või hetkel ehk veidi rohkem ja kogu aeg ühtmoodi (on välja kujunenud rutiin), sest kalu veits liialt palju ja suured (Oscar, Green Terror, Heteropneustes fossilised, Thoracatumid, Mastacembelused). Siiani oli kõik normis. Üsna varsti paneme käiku 900-se ja suured kalad lähevad sinna. Kraanivee NO2 on 0. Kalade toitmine ja kõik muu suhteliselt rutiinne - igast asjast natuke (külmutatud sääsevastsed, veits kahte sorti kraanuleid, vahest ka pisut helbeid, mõni vihmauss). Senini on kõik see toiminud, aga nüüd äkki! Veel kord: Söögi ja kõige muu suhtes ei ole mitte midagi muutunud.

Kentsakas ongi see, et akvaaariumis miskipärast on NO2 tõusnud lakke. Vesi on hägune. Justkui oleks seal surnud baker. Keegi oleks justkui ära varastanud minu kasulikud bakterid! Kas liigne kloori lisamine seda teha ei või?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 01, 2010 09:12 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
ma ei usu, et vee kvaliteet niimoodi kõigub, kui teistel tallinnlastel analoogset probleemi ei ole. kahtlustaks hoopis voolukatkestust või mingit muud asjaolu, mis on anaeroobsed bakterid vohama pannud ja hägu on sellest tekkinud. pese filtrid akvaariumivees korralikult läbi ja lisa filterstarti või mingit muud filtri bakterilisandit.


Üles
 Teema pealkiri: .
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 01, 2010 08:36 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 19, 2010 02:07
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn
Kloorilõhna on tõesti tunda rohkem kui tavaliselt. Asun samuti Pelgulinnas.
Paar nädalat tagasi läks mulgi akvaarium häguseks. Ise kahtlustan vetikat ja pimedamine on plaanis.
Veenäidud on stabiilised ja söötmisrutiin pole muutunud, küll aga hommikune päike on natuke rohkem valgust teinud.

Kuidas kasulik bakter sureb? Ma mõtlen muu surm välja arvatud voolukatkestuse tõttu


Üles
 Teema pealkiri: Re: .
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 01, 2010 09:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
goody kirjutas:
... küll aga hommikune päike on natuke rohkem valgust teinud....

Kas mitte siin polegi asja põhjus? Kloori mõju kohta vetikate kasvule ei oska öelda. Ma oletaks, et ta pigem tapab neid. Mis mõttega teda muidu veele lisatakse kui mitte kõige elava (parasiidid jne) maha nottimiseks?
Kloorist saad lahti (nagu juba öeldi) vett segades ja lastes teda seista lahtises anumas kasvõi tunnikese. Päevajagu on muidugi kindlam.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 19, 2010 10:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Põhja tallinna vee kohta veel niipalju et olen ka ise märganud hägu 120 liitrises, kus tegin tavapärasest natuke suurema vee vahetuse, aga 300-ses pole midagi muutunud, samas seal ka veevahetus ilus 15% nädalas. Vesi on mul alati vähemalt kaks ööpäeva seisnud nii et ilmselt on siin põhjuse otsimine pigem tondijaht.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 [ 21 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver