foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 24 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vesi hägune.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 10, 2010 08:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 03, 2010 02:05
Postitusi: 68
Asukoht: Paide
Olen siin enamus teemad läbi lugenud ja küsiks siis ka natuke lisa...
mul on juba mitu head aastat olnud akva 160L ja kunagi pole juhtunud sellist asja nagu veehägusus praegu nagu piimjas või nii... nagu arusaan on mingid bakterid vuhama hakanud ja mingid bakterid puudulikud... et mida ma siis lõpux teen vahetasin 20% veest tuld täna siis põlema ei ole pannud mida veel teha saan? ja kalade söömisest kas neile ültse mdiagi anda....dieedi päevad võivad ju ka olla tean et oma 3 päeva võib deedil hoida ja midagi ei pidavat juhtuma....

tänan ette...
soovin siis lihtsalt teada kas võin tule põlema panna või ei...
kas peaxin veel vett vahetama või ei....
kas peaksin lihtsalt laskma asjal ise ära kaduda...

_________________
Pipsu ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 10, 2010 09:35 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 05, 2010 06:21
Postitusi: 11
Asukoht: tallinn
kui bakter vohab, siis paljast veevahetusest ning valguse väljalülitamisest ei piisa. vaja teha täielikku pimendust. näiteks 3-5 päeva. seejärel peaks olema vesi kristallselge


Üles
 Teema pealkiri: hmm
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 10, 2010 09:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 03, 2010 02:05
Postitusi: 68
Asukoht: Paide
aga kuidas ma teen sellele akvale täieliku pimedust, mul kõrval on akva 65 l selle valgus ikka paisatb kas peaksin siis teki peale panema...

aga kaladele süüa võin ikka panna?

_________________
Pipsu ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 10, 2010 11:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Sellest on foorumis palju juttu olnud aga võtame kokku.
- teibid akva ümber paksud läbipaistmatud prügikotid. Vaatad hoolega, et kuskile pilusid ei jää
- tuled maha, söötmise ava kinńi katta.
- kalad elavad nädala ilma toiduta ka kuigi ma ise tegin kiireid ca 2-sekundisi söötmise tsükleid - ava kate maha, sööt sisse, kate peale. Kuna esikus, kus akva on, on suht hämar, ei tekitanud see probleeme.
Peale nädalat oli vesi tõesti selge.
Osta kindlasti PAKSUD ja LÄBIPAISTMATUD prügikotid. Tavalised paistavad läbi, ka mustad. Akvas peab olema sama pime kui fotopimikus! Muidu pole asjal mõtet.

Peale pimendamist ei tohi valgust järsult sisse lülitada sest siis kalad ehmataksid. Lõpetad nt. õhtul ravikuuri, võtad pimedas/hämaras kotid ümbert ära ja hommikul lähevad tuled juba nagu tavaliselt.


Üles
 Teema pealkiri: Just niii
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2010 09:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 03, 2010 02:05
Postitusi: 68
Asukoht: Paide
tegin akva täiesti pimedaks....

hommiku vara tõmbasin paksud kaardinad ka tuale ette siis antsin kiiretsi natuke süüa ja kõik taas kott pimedax ja alles nüüd kaardinad eest ära et teine akva valgust saax.
nii täna 11.03.2010 seega 15.03.2010 võiks juba vaadata kas seis on paranenud...

õnnex mul ei ole veel täiesti piimjas see hägu vaid on selline hõrn hall või nii... kuna töötuna "tore" kodus olla siis passin palju oma akvat ja kui nägin et natukene halliks läinud siis kohe hakkasin foorumit lugema sellest on palju abi...

aga kas kaladele halba ei tee et nad nii kaua pimedas on?

tänud.

_________________
Pipsu ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2010 11:56 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 05, 2010 06:21
Postitusi: 11
Asukoht: tallinn
ei tee midagi halba. ning ära kibele selle piilumisega- ei juhtu su lastega midagi. niiet hoia kott peal 5 päeva ning siis tegutse eelmise postituse järgi.


Üles
 Teema pealkiri: selgur:)
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2010 12:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 03, 2010 02:05
Postitusi: 68
Asukoht: Paide
Selge siis ma ei piilu ka neid:)

las nad siis olal seal kott pimedas... peaasi et kõik korda saab... minu tibukesed ikkagi ju;)

ja tegutsen pärast seda just nii nagu kästud:)

Mida ma Teieta küll teexin:)

_________________
Pipsu ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2010 02:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Samunegi et ma vist sain valesti aru - kasutad pimendamiseks kardinaid akna ees? See pole küll eriti hea mõte ja vist ka mitte piisav.
Hulka lihtsam on too prügikottide trikk. Ja kui neid pole parasjagu saada, siis keri kardinad otse akva ümber! Saad toas toimetada nagu ikka ja teine akva saab ka rahus elada.
Seda veel, et kui su akva paikneb nii, et otsene päikesevalgus peale paistab, on 1 võimalik vetikate põhjustaja käes.


Üles
 Teema pealkiri: eee
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2010 03:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 03, 2010 02:05
Postitusi: 68
Asukoht: Paide
Ei Sa said valestu aru... mul on ikka akva kott pimedax tehtud teibitud kinni ja paxud rätikud panin ka igaxjuhux peale mitte kuskilt ei paista enam sisse valgust... lihsatlt hommiku kui süüa panin natukene siis tõmbasin tuas paxud kardinad ka ette et ei saax valgukiir tuppa panin söögi ää ja ruttu kõik kinni tagasi seega see akva mis vajab hetkel pimedust on kenasti kaetud:).... teine akva saab kenasti valgust nii nagu peaba.Aga see kus siis vesi udune see on kaetud nii nagu kästud:) ega ma kohuke pole :D:D:D:D sain aru selgelt mis tegema peab ja kuis tegema peab:) Aitääääh muretsemast väga kena Sinust:)

_________________
Pipsu ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 15, 2010 12:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 27, 2010 02:35
Postitusi: 9
Asukoht: Tartu
Issand, issand- sa koolis oled käinud :?:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 15, 2010 02:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Aga mis ajast bakterid pimedust kardavad?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 15, 2010 11:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 23, 2008 12:27
Postitusi: 195
Asukoht: Tallinn
Arvatavad skeemid on nt järgnevad:

1. Kui sa kalu toidad, eriti kui pisut rohkem kui vaja, kasvavad vees lahustuvatel toiduülejääkidel bakterid ja tekib hägu. Kui sa akvaariumi kinni teibid, siis on teibitud akvaariumile ligipääs raskendatud ja kui kalu ei näe, ei tule nad sageli ka niipalju meelde. Seetõttu ilmselt toidad neid ka vähem kui tavaliselt (kui üldse). Selle tagajärel bakterid kaovad ja vesi selgineb. Tekib tunne, et pimendamine sadestas hägu :). Tegelikult tegi seda vähesem toitmine.

2. valguse toimel tekivad jääkaineterikkas vees hõljuvad vetikad, silmviburlased, kingloomad jms. Kui asi on mõistlikes piirides, siis lausa silmnähtavat rohelist vett ei teki. Kui sa akvaariumi pimendad, jäävad organismid nälga ja hägu sadeneb. Eelmises punktis toodud põhjusel on vetikalise hägu taasteke ka mingil edaspidisel perioodil pärsitud.

Mõlemal juhul on ilmselt põhjuseks liigne jääkainete kuhjumine vees.

Esimese variadi puhul aitab enamasti, kui hägu tekkimisel vahetad u 1/4 veest ja asendad selle (kui julged) otse kraanist võetud veega. See muudab hapendumisprotsesse ja hägu sadeneb. Kui asi muutub pigem hullemaks, on tegu ilmselt teise variandiga. Siin veevahetus ei aita, kuna listatav vesi sisaldab enamasti toitaineid, mis taimsete organismide kasvu veelgi kiirendavad.

Kui oled eriline loodushuviline ja hägu tekib perioodil, kui veekogud jääkaane alt vabanevad, siis võid omale kusagilt puhtast (ja ilma kaladeta) lombist kahvatäie vesikirpe akvaariumi laskmiseks püüda. Vesi selgineb ja kalad saavad tänuväärt toidulisa :)

PS esimese asjana võib proovida ka lihtsalt esiklaasi seestpoolt puhtaks nühkida. Nii mõnigi kord muutub pilt seejärel järgmiseks hommikuks (kui filter on puhastamisel tekkinud hõljumi kokku korjanud) selgeks :)


Üles
 Teema pealkiri: hmm
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 15, 2010 11:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 03, 2010 02:05
Postitusi: 68
Asukoht: Paide
[quote="vane"]Issand, issand- sa koolis oled käinud :?:[/quote]

ma ei saa aru millest sinu probleem... sa alati pead kõigile nähvama ja tuuseldama... nagu milleks?

_________________
Pipsu ;)


Üles
 Teema pealkiri: hmm
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 15, 2010 11:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 03, 2010 02:05
Postitusi: 68
Asukoht: Paide
nu ühesõnaga täna õhtul võtan akva lahti tagasi... ja ex siis homme näha ole kas on selgem vesi jne... kui akva kinni teipisin ja pimedaks tegin olid klaasid puhtad rohelist vetikat seal küll ei olnud....

aga ok ex siis näha ole mis homme selgub... kuid need kes ikka positiivselt kirjutasid ja õpetasid (kes ise seda kõike läbi teinud) neile ütlen äitääh ja tänan mõistva suhtumise eest...

usun et sellistest inimestest on palju abi....kes ikka õpetavad ja jagavad oma oskusi...

Ma tänan :)

_________________
Pipsu ;)


Üles
 Teema pealkiri: Re: hmm
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 15, 2010 12:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
takopell kirjutas:
ma ei saa aru millest sinu probleem...


Natuke suuremat austust kirjakeele reeglite vastu võiks ikka üles näidata küll. Eriti kui küsimus paistab rohkem tahtmises, mitte oskamises olevat.
Ja paluks selle koha pealt mitte hakata jälle vaidlust tekitama, neid on siin foorumis juba korduvalt olnud.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 [ 24 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver