foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 26 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Õlikiht???
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 30, 2004 04:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
Vimase nädala jooksul olen pidanud iga päev eemaldama vee pinnalt õlikiht.Kõik algas selest et ühel päeval peale puhastust tekkis õlikiht.Mõtlesin siis kõik läbi,et äkki kasutasin midagi mis oli õliga koos.Lõpuks kahtlustasin filtit.Kas vee filtri mootoris üldse õli kasutatakse?iisiis eile puhastasin filtri hoolikalt ära. täna koju tulles avastasin uue õlikihi.Minu mõistus on otsas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 30, 2004 04:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
See vist ei ole õli,vaid mingi bakterikooslus. Mul kah säärast jama esinenud on aga mingi aja tagant on probleem justkui ise lahenend. Sinnamaani aga koori see kiht sealt pealt lihtsalt ära ja kogu lugu.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 30, 2004 05:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
aa see ei ole nagu õli siis,et takistab kaladel õhku saamast,jah! Sain ma õieti aru?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 30, 2004 05:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Raiko112 kirjutas:
aa see ei ole nagu õli siis,et takistab kaladel õhku saamast,jah! Sain ma õieti aru?
See ongi just NAGU õli aga ei ole kah. Riisu ta sealt pealt ära muidu ta kül hakkab gaasivahetus protsessi segama.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 30, 2004 11:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ilmselt proteiinikihiga tegu, "meremeestel" spetsiaalselt selle vastu skimmerid olemas kuid AFAIK (minu teada) need mageveeakvas ei pela (pole ise kokku puutunud, ehk mõni teadjam kommenteerib). Nagu juba märgitud ei ole see hea, takistab hapniku jõudmist vette ning kui on paksem siis takistab ka valgust. Kui mingi asi "murrab" vett (mullitaja, filtri väljavool) siis see peaks kile moodustumise ära hoidma. Hoopis tõhusam on aga omada kalu kes selle sõna otseses mõttes ära söövad - ntx mollid on ühed sellised. Kui mollid laiali jagasin siis avastasin ka oma suures akvas vee pealt proteiinikihi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 12:03 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
Tsiteeri:
skimmerid olemas kuid AFAIK (minu teada) need mageveeakvas ei pela


mageveele olla ka skimmereid, ise vaikselt mõtlen ka sellise soetamise peale, ehkki suuremad teadmised antud asja olemuse kohta puuduvad...eks aeg annab arutust, kui vajalik antud vidin on..

P.S. http://www.schuran.com/freshwater/abschaeumer_e.html

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 12:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
eks ma tõstan siis oma filtri veepinnale lähemale ajab vee rohkem lainetama 8).Aga kas see värk kunagi nagu ise kah ära kaob(ei oma mollisi,ja ei taha et se vesi ka nii hullult lainetaks)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 12:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Vaata aga vaata, ongi sellised asjad olemas nagu mageveeskimmerid. Näen siin aga mõningast probleemi - niipalju kui ma tean skimmer muuhulgas õhustab tugevalt vett, taimeakvaariumis see vaevalt abiks on. See riist vajab minu teada ka omajagu hooldust. Ja lõppude lõpuks on vist üks probla see et mereakvaariumi vesi on suhteliselt kallis nii et seal tasub see lõbu ära, magevee korral on odavam kogunenud sopp veevahetusega eemaldada.
Ja muidugi mollide baasil tehtud skimmer on odav, ei vaja mingit spetshooldust ja toimib perfektselt. :)
Raiko mure juures oleks aga hea selgeks saada mistõttu see jura nii äkki tekkis kui seda enne polnud. Üldjuhul siiski sellist kilet akva veepinnal pole.


Viimati muutis Rein, Kolmapäev Dets 01, 2004 12:34, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 12:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
aga kust ma seda vett vahetan.kas põhjast sifooni abiga või veepinnalt tava voolikuga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 12:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Raiko112 kirjutas:
aga kust ma seda vett vahetan.kas põhjast sifooni abiga või veepinnalt tava voolikuga

No mõte oleks ikka see jura pinnalt ära koristada (põhjast sifoonides ju pinnal ei juhtu miskit ;) ), ükskõik kas valge paberi lehega või lihtsalt ettevaatlikult pinnakihti kuskile anumasse niristades. Ehk on ka mingeid mugavamaid võtteid, omal pole sellega eriti kogemust.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 12:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
ma siis katsetan


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 01:14 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
Rein kirjutas:
Vaata aga vaata, ongi sellised asjad olemas nagu mageveeskimmerid.
On jah, aga vaevalt, et neist tavalises akvas suurt kasu on. Põhjus on selles, et magedas vees on raske väikesi mulle tekitada. Nagu tootjad ise ka mainivad peaks vee soolsus vähemalt 15-16 ppm olema või siis vesi ikka tugevasti orgaanikat täis. Küll aga võib neid tiikides kasutada. Kui nende tehnilisi andmeid vaadata, siis neist väikseim mudel on mõeldud kuni 4 m3 jaoks, hind ka vastav. :wink:
Ka müüakse vahu tekitamise kemikaali FOAMEX, mis skimmeri efektiivsust magedas vees suurendab. Iseasi, kas seda kasutada julged. Sama hästi võiks ka shampooni akvasse kallata :mrgreen:
http://www.koicarp.net/filtration/protein_filters/schuran_sander.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 11:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Kas see vidin mitte ei tee vajalikku tööd ??

http://www.aquaristikshop.com/cgi-bin/n ... temartic_e

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 12:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Sellest pildist ei saa küll eriti hästi aru kuid teiselt pildilt sama jubinat vaadates paistab asi päris huvitav.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 03:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
nii proovisin vee vahetus ikka tuli tagasi.ei taha hakkata mingeid uusi asju ostam.kas keegi võiks seletada kuidas lihtsate vahenditeka sessest lahti saada.kas lihtsalt kraabin seni kui enam ei tule,kui see kunagi üldse lakkab tulemast


Üles
 [ 26 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver