foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kH 3, kas peaks tõstma?
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 21, 2010 07:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 25, 2009 03:10
Postitusi: 77
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Tegin akvaariumiveele Sera kiirtesti ja tulemused on järgmised:
pH 7,6
kH 3
gH 10 ja 16 vahel
No3 10 ja 15 vahel
No2 0

Akvaariumis elavad neoonid, betta ja ants. Vett vahetan iga nädal u 10%.
Kas kH on kalade jaoks liiga madal? Akvaariumis on ka elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 21, 2010 07:35 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kui ph on stabiilne ja ei kõigu, siis ei pea tõstma. kui ph näidud on väga erinevad, siis tuleb tõsta. mõõda ph-d 2 x päevas 3-4 päeva vältel.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 21, 2010 11:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
huvi pärast, et kas su kraani vesi on sarnase KH ja GH näiduga, mis akva vesi.
Kui sul on kohe väga palju elustaimi siis võib sellise KH näidu juures PH muutused olla suuremad, aga nagu Maria ütles kontrolli mõni päev järjest, näit võta hommikul ja õhtul vaata kas on erinevust ja kui suur on vahe.
Kui vahe tekib siis on erinevused kõige suuremad vahetult enne tulede süttimist ja õhtul enne tulede kutsumist.
Kui kraanivee ja akva vee kh näidud on väga erinevad siis saad seda reguleerida lihtsalt suurema veevahetusega, ilma selleks midagi muud tegemata. (20-25% 10% asemel või umbes nii).

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 22, 2010 02:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 25, 2009 03:10
Postitusi: 77
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Kraanivee GH on veidi üle 6, kH 3 ja 6 vahel. Elustaimi on küll päris palju, kunsttaimi tegelikult ei olegi. Selline näeb välja:
Pilt
Nüüd on mõned vee peal hõljuvad taimed veel lisaks.

_________________
180 liitrit magevett rasboorade, cory'de, paradiisikalade, pärlguraamide ja elustaimedega :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 01, 2010 08:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 25, 2009 03:10
Postitusi: 77
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Olen nüüd tükk aega mitu korda päevas pH teste teinud. PH ei kõigu, on koguaeg sinna 8 kanti. Ma saan aru, et kui ei kõigu, siis võib kõik nii jääda nagu on-pH 8 ja KH 3. Samas olen lugenud, et mittesobiv pH on kaladele kurnav ning nad võivad haigeks kergemini jääda ja mul on see pH ju liiga kõrge neoonide jaoks. Kuidas nende asjadega siis ikkagi on? Peaks pHd langetama või mitte?

_________________
180 liitrit magevett rasboorade, cory'de, paradiisikalade, pärlguraamide ja elustaimedega :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 01, 2010 09:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Kui sa selle KH juures ph-d langetama hakkad (ph langetamine viib reeglina ka KH langemiseni) võib asi tõepoolest kontrolli alt ära minna ja väga ebastabiilseks muutuda.

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 02, 2010 01:48 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Okt 29, 2008 08:38
Postitusi: 44
Asukoht: Tallinn
Hei,

Ma arvan, et seda KH näitu ei tasu puhta kullana võtta. KH 3 ja Ph 8 kõlab minu jaoks kui üsna võimatu kombinatsioon. Selle järgi peaks selles vees olema alla 1 ppm-i CO2-te. Normaalsetel tingimustel võiks 3-4 ppm-i CO2-te üsna omaalgatuslikult vette ära lahustuda. KH võib nii madal olla, aga siis on seal lisaks mingi teine puhver.

Ph alandamine ei ole nii lihtne kui see kõlab. Kui kraanist tuleb Ph 8 ja akvaariumisse tahad madalamat, siis peab seda Ph-d kogu aeg millegagi madalal hoidma. Kas siis CO2-te lisades või siis mingite spetsiaalsete veetöötlusvahenditega, aga seda ei saa teha ühekordselt. Kui otsustad Ph-ga midagi ette võtta, siis jäädki seda tegema. Jama on selles, et ise madalamat Ph-d stabiilselt hoida on raske ja see nõuab pidevat hoolt ja vaeva. Suure tõenäosusega on tulemuseks Ph kõikumine 8 ja mingi madalama väärtuse vahel ja kiire Ph kõikumine mõjub neoonidele oluliselt halvemini kui stabiilne aga natuke vale Ph. Kui mul oleks neoon ja betta ph 8 vees, siis ma magaks ikka üsna rahuliku südamega.

Tervitades,
Tarmo


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 02, 2010 11:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 25, 2009 03:10
Postitusi: 77
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Nordictiger kirjutas:
Hei,

Ma arvan, et seda KH näitu ei tasu puhta kullana võtta. KH 3 ja Ph 8 kõlab minu jaoks kui üsna võimatu kombinatsioon. Selle järgi peaks selles vees olema alla 1 ppm-i CO2-te. Normaalsetel tingimustel võiks 3-4 ppm-i CO2-te üsna omaalgatuslikult vette ära lahustuda. KH võib nii madal olla, aga siis on seal lisaks mingi teine puhver.

Ph alandamine ei ole nii lihtne kui see kõlab. Kui kraanist tuleb Ph 8 ja akvaariumisse tahad madalamat, siis peab seda Ph-d kogu aeg millegagi madalal hoidma. Kas siis CO2-te lisades või siis mingite spetsiaalsete veetöötlusvahenditega, aga seda ei saa teha ühekordselt. Kui otsustad Ph-ga midagi ette võtta, siis jäädki seda tegema. Jama on selles, et ise madalamat Ph-d stabiilselt hoida on raske ja see nõuab pidevat hoolt ja vaeva. Suure tõenäosusega on tulemuseks Ph kõikumine 8 ja mingi madalama väärtuse vahel ja kiire Ph kõikumine mõjub neoonidele oluliselt halvemini kui stabiilne aga natuke vale Ph. Kui mul oleks neoon ja betta ph 8 vees, siis ma magaks ikka üsna rahuliku südamega.

Tervitades,
Tarmo


Tänud vastuse eest. Ma ise ka tegelikult imestan, et kuidas see KH ikka nii madal olla saab, sest nii palju kui ennast kurssi viia suutnud olen, on KH ja pH omavahel seotud ja kui KH madal, siis peaks pH ka madal olema. Ei tea... :? Bettat mul enam pole. Pidin temast loobuma neoonide näksimise pärast. Tahaks kunagi ramirezi't võtta, aga kui mu kraani vesi selliste näitudega on, siis kas see on üldse hea mõte? Nad vist tundlikumad veenäitude suhtes. :roll:

_________________
180 liitrit magevett rasboorade, cory'de, paradiisikalade, pärlguraamide ja elustaimedega :)


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver