foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 14, 2010 02:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 20, 2007 03:02
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Pöördun oma murega targemate poole. Ma ei saa kuidagi moodi oma akvas PO 4 alla. Vahepeal kasutasin JBL Phosex see võttis veest ka nitraadid ära, nii et taimed ei kasvanud siis enam. Istutasin taimeid juurde ikka po4 kõrge. Vahetasin Tetra toidu välja JBL vastu, see ka ei aidanud.,Kas on olemas mingit vahendidt mis eemaldaks veest vaid po4 ja teised ained jätaks alles. Palun andke nõu.

Veenäidud:
PH-7,0
KH-4
GH-8-10
NO3-10
PO4-2
FE-0,1


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 14, 2010 04:14 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Kontrolli oma kraanivett fosfaatide suhtes.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 14, 2010 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 20, 2007 03:02
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kraanivees on kontollitud. PO4 on ilusti kraanivees 0.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 15, 2010 10:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Millist testi sa kasutad ?
Kas sellest, et sul PO4 on kõrge on ka mingeid probleeme ja komplikatsioone akvaaariumis - vestikas, kalad haiged vms.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 15, 2010 10:44 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Mul oli tükk aega eelmises kastis sama jama.

Lõpuks leidsin, et olid nurgad kuhu siffoon hästi ei pääsenud ja orgaaniline lagu sinna ka kogunes. Kui sai kruus sügavamalt puhastatud ja need solgiaugud kõrvaldatud, kukkus ka PO4 alla.

Samas toetavate abinõudena sai kast taimi puupüsti täis pandud, eeskätt egeria densat läks kõvasti.
SIis tornteod võetud, kes pinnast kobestavad
Nin veevahetus rangelt iga 7. päev 1/5 - 1/4
Tetra toit asendatud JBL omaga

Po4 kukkus ja kadus ka BGA

Minu järeldus asjast on ka see, et arusaam paljudest taimedest ei ole tihti piisav. Erinevad taimed on ka erineva tarbimisega.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 15, 2010 12:01 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
Pöördun oma murega targemate poole. Ma ei saa kuidagi moodi oma akvas PO 4 alla. Vahepeal kasutasin JBL Phosex see võttis veest ka nitraadid ära

Ei usu seda eriti, muidu oleks see karbi peal kirjas... ikka kõvasti vingem toode.

Üldiselt, taimed-loomad sisaldavad fosforit ja lämmastikku üsna kindlas suhtes ja taimed ka tarbivad neid üsna samas suhtes. See, et sul fosfaate tekib juurde võrreldes nitraatidega kiiremini, tähendab seda, et mingi asi on selle tasakaalu paigast nihutanud. Esiteks võib olla mingi kõrvalne fosfaatide allikas ja teiseks võib toimida mingi protsess, mis vähendab ainult nitraate.

Üheks selliseks nitraate vähendavaks protsessiks on denitrifikatsioon (teatud bakterid on võimelised anaeroobses keskonans muutma nitraadid lämmastik-gaasiks). See toimub pinnases ja filtris, kui need piisavalt umbes on. Samas fosfaatide jaoks sellist protsessi pole. Niiet pinnase sifoonimine ja õhutamine ning orgaanika eemaldamine veevahetustega (denitrifitseerivivad bakterid toituvad orgaanilistes ühenditest) aitab nitraatide taset tõsta parandades sellega tasakaalu ja ühtlasi annab see taimede võimaluse ära tarbida nii nitraadid, kui ka fosfaadid.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 15, 2010 06:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 20, 2007 03:02
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn, Nõmme
kasutan JBL veeteste.
Probleemiks onjust sinivetika oht. Preaegu lisan iga päev akvaariumisse Excelit sellega hoian vetikapuhangu kontrolli all.Kalad muidu tunnevad end hästi, taimed ka kasvavad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 15, 2010 06:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 20, 2007 03:02
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tv.välisfiltrit puhastan regulaarselt iga 3-6 kuu tagant . Filtri voolikuid puhastan ka iga 3 kuu tagant, nii et midagi ei ole umbes. Vett vahetan koos põhja shifoonimisega 30 l üle nädala 100 liitrist.
Täna ostan juude veel taimi. Kuskil on jah akvas see fosfaadi allikas. Aga milles asi kas tõesti siis mul akvas selline imelik protsess kus tarbitakse vaid nitraati ja fosfaadid jäävad vette.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 15, 2010 06:50 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
Aga milles asi kas tõesti siis mul akvas selline imelik protsess kus tarbitakse vaid nitraati ja fosfaadid jäävad vette.


Denitrifikatsioon on üsna loomulik protsess tegelikult. Umbes all pidasin ma silmas seda, et filtris on tekkinud piisavalt anaeroobseid kohti, kus need bakterid tegutseda saavad. See, et vesi voolab ei näita veel suurt midagi. Oluline on, et ta voolaks läbi fitlri-materjali ja mitte selle ümbert näiteks.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 15, 2010 11:38 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
tv kirjutas:
Denitrifikatsioon on üsna loomulik protsess tegelikult. Umbes all pidasin ma silmas seda, et filtris on tekkinud piisavalt anaeroobseid kohti, kus need bakterid tegutseda saavad. See, et vesi voolab ei näita veel suurt midagi. Oluline on, et ta voolaks läbi fitlri-materjali ja mitte selle ümbert näiteks.


Et siis, kui tahan teha taimedeta ahvenakasti, siis peaks muretsema filtrisse just umbes substaadi, mis suudab ohtralt seda NO3 läbi töödelda


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 16, 2010 12:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 20, 2007 03:02
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tv. aga kas ma peaksin siis nüüd välisfiltri ära täielikult puhastama. Mida sina soovitad, mida tegema peaksin.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 17, 2010 02:05 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Denitrifitseerimine seletab ainult seda, miks sul on fosfaadid on kõrged ja nitraadid korras. Kui selle põhjuseks on denitrifitseerimine ja see protsess katkeb, siis on sul ka nitraadid kõrged ning ma arvan, et sa ei taha seda, vähemalt esialgu mitte.

Oluline on ikkagi leida üles põhjus, kust tulevad fosfaadid. Kõige tõenäolisem on, et nad tulevad toidust. St. sul on kalade üleasustus. Denitrifitseerimine sellisel juhul viib nitraadid talutavale tasemele ja fosfaadid kogunevad (sõltumata sellest, mis tootja toit on). Teine variant, et nad tulevad kraaniveest sellisel kujul, et testid neid ei näita (orgaaniliste ühendite koostisena). Selle vastu võiks aidata vahetusvee filtreerimine läbi aktiivsöe. Kolmas variant on, et nad lekivad pinnasest. Kui natuke nuputada, siis on võimalik korraldada ka katsed nende hüpoteeside kontrollimiseks.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 17, 2010 02:13 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
Et siis, kui tahan teha taimedeta ahvenakasti, siis peaks muretsema filtrisse just umbes substaadi, mis suudab ohtralt seda NO3 läbi töödelda


Nagu juba mainitud, fosfaate see protsess ei vähenda. Teiseks on see üsna kapriisne protsess, mida juhtida on keerulise võitu nii, et nitraadid nulli saaks. On olemas spetsiaalsed denitrifitseerimis-filtrid, kuid üldiselt peetakse neid üsna kasutuks kolaks, mis teoorias töötavad paremini, kui praktikas. Mingis raamatus oli soovitus välisfiltri svamme puhastada nii, et korraga pestakse puhtaks ainult üks ja teine jäetakse pesemata, et ta anaeroobne oleks ja denitrifitseerimisega tegeleks. Järgmine hooldus siis jäetakse pesemata see, mis eelmine kord pesti jne.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 17, 2010 02:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 20, 2007 03:02
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Nii nüüd mul tekkis uus mure. Avastasin, et kahel kalal on bakterjaalne infektsioon. Kas see võib ka olla tingitud kõrgest PO4?

Mida nüüd teha. Ravi ma ei saa vist läbi viia üldakvaaruiumis seal ju taimed ja krevetid. Panen kõik kalad eraldi garantiinakvaariumisse. Aga nüüd küsimus,

mida teha üldakvaariumis, kuidas sealt bakteriaalse haiguse kolded välja saada, kahjustamata taimi ja krevetikesi.

Palun andke nõu olen siin paanikas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 17, 2010 03:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 07, 2009 06:47
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
taimedele ei tee bakteriravi küll midagi. a mis puutub selgrootutesse siis minu teada oma viimasest kogemusest siis jbl furanol2 on mõeldud kasutamiseks ka akvaariumites milles selgrootud.

_________________
200L 2x SAE,2x Ancistrus,2x Pelvicachromis pulcher,1x Pterophyllum scalare,4x Gymnocorymbus ternetzi,6x Nematobrycon palmeri,4x Hyphessobrycon herbertaxelrodi,4x Paracheirodon innesi,1x Platydoras costatus


Üles
 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver