foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Paluks abi. Veega hädas.
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 17, 2009 12:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 03, 2009 05:14
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn-Õismäe
Tere. Akva panin tööle 15.dets. Põhjakuus osteti ehituspoest, kuid mitte minu poolt. (Sain selle algselt ostjalt ja minu teada temal sellega probleeme polnud.) Pesin kuusa korralikult tulise veega. Kruusa aluskihina kasutasin JBL AquaBasis plusi. Filtriks on JBL CristalProfi i100 ja käima saamisel kasutasin JBL FilterStarti. Kraanivee tegin parajaks JBL Biotropoliga. Taimi ja kalu ei lisanud.Muutused ilmnesid mõne aja jooksul, samal päeval. Vette ilmus valge udu. Vb oli tegu bakteri vuhamisega. Lasin asjal olla. 16.dets käis isa peale ja ma läksin ostsin 3 taime: 2xCryptocoryne ja 1xMicro Sword. Istutasin need ära. Ma vist tegin vea kui lisasin veel vedelväetist ja öö möödudes hommikul avastasin, et vesi on rohekas ja vees on näha pruun hõljum. Valgus on hetkel väljas ja filteri otsik on suunatud üles, et tekiks rohkem vee lainetust.

Ma usun, et viga võis olla liigsetes väetistes. Mida nüüd teha ja kas teegi seletaks ära, mis on õieti toimunud ja mis edasi teha.

Valgustus on 2X24W, mis tulid kaasa akvaga Brillux ja AquaEL.
Akva suurus 112 l ja laius 80cm.

Paluks abi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 17, 2009 01:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 07, 2009 06:47
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
mina teeksin nii:
vaheta kogu vesi ära, sul nii või teisiti pole seal midagi veel, ei baktereid ega kalu. lase uus vesi sisse, las taimed jäävad sisse. vesi ongi alguses hägune
lisa veel filterstarti. kui raha nati üle võid denitroli ka vastavalt veekogusele panna. ja siis......... oota, ja siis oota veel pisut. vesi läeb ise selgeks, see hägu täiesti normaalne. ja ei mingit väetist! ja valgust mõne tunni jagu päevas. ma paneks taimi ka juurde. midagi kiire kasvulist.

A siin muidugi erinevaid arvamusi, mõned vb ei kiida mu tegutsemis ideed heaks:)

_________________
200L 2x SAE,2x Ancistrus,2x Pelvicachromis pulcher,1x Pterophyllum scalare,4x Gymnocorymbus ternetzi,6x Nematobrycon palmeri,4x Hyphessobrycon herbertaxelrodi,4x Paracheirodon innesi,1x Platydoras costatus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 17, 2009 01:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 03, 2009 05:14
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn-Õismäe
aga vetikaeemaldus vahendid? või midagi, mis imaks ära liigse väetise?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 17, 2009 01:52 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 05, 2009 11:43
Postitusi: 87
Asukoht: Paide
milleks on vaja niipalju alguses üldse keemiaga möllata?
kuna kalu veel ei ole on lihtsaim tõesti vesi ära vahetada ja teha nii nagu eespool soovitati. igasugu muu keemia lisamisega keerad veel hullemini asja ära.

_________________
260L 50L 22L
http://puumakeseveeilm.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 17, 2009 06:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 03, 2009 05:14
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn-Õismäe
Hetkel on rohelus taandunud sekkumata. Hoian veel akvat pimendatult ja vesi on juba selgeim varasemast.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 17, 2009 06:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 07, 2009 06:47
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
kui selginemas, siis oota aga edasi, ja võimalusel istuta taimi juurde. ja pimedus ei tee neile midagi. filterstarti lisaksin ikka. kui vesi täiesti selge võid asjale natuke valgust anda.

_________________
200L 2x SAE,2x Ancistrus,2x Pelvicachromis pulcher,1x Pterophyllum scalare,4x Gymnocorymbus ternetzi,6x Nematobrycon palmeri,4x Hyphessobrycon herbertaxelrodi,4x Paracheirodon innesi,1x Platydoras costatus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 17, 2009 06:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 03, 2009 05:14
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn-Õismäe
Teen nii. Aitäh


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver