foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 30 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 16, 2009 03:10 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juun 17, 2009 02:23
Postitusi: 35
Asukoht: Tallinn
Tere,
tekkis selline rumal küsimus, et kas jutt käib tavalisest teelusikast, või siis sellest pisikesest lusikast, mis purgiga kaasa tuleb? Ma prooviks ostsin nimetatud Discus Bufferit 50mg ja seal oli lusikas sees, et kas see on paras mõõt?

Tänud ette,
Indrek


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 16, 2009 09:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Tuleb välja et Seachemi Discus Buffer põhi koostisosa on NaH2PO4 (ingl.k. Monosodium phosphate)
Ehk selle tarbimisel oleks teatud vastunäidustused tugeva valgustusega taimeakval kuna PO4 tõuseb ilmselt mõõtmatusse.

Ma ei julge seda ise väita, aga väidetavalt discus biotüüpi see po4 sisaldus ei tohiks segada, arvestades et Discused elavad keset kõdu, reeglina taimevabas vees.

Lihtsalt et teaks mida keegi endale akvasse paneb... Iga asi igale poole ikka ei sobi.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 17, 2009 12:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
indrek.veskis kirjutas:
Tere,
tekkis selline rumal küsimus, et kas jutt käib tavalisest teelusikast, või siis sellest pisikesest lusikast, mis purgiga kaasa tuleb? Ma prooviks ostsin nimetatud Discus Bufferit 50mg ja seal oli lusikas sees, et kas see on paras mõõt?


Suurematel purkidel küll mõõtelusikat kaasas pole, aga igatahes tasub alustuseks proovida väiksema lusikaga. Pärast esimest doosi ja testimist saab täpsemaid järeldusi teha.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 17, 2009 10:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Sulistasin eile õpetuse järgi Azoo mögina sisse. Tõesti, vesi läks ilusaks pruunikaks :) Täna tegin testi - umbes 24h hiljem. Ei Ph ega Gh ole karvavõrdki muutunud. Ehk siis mögin tundub olevat lihtsalt värvaine ning vee parameetritega eriti midagi ei muuda - kui midagi, siis on seal miskid vitamiinid ja mineraalid.

Mis edasi? Kas tasub Seachemi Discus Buffer´it sisse panna? Kuidas targemad kommenteerivad Chrisi väidet? Ehk siis teimedega akvasse Seachemi Discus Buffer´i manustamine?

chris kirjutas:
Tuleb välja et Seachemi Discus Buffer põhi koostisosa on NaH2PO4 (ingl.k. Monosodium phosphate)
Ehk selle tarbimisel oleks teatud vastunäidustused tugeva valgustusega taimeakval kuna PO4 tõuseb ilmselt mõõtmatusse.

Ma ei julge seda ise väita, aga väidetavalt discus biotüüpi see po4 sisaldus ei tohiks segada, arvestades et Discused elavad keset kõdu, reeglina taimevabas vees.

Lihtsalt et teaks mida keegi endale akvasse paneb... Iga asi igale poole ikka ei sobi.

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 20, 2009 02:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Kpl Kalake? Keegi teine tark inimene?

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 20, 2009 02:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Küsimus vist ilmselt selles
* kas kõrge fosfaadi sisaldus on kaladele ohtlik,
* ja mis juhtub taimeakvas kui fosfadisisaldus on väga kõrge.

Kõrge või väga kõrge PO4 saab olema selle DiscusBufferi kasutamise kõrvalnähtus.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 21, 2009 02:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
aatomik kirjutas:
Mis edasi? Kas tasub Seachemi Discus Buffer´it sisse panna? Kuidas targemad kommenteerivad Chrisi väidet? Ehk siis teimedega akvasse Seachemi Discus Buffer´i manustamine?


See aine tõstab PO4 tõesti. Me ise ei ole taimeakvas seda ainet kasutanud, aga tõenäoline on, et see võib tekitada vetikat.

Hea vahend ainult Gh alandamiseks on nt. Fluorish Excel. Tavaliselt ei õnnestu enamike pH alandajatega pH allasaamine just kõrge kareduse tõttu. Kui karedus on alla saadud, võib ka pH alandaja mõju olla tõhusam. Ise oleme kasutanud nt. kombinatsiooni JBL pH miinus+Fluorish Excel, see viimane peaks taimeakvale ka sobivam olema (teatud taimede puhul vaid ei pidanud sobima, siin foorumis on sellest juttu olnud). Excelil on ka vetikat tõrjuv toime.
Võimalik, et koos exceliga toimib ka Azoo pruun vedelik pH-d alandavalt (see vaid isiklik oletus, kindlalt ei väida).

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 07, 2010 06:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 20, 2008 09:56
Postitusi: 32
Asukoht: Viljandi
Kas keegi targematest oskaks kommenteerida sellist toodet nagu Seachem Acid Buffer:
Lowers ph
Converts Alkalinity(KH) into CO2

Acid Buffer is a non-phosphate buffer to lower ph and buffer with Alkaline Buffer. Both buffers are designed for the planted aquarium or for very hard water where phosphate buffers may pose an algae or cloudiness problem. Acid Buffer lowers ph and buffers between 5.0 and 8.0 when used with Alkaline Buffer. As Acid Buffer lowers ph it converts carbonate alkalinity (KH) into available CO2.

Peaks ju sobima taimeakvasse või mis?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 20, 2010 12:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Ise lugesin ka selle asja kohta, ning Seachem soovitab just seda möginat taimeakvaariumite puhul kasutada, mitte Discus Buffer´it. Ja seda siis just PO4 pärast.
Aga kas kellelgi on sellise ainega ka isiklikku kogemust? Äkki kpl kalake oskaks natuke ainest midagi rääkida? Ja siis oleks tore teada, kas see aine on ka Kalakese lettidel olemas :)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 20, 2010 12:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
aatomik kirjutas:
Aga kas kellelgi on sellise ainega ka isiklikku kogemust? Äkki kpl kalake oskaks natuke ainest midagi rääkida? Ja siis oleks tore teada, kas see aine on ka Kalakese lettidel olemas :)


Kahjuks me ei oska sellest veel midagi rääkida, sest saabub meile esmakordselt müüki 1-2 nädala pärast. Siis muidugi hakkame kohe ise katsetama :).

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 20, 2010 12:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Kuna need vee pruunistajad, nii JBL kui AZOO, ei tee muud kui vett pruuniks, siis on asja vastu huvi endiselt päris suur... PH muutust ei ole kuu aja jooksul märganud... Minujaoks piisav tõestus, et see ei toimi nii. Vähemalt minul.

Aga saan ise ka lähiajal ühelt kaasakvaristilt väikese koguse Seachem Acid Buffer (neti kaudu tellitud) proovimiseks ja katsetamiseks... Tema sõnul on ph 0,8 võrra alla läinud. Ehk paistab toimivat. PO4 testi tal kahjuks ei ole.

Aga eks teen siin väikseid katsetusi ja annan teada mis muutus...

Kalake, sa pane siis ka oma testitulemused ikka siin üles ;)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 20, 2010 01:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Acid Buffer™ is a non-phosphate buffer.
sellega PO4 taseme pärast ilmselt ei peaks muretsema.
Aga tolles support FAQ teemas tundus mõndagi huvitavat.

aquaticplantcentral.com foorumis on ka eraldi Seachemi support foorum, saad oma küsimusi ja kahtlusi sinna postitada ja saad üsna kiiresti Seachemi enda käest vastuse. lisaks on seal neist asjust juba nii mõndgi juttu... vast tahad lugeda. ;)

Aga anna teada siis ise ka kuidas katsetused edenevad.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2010 07:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Sai proovitud Seachem. Acid Bufferiga Ph-d alla viia, et vesi rasboradele mõnusalt happeliseks teha. Peale pulbri akvaariumisse panekut oli Ph minutitega vastavalt doosile allpool, kuid 24h möödudes oli tagasi taastunud.

Sai siis erinevates foorumites natuke uuritud, ning selgus, et teistelgi on alguses sellised tagasilööke olnud, kuid paar-kolme päevaga on asi paikka loksunud, ning peale seda on kõik OK.

Lootsin minagi sellele, kuid nüüd, kus üle nädala selle ainega jännatud ja Ph ikka samasugune, jätsin asja katki.

Kui Buffer pakendil on kirjas selline jutt,
"As Acid Buffer™ lowers pH it converts carbonate alkalinity (KH) into available CO2."
siis võiks ühe ideenda kindlasti arvata, et minu tagasein (isetehtud kividest ja plaatimissegust) tõstab vee karedust (KH) ning aine seetõttu ei toimi, kuid see ei tundu tõsi olevat. Nimlt on minu kraanivee KH 10 aga akvaariumis on KH 9. Ehk mingit tõstmisefekti ma siin nüüd küll ei näe...
Põhjas kasutan Silikaat kuivliiva (fraktsioon 0,63 - 2,0 mm), mis ei tohiks ka KH-ga midagi teha...

Ehk siis ma ei tea milles asi võib olla, aga minu akvaariumis Acid Buffer ei toimi...

Posija, proovis sama asja mingi JBL ainega (mille nime ma ei tea hetkel) kuid ka temal, minu viimate andmete põhjal, oli samasugune jama... Ehk on ta nõus ise seda asja kommenteerima ja natuke valgustama, kuidas tal asjad sellega lähevad....

On kellelgi veel mingeid kogemusi?
Või ettepanekuid, milles võib asi olla?
Kuidas on Kpl Kalakesel testimisega läinud?

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2010 07:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 28, 2004 11:31
Postitusi: 165
Asukoht: Tartu
aatomik kirjutas:

Posija, proovis sama asja mingi JBL ainega (mille nime ma ei tea hetkel) kuid ka temal, minu viimate andmete põhjal, oli samasugune jama... Ehk on ta nõus ise seda asja kommenteerima ja natuke valgustama, kuidas tal asjad sellega lähevad....


Jah, mina muretsesin endale JBL pH minust ja tundub, et tulemused üsna sarnased. Kõigepealt avastasin, et mu väikeses akvaariumis on gH 18 versus 14 suuremas, seega kahtlustan, et mul tõstab pH-d graniitklibu (2-6mm), mis akvaariumi põhjaks läks. Teine variant on Juwel tagataust, aga seda väga ei tahaks uskuda. Muidu ma gH erinevust seletada ei oska.
Mis puutub pH-minus toimesse, siis mul suht sarnane seis nagu Aatomikul, vahetult peale aine manustamist tmbab pH kenasti alla, aga u 24 tunniga üsna sama seis. Ja lisanud olen ma seda juba 5-6 korda 2 nädala jooksul. kH-d ta igatahes vähendanud on, viimati oli see 5 (versus 8-10 suuremas), väikse puhversusvõime tahaks veele siiski kH näol jätta.

_________________
200l, 128l, 54l
http://posija.wordpress.com


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2010 08:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Tundub, et selle tagasilöögi taga on teil mõlemal üsna kare vesi.
Tegemist on ikkagi ka puhvriga ja samas on vees omajagu muid puhvreid juba ka küllaga olemas. Lihtsam oleks seda saavutada pehme veega kus muude puhvrite osakaal on väiksem.
Karedas vees Ph kõvasti alla saada või isegi happelisema poole saada vajab vist pidevat igapäevast ainete lisamist, seda oleks sel juhul co2 lisamisega kergem saavutada kui nende keemiatega.
Nende toimesse võib uskuda paremini kui kasutada RO vett, Acid bufferit ja veel mõnd puhvrit, et nende koosmõjul üritada vesi puhverdada mingi teatud näitude peale... sel juhul tundub olevat lollikindlam kuna vesi ei sisalda muid puhreid.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 [ 30 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver