foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 12, 2009 09:51 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Juul 06, 2008 01:27
Postitusi: 179
Asukoht: tallinn
kas keegi oskab aidata mida teha .
kh -3d
no3-250
gh-21d
ph-6,4
kui kraani vett kontrollisin siis gh 21d
mida peaksin tegema ja kui ohtlik see kõik kaladele on

_________________
sinine meri palju päikest


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 12, 2009 09:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Kuidas sa akvaariumit hooldanud oled ?
NO3 on küll üle igasuguse piiri... Muu on suhteline.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 14, 2009 01:10 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Juul 06, 2008 01:27
Postitusi: 179
Asukoht: tallinn
2 green terrorit 2 papagoi kala 1 meek 1pleco 2säga 3 tshiliiti 1coridras 4 antsu 3 vähka akva suurus 450l veevahetusi olen teinud kord kahe nädala tagant tegin ka taimedest pildid ja akva seinte peal olevast vetikast pildid oleks väga tanulik kui oskaksid oelda kuidas tekkinud olukorra korda saaks vahetasin valia ka valguse algselt et punased taimed ka elada saaksid aga need on ka kehvas seisus ja nuud on ka rohelistel taimedel kollased plekid ja vetikas kuljes kaladele olen andnud 2x paevas suua hommikul 5 pohja tableti graanleid ja helbeid sõrmeotsaga õhtul suuremjaolt krevette kuna muu toit neid siis eriti ei huvita.

_________________
sinine meri palju päikest


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 14, 2009 09:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 18, 2006 09:48
Postitusi: 120
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Kui palju sa korraga vett vahetad?
Et No3 alla saada, pead veevahetust tegema korra nädalas ja ca 15-20%
Mis on Po4 ja Fe näidud?

_________________
240L , Eheim pro, 150W sooja, 76W valgust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 14, 2009 10:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 07, 2009 06:47
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
oleneb ka mis su kraanivee näidud on. eriti ph. kui see erineb tunduvalt su akva veest siis suured veevahetused ei tule kõne alla. ag amis puudutab gh ja kh siis nende pärast ei tasu vast põdeda. ma mõtleks ehk bioloogilise filtri peale.

_________________
200L 2x SAE,2x Ancistrus,2x Pelvicachromis pulcher,1x Pterophyllum scalare,4x Gymnocorymbus ternetzi,6x Nematobrycon palmeri,4x Hyphessobrycon herbertaxelrodi,4x Paracheirodon innesi,1x Platydoras costatus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 14, 2009 01:12 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
selgituseks siis, et pildid on minu postkastis. mina oleks jälle väga tänulik, kui foorumisse kuuluvad teemad püsiksid foorumis (ma loen neid kõiki, ausõna - seega puudub vajadus mulle neid privasse ümber kopeerida).

esiteks - kalad on selgelt ületoidetud, kui toidujääke on liiga palju, lähevad need pahaks. helbed on millised? segaakvaariumi troopiliste kalade helbed ei sobi cichliidilistele, need on liiga pehmed ja pudistatakse laiali. kas spets. cichliidide helbed (nt. JBL NovoGrand), või parem helbeid üldse mitte ja püsida graanulite peal. kalu toidetakse 1 kord päevas! - sellest reeglist pea kinni. ületoitmine on miljon korda hullem, kui alatoitmine. tablettide asemel anna 2 x nädalas salatilehte või kõrvitsat (NB! jäägid tuleb ööpäeva jooksul ära korjata).
kokkuvõtlikult:
toidad 1 kord päevas, kas
a) 3-4 tabletti ja pisut graanuleid
b) 3-4 tabletti ja pisut spets.helbeid
c) salatileht või kõrvits ja natuke krevette
d) salatileht ja kõrvits ja pisut graanuleid

krevette ära anna iga päev. see, et kalad midagi muud süüa ei taha, ongi tingitud sellest, et nad teavad, et õhtuks on menüüs magustoit. kui lapsele iga päev shokolaaditahvel kätte anda, siis looda sa, et ta sooja toitu pärast sööb.

teiseks, ja olulisemaks - et no3 alla saada, peavad veevahetused toimuma 1 x nädalas, korraga 20% veest koos korraliku põhjasifoonimisega. antud ph, kh ja gh näidud ei ole kaladele eluohtlikud, no3 tuleb aga alla saada. vesi on silmnähtavalt pissikollast värvi.
piltidel olev vetikas on tingitud liiga suurest no3 sisaldusest. aitab ainult no3 alandamine ja vetika mehhaaniline eemaldamine. punased taimed tahavad korralikku valgust (norm. 0,5W liitrile), kui valgust on ebapiisavalt, siis ei püsi need taimed punased.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver