foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 08, 2009 11:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 20, 2006 04:31
Postitusi: 154
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
vees nagu hõljuks õrnalt hägu, udu :-k

_________________
450l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 09, 2009 11:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Pane vatt filtrisse mis selle hägu ära korjab ;) Siis aga oead vatti iga nädal puhastama/vahetama, sest see ummistub kiirelt...

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 09, 2009 11:54 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kristallselgeks ei saagi tõenäoliselt. kui ma satun nägema akvaariumit, milles vesi on kristallselge (sinaka alatooniga, absoluutselt puhas), siis ma julgen väita, et selle akvaariumiga on midagi pahasti või kohe saab pahasti olema. vees on miljoneid pisiorganisme, veeringlusega tekkivaid hapniku/õhumulle ja kõike muud huvitavat, mis seal peabki olema. inimesel on halb omadus püüelda täiuslikkuse poole, mis mõnikord võib viia vastupidise tulemuseni.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 09, 2009 12:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Marial on muidugi õigus, kuid siin on võimalikud nüansid - kahjuks ilma asja nägemata on raske öelda on see normaalne või ei. Ntx kui kanisterfiltris liiga tihti surkida siis on õnnestunud selline hägu akvasse saada. Halvemal juhul on saanud sellist hägu näha enne "rohelise vee" tulekut. Ehk siis kui ikka on silmaga nähtav tolmu moodi värk siis seda küll normaalseks pidada ei saa, vee tooniga pole sel pistmist. Seda õnnestub heal juhul mehaanilise filtreerimisega kõrvaldada, kuid kuni põhjused säilivad ilmub see tagasi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 09, 2009 02:27 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Ma arvan, et kõvasti aitab kaasa hea filter, õige valgustus ja õiget liiki ning väga puhtad klaasid.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 09, 2009 09:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 20, 2006 04:31
Postitusi: 154
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
See nagu teada, et peab olema filter (hea), valgus (hea) ja puhtad klaasid :roll:
Kuid see kõik olemas ja põhjas pole ka tuhnivaid kalu. Lisasin sodipüüdmiseks sisefiltri, kuid tegu oleks nagu mingi, no ma ei tea- häguga :? Akvas hetkel pruunvetikas, ega see mingit hägu põhjusta :?:

_________________
450l


Viimati muutis katrin1, Neljapäev Dets 10, 2009 10:14, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 09, 2009 10:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 07, 2009 06:47
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
mul tekkis tugev hägu, kui mu filtri bakteritega natuke halvasti läks. ma arvan et pigem laseks asjal olla. ja oodata. kui asi hullemaks läeb, siis edasi mõelda

_________________
200L 2x SAE,2x Ancistrus,2x Pelvicachromis pulcher,1x Pterophyllum scalare,4x Gymnocorymbus ternetzi,6x Nematobrycon palmeri,4x Hyphessobrycon herbertaxelrodi,4x Paracheirodon innesi,1x Platydoras costatus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 10, 2009 11:37 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 29, 2008 07:56
Postitusi: 21
Asukoht: Harjumaa Kose
Mul oli väga pikka aega probleeme rohelise veega ja hiljem ka valge häguga. Suurte jõupingutustega sain ma mõlemast lahti ja juba 3 nädalat vesi kristallselge. Abiks olid selle tekkele üks 1500 sisefilter, mis mõeldud vee liikumise kiirendamiseks akvas. 3 korda 30-50% veevahetust ja lisatud sai vahetatava vee hulga kohta ka Easy Life, mis tegi vee algul täiesti läbipasitmatuks. Oleks olnud nagu lahja piim :). Nädalaga lahenes see probleem ja päev päevalt sai vesi selgemaks. Kolmanda asjana on kasutusel Clear Mec ühes 1500-s välifiltris.
Ei oska õelda, mis mulle edu tõi, kuid vesi on nüüd selgem ja nii ka püsinud kauem kui kunagi varem.
Ei oska/julge sama soovitada, aga mul mõjus.

_________________
Oliver S.
58 040 977


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 11, 2009 12:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 20, 2007 03:02
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Minul aitas hägususest lahti see kui tegin 30% veevahetuse ja lisasin vette kasulikke baktereid JBL Denitrol oli selle nimi vist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 11, 2009 10:53 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 11, 2009 10:08
Postitusi: 19
Asukoht: Harjumaa
Keegi teab öelda, kas CristalProfi 1500-l võib vees oleva hõljumi vähendamiseks kasutada sünteetilist vatti ja mis filtri kihti seda tuleks panna ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 14, 2009 04:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
reio72 kirjutas:
Keegi teab öelda, kas CristalProfi 1500-l võib vees oleva hõljumi vähendamiseks kasutada sünteetilist vatti ja mis filtri kihti seda tuleks panna ?

Võib ikka, aga arvesta et siis ummistub filter kordades kiiremini.
See valge vatti oli kahe nädala tagant ikka vahetada vaja. Ilma selleta on välisfilter nagu muretum.
Kõige pealmise sinise svami asemele (keskel).
Lihtsam oleks ajutiselt panan mingi sisefilter siis kui vaja, korjab ka hõljumi kokku. mul on praegu selleks otstarbeks väike eheimi sisefilter (pico mingi) kus sees olev svamm on asendatud vatiga. viskan selle mõnikord mõneks päevaks sisse.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 14, 2009 05:20 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 11, 2009 10:08
Postitusi: 19
Asukoht: Harjumaa
Paningi juba filtri sisse tihedama vatifiltri- nagu oleks vähe ka paremaks läinud. Imelik, et nii veepinnal kui ka vees on selline valkjas hõljum- nagu tolmu tükid. Toidan küll väga tagasihoidlikult. Äkki on tegu mingi vetika liigi või fütoplanktoniga ? Igaljuhul tänud nõu eest, vaatan, mis edasi toimub.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 14, 2009 07:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Tegu on proteiinikihiga ma arvan... Selle vastu aitab skimmer või tean, et seda saab ka majapidamispaberiga käsitsi eemaldada.

_________________
325 liitrit vett


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver