foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 01:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 02, 2005 03:24
Postitusi: 76
Asukoht: Jälgimäe
Kuna mul on PH testi tulemus enamasti skaalalt väljas olnud, ehk > 7,6 olen hakanud CO2te pärmipudeli abil lisama. Testil oli kirjas, et kui PH liiga suur, saab seda alla CO2 abil.
Nonii - a täna elus esimest korda sisestasin oma PH ja KH näidud siia tabelsse http://www.csd.net/~cgadd/aqua/art_plant_co2chart.htm
KH7 ja PH umbes 6,8 ja sain tulemuseks, et pingutan hoopiski üle oma CO2ga :o Mis nüüd siis tegema peaksin. Tõmban otsa välja? (Tegu zelatiinil pärmiseguga, otsas õhukivi).

Panen oma teised näidud ka kirja, ehk oskab keegi midagi tarka kosta:
Enne väetamist/veevahetust
GH17 (mis ma oma GH näiduga üldse peale saan hakata? Mõõdan küll koguaeg, aga peale hakata ei oska midagi)
KH7
PO4=0
Fe 0,25
PH 6,8 (vist)
NO3 >40

Tegin 20l veevahetuse ja lisasin
120l kohta 10ml Plant nutrition +
Peale seda uued näidud:
NO3 ikka >40
PO4 0
Fe 0,25

Nüüd plaanisksin teha veel veevahetus, et NO3 alla saada.
Kas nutrition + ei tasuks enam lisada? see sisaldab vist ka NO3e. Väeaksin nüüd Ferropoliga? Ja et POd ülespoole sada peaksin ikkagi keemiakaubandusse minema?

Kas peaksin oma PH testi välja vahetama, kui ma oma JBL-ga, mille mõõtevahemik on: 6,0-7,6 kuidagi hakkama ei saa. Mulle tundub neid värve vaadates, et minu testitulemus on peaaegu alati tumedam, kui seal välja pakutud tumedad. Seekordse 6,8 hindasin vätvitooni teatava kollasuse tõttu. Aga tundub üsna õunte peal lugemisena.

_________________
128l effect line mõõksabade ja neoonidega, seltsiks SAE.


Viimati muutis MeeliP, Kolmapäev Dets 09, 2009 12:27, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 01:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Aga kas on ka muid kaebusi - kalad surevad, taimed ei kasva? Mina ei mõõda mitte ühtegi parameetrit ja ei tunne vajadust ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 02:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
batsill kirjutas:
... Mina ei mõõda mitte ühtegi parameetrit ja ei tunne vajadust ka.

Ükskõiksus ei ole voorus...
Ja kui oled juba aastaid akvat pidanud siis on rutiin see mis tagab sulle korrektse akva. see aga ei toimi kindlasti nendega kes alles midagi katsetavad...
Ma ei saa aru, kas soovitad oodata kuni mõni kala surema hakkab et siis öelda, et palju CO2 oli juuu ?


MeeliP,
Kui sul on õhukivi, siis kõige lihtsam on tõsta kivi ülespoole, vähem jõuab CO2 lahustada.

KH7 PH6,8 teeb CO2 33ppm duuri - ei ole surmav, see rohkem ülemise piiri peal. paljude taimekasvatajate arvates on 30ppm alles arvestatav tase ja alla selle lähe mitte.
No kaladele võib üle selle paljuks saada, eriti põhjakaladele.

Testil värvitooni järgi saadki kõige paremini aru. JBL test piisavalt hea... täpisteadust ilmselt taga pole vaja ajada.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 07:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 02, 2005 03:24
Postitusi: 76
Asukoht: Jälgimäe
Kas keegi väetise koha pealt oskab nõu anda?
Kui mul on nutrition + purgil kiras, et sisaldab N ja P, minul NO3 aga üleliiagi kõrge, kas see siis ikka tähendab ju, et ma SEDA väetist lisada ei tohiks? Ja seetõttu hetkel ka PO - d lisada ei saa, kuigi seda vajaksin? (kuna ferropolis seda vist ei ole).

_________________
128l effect line mõõksabade ja neoonidega, seltsiks SAE.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 07:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 07, 2009 06:47
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
noh easylife fosfo olemas, kui soovid vaid PO4 lisada.

_________________
200L 2x SAE,2x Ancistrus,2x Pelvicachromis pulcher,1x Pterophyllum scalare,4x Gymnocorymbus ternetzi,6x Nematobrycon palmeri,4x Hyphessobrycon herbertaxelrodi,4x Paracheirodon innesi,1x Platydoras costatus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 08:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
MeeliP kirjutas:
Kas keegi väetise koha pealt oskab nõu anda?
Kui mul on nutrition + purgil kiras, et sisaldab N ja P, minul NO3 aga üleliiagi kõrge, kas see siis ikka tähendab ju, et ma SEDA väetist lisada ei tohiks? Ja seetõttu hetkel ka PO - d lisada ei saa, kuigi seda vajaksin? (kuna ferropolis seda vist ei ole).


Soovitav oleks siis väetada ilma plussita nutritioniga. Seal ei ole N ja P sees. Ferropolis ka ei ole. See plussiga sobib väheste kaladega taimeakvasse.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 08:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 02, 2005 03:24
Postitusi: 76
Asukoht: Jälgimäe
Selge. Panen nutrition + riiulisse omi aegu ootama...
Praegu tõstan Fe-d siis Ferropoliga.

EasyLife Fosfo on minu jaoks täiesti uus avastus :) Kui see poes letil ka olemas on, siis ikka eriti lihtne :)

Kumb see pikas perspektiivis mõttekam oleks: kas EasyLife Fosfo või Keemiakaubandusest K2HPO4?

_________________
128l effect line mõõksabade ja neoonidega, seltsiks SAE.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 10:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
MeeliP kirjutas:
Kumb see pikas perspektiivis mõttekam oleks: kas EasyLife Fosfo või Keemiakaubandusest K2HPO4?


Kui sa ei pelga ise vesilahuseid teha ja sul on ka väga täpne köögikaal siis keemiakaubandus pikemas perspektiivis kindlasti tasuvam

Mul läheb 250ml lahuse tegemiseks 4g pulbrit (seda ainult minul minule sobiliku lahuse jaoks). 2-3 purki Fosfot maksab sama palju kui keemiakaubanduse 500g puru pakk. Rehkenduste kohaselt jägub mul seda puru aastakümne jagu kindlasti

Mul ainult KH2PO4, väike vahe, mõlemad sobivad.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver