foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 12:11 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 15, 2009 10:18
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
Tere,

Mina olen värske avaomanik.
Akva sain tommike'selt.
Andmed akva kohta siis:
100l akva koos miskise fitriga (280l/H)
see elavad seal 12 tiigerbarbust, 3 kirssbarbust ja 3 põhjakoristajat.
veel on seal üks suur känd ja paalju taimi.

Mure selles, et taimed ei taha mitte kasvada. lagunevad hopis.

Täna siis sain vee testide tulemused kätte.
GH on 10
KH 5
Fe on 0
Po on 0,1 j 0,5 vahel
NO3 on suurem kui 40mg/l
Ph on kusagil 7,0 ja 7,2 vahepeal

Mulle öeld et pean tegema veevahetust kiiema korras ja lisama väetist.

Ootaks ära tarkade kommentaarid ja siis töölt koju jõudes hakkaks tegutsema

_________________
160l - MELANOCHROMIS MAINGANO


Viimati muutis marparts, Esmaspäev Dets 07, 2009 12:43, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 12:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 18, 2006 09:48
Postitusi: 120
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Milline on saadud akva valgustus?

Näitajatest hakkas silma ,et Fe on 0 samas on ka Po4 madal. Kas lisad ka mingeid väetisi?

_________________
240L , Eheim pro, 150W sooja, 76W valgust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 12:33 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 15, 2009 10:18
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
2 valgustoru - 10h/päevas põlevad
võimsust kohe öelda ei oska - ja lisanud veel ei ole miskit

_________________
160l - MELANOCHROMIS MAINGANO


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 12:38 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 15, 2009 10:18
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
ega ei tee paha kui valgustuse 3 olen jaganud päeva peale - hommikul 2h, lõunal 2h ja õhtul 6h?

_________________
160l - MELANOCHROMIS MAINGANO


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 12:51 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Nende näitude pärast väga pabistada ei maksa. Nitraat (NO3) on vähe kõrge ehk pikas perspektiivis aga ei midagi kriitilist. Hea oleks ta kusagil 20-ne kandis hoida. Uuri välja kuidas eelmine omanik akvaariumi hooldas ja jätka sama mood, suurendades veidi vahetusvee hulka.

Väetamine. Noh, võibolla mikroväetisi, näiteks Tropica "Plant Nutrion"-it (seda on kaks varianti, võta ilma nitraatide ja fosfaatideta variant). Aga seda mõõdukal ja tasa ja targu. Taimedele oleks vaja CO2-te, niiet pane pärmipudel hakkama (kasuta otsingut).

Kui põhjas juhtub paljas kruus olema, siis on see taimedele vilets kasvupinnas, taimede kasvatamiseks võid mõelda selle välja vahetamisele millegi tõhusama vastu (muld või rikastatud pinnasegud).

Valgususe korral on vaja teada selle võimsust. Rahuldavaks loetakse kusagil 0,5W liitri kohta, sinul võiks siis olla 50W valgustust. Kui sul on 18W torud, siis on sul kokku 36W, mis on sobivate taimede korral piisav.

Filter 280L/h on jälle alumise piiri lähedal IMO aga kui NO2 ja NH4 on korras (0), siis ei pea selles osas midagi tegema.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 01:13 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 15, 2009 10:18
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
Kas siin /nipid/11507/index.html välja pakutud Bauhofi kraam: Agrimix- Mikro Profi võiks mulle sobida?

_________________
160l - MELANOCHROMIS MAINGANO


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 01:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kaua sul see akvaarium käinud on (jäi võib-olla kahesilmavahele)? Minul läks ca kuu-poolteist enne kui taimed tõesti ka KASVAMA hakkasid, selle hetkeni nad alles juurdusid korralikult.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 01:19 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 15, 2009 10:18
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
no ca 2 nädalat.
Ma selle pärast mures, et nad lagunevad üsna ohtralt - kardan, et lagunevad päris ära.

tänaseks plaaniks on hetkel keerata kokku CO2 pudel ja teha 10 liitrit veevahetust.

vee kohta veel niipalju, et mul suht kloorine vesi - siis olen lasknud sellel ööpäevakese vannitoas seista ennem kui akvasse valan.

See Fo 0 on kah vist veidi paha

_________________
160l - MELANOCHROMIS MAINGANO


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 01:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Ja mis siis kui lagunevad?

Su akvaarium alles hakkab käima - 2 nädalat on ju pea olematu aeg. Sissetöötamisega läheb ikka kordi kauem. Lisaks pole mõtet oodata, et taimed oleks 2 nädalaga juurdunud või "kasvama hakkaks". Sellega läheb aega.

Viimati ostsin ka ühe Echinodoruse poest. Koju tuues ja maha istutades ajas ta kõigepealt lahti kõik lehed, mis tal poes olid (mitte korraga aga järgemööda) ja siis hakkas tuhinal uusi asemele kasvatama, kui ta lõpuks juurdunud oli. Lahti "mädanevad" lehed korjasin ma kõik aegamööda ära. Läks ca kuu - nüüd on juba uusi lehti kohe mitu ja taim täitsa elus. Sama on olnud mõnede muude taimedega (aga mitte alati kõigiga). Ma arvan, et see ülemäärane tuusamine teeb pigem kahju kui kasu.

Kui need taimed ka välja lähevad, siis siin foorumis pakutakse tihti erinevaid taimi tasuta / odavalt - või osta poest. Taimede mädanemine ei pruugi olla ka sinust tingitud, võib-olla oli toiteaineid juba varem taimedel vähe ning nüüd, kus nad uuesti juurduma peavad hakkama - ei leia nad selleks enam piisavalt jõudu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 03:17 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Et kõigile selge oleks, said sa selle akvaariumi tühjana ja alustasid nullist või said juba sisse töötanud akvaariumi, mille kolisid enda juurde ümber?

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 03:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
tv kirjutas:
Et kõigile selge oleks, said sa selle akvaariumi tühjana ja alustasid nullist või said juba sisse töötanud akvaariumi, mille kolisid enda juurde ümber?

Tema juurde rändas ringi töötav akva täies komplektatsioonis.
Koos tehnika ja kõigega mis seal oli.
Valgust andis kastile 2x18 Sylvania aquastar toru.

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 03:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Kui taimedel ei ole toitaineid, siis nad mitte ei hakka lagunema, vaid lihtsalt ei kasva nii kiiresti. Nii et ma ei näe mõtet lisada väetisi, see võib asja veel hullemaks ajada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 04:03 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
Kui taimedel ei ole toitaineid, siis nad mitte ei hakka lagunema, vaid lihtsalt ei kasva nii kiiresti.


JAMA. Kui taimedel pole piisavalt toitaineid või on keskond ebasobiv, siis ei saa nad ennast normaalselt taastoota ja hakkavad lagunema (vanad rakud surevad ja uusi ei tule juurde). Kehvades tingimustes on taim ellu jäämiseks sunnitid energia saamiseks ennast põletama.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 04:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
batsill kirjutas:
Kui taimedel ei ole toitaineid, siis nad mitte ei hakka lagunema, vaid lihtsalt ei kasva nii kiiresti. Nii et ma ei näe mõtet lisada väetisi, see võib asja veel hullemaks ajada.

Sa just ales ühes postituses ütlesid et ise sa ei mõõda kunagi midagi... nii et mille järgi sa seda väidad.
Toitainete puudusel lagunevad küll... N ja P põhiliseks puuduse tundemärgiks on vanemate lehtede lagunemine.

See aga ei ole hetkel probleemiks. probleemiks pigem taimede juurdumise ja istutamisega seotud vaevused.

Antud juhul võib olla pärssivaks ka suurem NO3 tase, mis liiga suurena hakkab pärssima toitainete omistamist.
Oma kogemusest on jäänud mulje et kõrgema makrode taseme juures on vaja ka kõrgemat microde taset mis aitaks toitaineid paremini omistada.

Praegu tasuks mõne nädala suurendada veevahetust et NO3 tase normaalsemaks saada (20 kanti).
Microde manustamine oleks minu arust soovitatav
Kuna veel lisatud ei ole ja taimed on juurdumisel, siis täie laksuga ei tasuks alustada. max 1/2 soovituslikust kogusest alustuseks, ja siis edasi võib hakata kogust suurendama kui taimed on juurdunud ja jõu sisse saanud.

See "alustuseks" ei ole mitte esimesed 2 päeva vaid pigem mõeldud ikka rohkem esimesed 2 ja enam nädalat.

Päritud MicroProfi on Proffide vedelik, väikses akvas võid seda väga kergesti üle doseerida, kuna on teine väga kange. See sobib, kuid soovitaks teha vesilahuse, mida akvasse lisada.
Tropica ja Ferropol sobiks ilmselt alustuseks paremini, kui oled juba väetiste koha pealt tarkust kogunud siis võid ehk proovida ka MicroProfiga.

Kuna kolimise käigus võis saada häiritud ka bakterkoloonia siis ise lisaks nädala või kaks juurde ka Denitroli.
Häirele viitab see et su NO3 on väga kõrge, mis võis eralduda ka nõiteks kolimise käigus vee välja imemise ja tagasi panemisega põhja sogast.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver