foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Nov 13, 2009 09:33 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 09, 2009 01:33
Postitusi: 4
Asukoht: läänemaa
Tere:D
Mure siis selles, et 400l akvas ph 8 või isegi 8,5
Mõned testid mul veel tehtud:

No3 1
Fe 0
Po4 0

Kahjuks ei saanud poest kh/gh ja no2 teste.

Akva käinud aasta, veevahetused 1,5nädala tagant u. 40l

No taimed kasvavad, aga võiks parem olla. Natuke on musta vetikat ka, mis kummaline, et see kasvab ainult ühes akva otsas, selles otsas kasvavad taimed ka halvasti.

Kammisin eile foorumi enamvähem läbi. Saan aru, et taimedele ja kõrgele PH aitab pärmipudel. Õige?

Nii, olen naisterahvas, lugesin siin, et kõik teevad ja oskavad, mina ikka päris aru ei saa, kuidas seda teha.
Palun, kas keegi viitsib mulle puust ja punaseks ette kirjutada, kuidas asi täpselt algusest lõpuni käima peab. Mis pudel, voolik, mis kogused ja kuidas siis seda käima panna.

Oleksin väga väga tänulik:)

Bibi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 14, 2009 01:27 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
400 liitrise akva juures ei ole pärmipudeliga mõtet mängida, sa vajad CO2 lisamiseks ballooniga lahendust, näiteks heixer tegeleb selliste lahenduste rentimisega.

Pärmipudel ei suuda anda sinu akva jaoks piisavalt ja stabiilselt gaasi ja kalade jaoks on kõikuv ph tase hullem kui püsivalt kõrgem tase


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 14, 2009 06:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Nõustun eelrääkijaga, et 400L kasti puhul vaja juba ballooni... Aga muidu tarretise kohta võid lugeda näiteks artiklite alt ;)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 15, 2009 02:55 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 29, 2007 01:00
Postitusi: 27
Asukoht: Tartu
Sama idee ka siitpoolt. Mässan pärmiga 20 liitrises taimeakvas, olen nüüd niikaugel, et suudan hoida seda enam vähem stabiilsena aga see nõuab kord ööpäevas sekkumist. Kuna pudel on väike, siis käärib kähku, alkohol tekib ja seen hääbub :? . Kuna tulevikus plaan 240l samuti CO2-te lisada, siis kindlasti ikka ballooniga, endal lihtsam.

Aga kui tahta katsetada, siis artiklite all ju kõik olemas. Kindlasti tasuks juhtida tekkinud CO2 läbi vee enne akvaariumisse jõudmist, kogemus näitab, et aktiivsel käärimisel lendub soga, mis ei ole vees ilus vaadata. Tegin lapsemeelse joonise ja paar fotot 20l taimeakvaariumist, panen albumisse :wink: . Seal ka siis selle nö. "kella" aretus, kus CO2 mullid kogunevad veepinnal kummulioleva plastikkaane alla, moodustades pideva CO2 padja, kus see siis vaikselt lahustub. Muide pH ja KH järgi arvutades olen nii saanud CO2 sisalduse 150ppm, mida muidugi kaladega akvaariumisse ei soovita :wink:. Aga taimede koha pealt, paistab et mõjub hästi, katsetan selles akvaariumis vaid taimeräbakatega, mida poest 10 eek tükk saab osta :wink: ja kõik kasvab.

_________________
240l Amazonast tetratega, 7x63l õppeesmärgil tööl, 30l nano loomisel


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver