foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 19 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 24, 2009 08:05 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 24, 2009 06:02
Postitusi: 11
Asukoht: Ida-Virumaa
Tere,mul on viis guppit üks emane ja neli isast.Ennem vahetasin vee iga kahe nädala tagant nüüd ühe nädala tagant kuna hakkab imelikult lõhnama.Mida teha??


Viimati muutis Vanaaeg, Neljapäev Okt 29, 2009 08:23, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 24, 2009 08:39 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kas sa vahetad kogu vee korraga? kui suur akvaarium? kui tihti toidad ja palju korraga annad (kui kiirestri kalad kogu etteantud toidukoguse ära söövad?)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 24, 2009 09:08 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 24, 2009 06:02
Postitusi: 11
Asukoht: Ida-Virumaa
Vahetan korraga vee ära,Akvaarium 18L süüa annan kaks korda päevas hommikul kell seitse ja õhtul kell seitse ja ma ei tea palju nad söövad enamik ikka ära aga kui vee vahetan siis toitu on ikka kivide vahel ka


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 24, 2009 09:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Su postituses on põhilised vastused Su küsimustele. Ehk siis:
- vett ei vahetata kunagi täielikult vaid põhjast sodi sifoonimise käigus ca 20..25%. just sifoonimisega koos, mitte lihtsalt kannuga vett välja tõstes. Põhja on ikka ka vaja puhastada. Siit tuleb teine asi:
- annad kaladele ilmselt liiga palju süüa sest toitu jääb järele (kivide vahele) ja see lähebki roiskuma. Paar kribalat pole ehk hull oaga suurem kogus kindlasti.
18-l akvat on minu meelest üldse väga raske pidada. Ei taha mitte tasakaal püsida ja iga väiksemgi viga maksab kätte.

PS. Kas akvas filter ikka on?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 24, 2009 09:18 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 24, 2009 06:02
Postitusi: 11
Asukoht: Ida-Virumaa
Kahjuks filtrit pole


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 24, 2009 10:06 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
nonii, täpselt see, mida ma kahtlustasin.
1. see, et sa vahetad välja kogu vee on paha-paha-paha! vette tekib bakterite koloonia, kes hakkavad kalade väljaheidetest ja toidujääkidest tekkivaid mürgiseid ühendeid ümber töötlema vähemohtlikeks ühenditeks. kui sa vahetad ära kogu vee, siis mis sa arvad, mis juhtub? õige, sa lased kõik need bakterid kraanikausist alla.
2. toidujääke ei tohi toitmisest alles jääda. mitte kunagi. ületoitmine on alatoitmisest 100 x ohtlikum, kuna vees lagunevad toidujäägid roiskuvad ja võivad kaladele surmavad olla. umbes sama hea oleks sinul elada välikäimla paagis.

mida teha:
1. vaheta esialgu ära kogu vesi, kui see haiseb (nb! vesi peab olema eelnevalt vähemalt 2 ööpäeva seisnud, lisa sinna kasulikke baktereid sisaldavat vahendit. nt. jbl denitroli või sera nitriveci).
2. piira tugevalt kalade toitmist. toitu tuleb anda 1 kord päevas sellises koguses, et kalad suudavad selle ära süüa 30 sekundi jooksul ja põhja ei jää ühtegi toidujääki. kui näed põhjas peale toitmist toidujääke, siis tuleb need sealt eemaldada (kas siis sifooni või kahvaga). kasulikum on väikeakvaariumis gupidel kasutada granuleeritud aeglaselt põhjalangevat toitu, see reostab vähem, kui helbed.
3. edaspidi oled tubli ja vahetad vett 1 x nädalas, korraga umbes 1/3 akvaariumi mahust. selleks tõmbad sifooniga põhjakihist sodise osa ära ja peale kallad eelnevalt ööpäeva seisnud puhta vee. kalu akvaariumist välja võtta selleks ajaks pole vaja (põhjustab neile stressi).
4. kui sul on akvaariumil olemas valgustus (halogeenlaualamp sobib), siis hangi mõned madalakasvulised vastupidavamad elustaimed, nt. cryptocoryned. elustaimed seovad samuti osa jääkainetest ja hoiavad vee seeläbi puhtamana.

ja see kõik lahendabki su haisuprobleemi, boonuseks tunnevad kalad ka ennast paremini.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 24, 2009 10:28 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 24, 2009 06:02
Postitusi: 11
Asukoht: Ida-Virumaa
Tänan nüüdsest vahetan ainult pool kalade vett.Aga kas ma peagsin ostma ka valgustid või filtri kui mul on ainult viis kala?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 24, 2009 10:30 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 24, 2009 06:02
Postitusi: 11
Asukoht: Ida-Virumaa
Aga kuidas ma võtan pool vett välja kui kalad sees??


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 24, 2009 11:34 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
1/3 on 33% veest, mitte pool, jagad akvaariumi mõtteliselt kolmeks osaks ja vahetad selle ühe, alumise kolmandiku. ka pool on liiga palju. kalu väljavõtmata saad vett vahetada sifooni abil. pisikesed miniakvaariumite sifoonid on suuremates kalapoodides müügil. kui sa sifooni nii kiirelt ei leia, siis võid ka tõsta kalad koos ülemise, puhta veekihiga välja ja vahetada alumise, musta osa. sifoon on muidugi mõistlikum ja lihtsam kasutada.
filter tuleks kasuks, valgustit on vaja taimedele, kaladel on sellest ükskõik. kui sul taimi pole, puudub ka valgusti vajadus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 25, 2009 11:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Mis kalad need 5 on?
Millega toidad? Ja kui palju?

Kas taimi ka on?
Kui on, siis on spetsiaalne taimedele mõeldud spektriga valgustus vajalik.
Mingi suvalise kodust leitud lambiga hakkab vetikas möllama.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 25, 2009 12:01 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 24, 2009 06:02
Postitusi: 11
Asukoht: Ida-Virumaa
Mul on viis guppit ja toidan tetramin nimelise toiduga,annan umbes näpuotsa täie. :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 25, 2009 12:57 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Silver kirjutas:
Mis kalad need 5 on?
Millega toidad? Ja kui palju?

Kas taimi ka on?
Kui on, siis on spetsiaalne taimedele mõeldud spektriga valgustus vajalik.
Mingi suvalise kodust leitud lambiga hakkab vetikas möllama.


ära aja juuksekarva lõhki, ei hakka seal midagi möllama, kui valguspäeva pikkus on mõistlik ja taimi rohkem kui 1 pisike äbarik. hõõglampi muidugi ei maksa panna, külma valgusega halogeenlaualamp on täitsa ok mõne lihtsama taimega. eesmärgiks pole ju amanot teha.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 25, 2009 03:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Maria kirjutas:
Silver kirjutas:
Mis kalad need 5 on?
Millega toidad? Ja kui palju?

Kas taimi ka on?
Kui on, siis on spetsiaalne taimedele mõeldud spektriga valgustus vajalik.
Mingi suvalise kodust leitud lambiga hakkab vetikas möllama.


ära aja juuksekarva lõhki, ei hakka seal midagi möllama, kui valguspäeva pikkus on mõistlik ja taimi rohkem kui 1 pisike äbarik. hõõglampi muidugi ei maksa panna, külma valgusega halogeenlaualamp on täitsa ok mõne lihtsama taimega. eesmärgiks pole ju amanot teha.


Ei, ma ei aja juuksekarva lõhki.
Ma tegin eksperimendi üle-eelmisel aastal, et tõde enda jaoks välja selgitada.
Võtsin Paulmann'i hõõgniidiga 60W spets taimelambi ja sama tootja tavalise 60W hõõgniidiga lambi. Mõlemad reflektoriga.
Samast akvaariumist võetud vesi oli katsepurgiga spetsiaalse taimelambiga nädal hiljem täitsa selge.
Aga tavalise hõõglambiga oli katsepurgi klaassein juba roheline ja vesi ka kollakas. Midagi juba kasvas sees.

Aga kuna Sa ühest küljest mulle nagu vastu vaidled ja teisest küljest samas ka hõõglambile viitad,
siis ma eeldan, et Sa ei saanud aru ja ma ise ka ei kirjutanud ilmselt piisavalt selgelt, et ma hõõglampe silmas pidasingi.
Nimelt arvan, et vaikimisi eeldada, et Vanaaeg hakkab mingit päevavalguslampi või LED-massiivi 18L akvaariumile
peale aretama, kui tal seni seal midagi ei olnud ja ka filtrit mitte, siis on üsna selge, et kui seal mingi lamp
olema saab, siis on see tavaline laualamp ja eeldatavalt hõõgniidiga pirn E27 sokliga.
Või kui saab olema halogeenlamp/metall-haliid, siis on ka see kõige tavalisem.
Midagi enamat pole loota, kui õige spektri vajadust nõu andes eraldi ei rõhutata.

Ja ka päevavalguslampide T5 ja T8 spektritega on siiski sama asi.
Pärast pikki katsetusi ja eksirännakuid olen ma oma akvaariumisse leidnud sobiva kombinatsiooni, mille
kasutuselevõttuga kukkus mul järsku igasuguste vetikate probleem ära ja kõrgemad taimed hakkasid vohama.
Mis sest, et P ja N näidud on ulmelised ja kalad saavad 3x päevas süüa.

Järelikult peab vetikate küsimus ikka eelkõige valguse spektris kinni olema.
Keda huvitab, siis minu akvaariumil kasutatav kombinatsioon on siis hetkel kaks Hagen'i T8 toru:
FloraGlo (K 2800) + AquaGlo (K 18 000) summaarse erivõimsusega 0,36 W/L.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 25, 2009 05:21 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 24, 2009 06:02
Postitusi: 11
Asukoht: Ida-Virumaa
Rahu nüüd mul on viis samasugust niidist natuke paksemat taime aga mul on olnud kalad 3 kuud ja siiamaani elavad kõik hästi ja mu sõbral on olnud umbes aasta aega ja ka kõik elavad hästi :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 25, 2009 06:24 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
silver, kõik jutt muidugi õige aga võta loe nüüd seda kohta ka, kus ma halogeenlaualambist rääkisin esimest korda. kui tekib raskusi ülesleidmisega, siis Ctrl + F on abiks ;) ole sama tubli edasi, sinusuguseid on vaja.


Üles
 [ 19 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver