foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 39 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 31, 2004 12:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 16, 2004 06:56
Postitusi: 49
Asukoht: Tallinn
:shock: , njah ma ei oska kommenteerida , aga akvaarium on mul olnud juba üle 15 a ja tollal sain juhised vanadelt kala ja taimearetajatelt ja tuttavatelt sain ka tolleajase üsna mahuka kirjanduse .
Alati olen veevahetuseks lasknud külmal kraaniveel seista anumas u 5 päeva , et veest väljuksid õhumullid ja klooriühendid.
Ise kasutan aastaid mitut 10 L -st plastämbrit ja viimase 1,5 a lisan ka sinna Tetra Aguasafe-i igaks juhuks. Põhimõtteliselt , kuna iga nädal tuleb vett värskendada siis peale vee eemaldamist ja lisamist panen uue vee kohe seisma. Need 2 tünnikest mahuvad kasvõi voodialla , kuigi mul on nad põrandaküttega vannitoanurgas ja seega on ka vee temp seal suht õige juba.
Veel meenus , et vee kuumutamisel üle 55 ` tekib katlakivi. Kõigil vist ei ole magneesiumanoodiga bolierit mis seda ära hoiab , teisalt on boiler selline asi kuhu sadestuvad erinevad raskemetallid , mis omakorda on mürgised ja kahjulikud , sama mürgiste kemikaalide kogum on ka üldises soojaveetorustikus , nii tsentraal kui-ka korterisiseses. Kraanivee voolamisel tekivad ka radioaktiivsus jne... . Soovitav oleks ikkagi lasta veel seista ja kui rohkem ei kannata siis 1 päeva ikka ju suudab.
Seega isiklikult väga ei soovitaks selliseid " eluskatseid" .
Kui miskit meenub siis jätkan.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 02, 2004 04:50 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 02, 2004 02:21
Postitusi: 4
Asukoht: tallinn
Ostsin ESPAK'ist kaks plastkanistrit 20L. Akva on RIO 180. Ennem kasutasin ka klaasist veinipudelit, plastkanistritega on palju mugavam zongleerida.Veevahetus on kord nädalas, nii et vesi seisab ilusti nädala. Minu arvates on see vähemalt Tallinna vett arvestades vajalik.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 02, 2004 06:30 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Cardo kirjutas:
Veel meenus , et vee kuumutamisel üle 55 ` tekib katlakivi. Kõigil vist ei ole magneesiumanoodiga bolierit mis seda ära hoiab

mitte ei teki,vaid sadestub :) ja seda sadet akvaariumisse ei kallata. arvestades asjaolu,et katlakivi põhjustavad sadestumisel Ca,Mg ja Fe karbonaatsed ühendid,siis võib kuumutamise lugeda üheks odavaimaks raskemetallide eemaldamise viisiks


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 02, 2004 07:36 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Vabandan offtopic tähenärimise pärast, aga julgekn siinkohal iriseda, katlakivi siiski _tekib_ vee keetmisel, sest vee keetmisel tekkinud sade on definitsiooni kohtaslt katlakivi, mis koosneb siis eelpoolmainitud karbonaat-sooladest.
Kuidagi ei saa väita, et enne keetmist on vees lahustunud just katlakivi ja see sadenes välja, vaid seal on igasugust träni, kaasarvatud katlakivi moodustavad soolad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 22, 2004 12:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2004 10:02
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn
Suuresti just klooriühendite väljaaurustumiste pärast see vesi seisma peab (hea sõnadejärjekord :) ).
Seda protsessi saab aga märksa kiirendada kui lasta vett kraani asemel dušist.
Nii on vee kokkupuutepind õhuga suurem ja klooril lihtne aurustuda. See tekitab muidugi rohkem
õhumulle kui kraanist laskmine, aga needsinatsed mullid kaovad juba poole tunniga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 22, 2004 04:18 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 28, 2004 06:03
Postitusi: 128
Asukoht: Tartu
minul on 8l armas punane plastmassämber, mille veevahetusele eelneval õhtul täidetult saunalavale seisma panen. et lapsed ja kass ära ei upuks. kraanist lasta ei ei viici, st vee temp. parajaks timmida.

_________________
2 kiiversäga, 3 antsu (1 albiino), 3 terneetsiat
Echin. tenellus, Java moss, Crypt. wendtii "green", Anubias nana, Echin. "Rose", Crypt. crispatula, Vallisneria sp., Ludwigia repens, Hygr. Corymbosa, vetikapall


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 23, 2004 06:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 25, 2004 05:06
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn, kesklinn
Olen ka siiani kraanist ämbrisse ja sealt otse akvasse kallanud. 2 kuud on kalad ilusad ja terved olnud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 24, 2004 10:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 17, 2004 01:41
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
Minu variant, 200l , kord nädalas ca 20l vahetan
- vesi dushist pange
- sinna kiirkeetja täis kuuma vett ( temperatuur)
- ämbrist akvasse

seni kõik õnnelikud, eriti daaniod
kas peaks kiirkeetja ära unustama ja paras vesi otse kraanist
abi, nõuanded teretulnud

kaunist jõulu

_________________
2ooL vett ja palju õnnelikke kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 24, 2004 03:46 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 01, 2004 03:40
Postitusi: 107
Asukoht: võru
Tahaks teada veel sellist asja,et kas te lisate Aqua Safe kohe kui vee seisma panete või vahetult enne akvaariumisse panekut?

_________________
385l
2 red parrot, 5 skalaari, 2 glyptoperichthys gibbiceps , 1 thoracatum(põhjakoristaja), 4 kuldkala, 5 neooni, 1 Raspora heteromorpha
elustaimed
minu kalad:
http://www.youtube.com/watch?v=DlEakFvB9M8
http://www.youtube.com/watch?v=1-ZyiFsJNvc


Üles
 [ 39 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver