foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Otsast peale.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 01, 2009 07:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Tere !
Kuna mul tuli akvasse mingi haigus sisse,mida igatepidi üritasin ravida,aga see ei allunud mingile ravimile ja võttis kõik mu kalad,siis alustan taas otsast peale.Kruusa ja kivid keetsin läbi,taimed viskasin minema,akva küürisin lausa fayriga puhtaks,panin uue vee käima (filter ajab ringi ).Siit ka see küsimus :mida ma peaks veel siis tegema,et kõik kaladele valmis oleks? Aa,tõin sinna 2 õunakat ka sisse,taim on ka kavas tuua,aga kaua oleks ikkagi kalade poolelt kõige parem veel käia lasta?Ja äkki peaksin midagi sinna vette lisama ka? :roll:
Aitähh,tähelepanu eest! :wink:

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 01, 2009 09:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 21, 2009 10:10
Postitusi: 123
Asukoht: tallinn, nõmme
kui ma endale akva ostsin siis oli seal dvd kaasas ja seal rääkis et umbes 4 nädalat.

_________________
60l - 16 neooni; 3 Ancistrust; Botia striata; õun teod.
tiik 3000l - palju palju torntigusi; mõned vesi kuused; vesiroos.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 01, 2009 10:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Soovitan kraaniveele alati lisada Tetra Aqua Safe või Sera analoogi.
Neutraliseerib kraanivees sisalduvad kahjulikud ained ja sisaldab kalade
jaoks vitamiine ja stressivastaseid aineid.

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 01, 2009 12:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Aa,panin seda sera aqatani sisse.
Aga,kas kraaniveel ja kraaniveel on vahe ka,sest mõttes,et meil tuleb see oma maakaevust,mitte kuskilt linna ühistrassist :oops: ,veidi loll küsimus ehk..
Niiet umbes 4 ndl peab vesi käima enne jah?A taimed võin juba tigudele lisaks ära panna (2 ööpäeva hetkel akva käinud) ?

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 01, 2009 12:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Väga palju oleneb, kuidas sa oma akvat käivitad, kuid 4 nädalat on küll liiga pikk aeg juba ma arvan. Saab rutem ka...
Taimed pane kindlasti sisse ja lisa ka mõni guppy (või keegi väike kellest sul kahju ei ole, kui temaga paeks midagi juhtuma, kuid arvatavasi ei juhtu). Nädala pärast võid mõne tugevama kala juba sisse lasta. Paar päeva edasi ja siis järgmine kala jne. Kuni kõik sees.
Bakterikoosluse suurus oleneb mustuse hulgast ning kui sul elab akvas ainult väike guppy siis ei ole palju mustust ja baktereid vähe. Paned kala juurde, suureneb mustus ja paljunevad bakterid. Tähtis on aga see, et korraga liiga palju kalu sisse ei laseks sest muidu lööb asja paigast ära.
Tühjalt töötav akva võib sul ka 40 nädalat töötada, kuid kaladele sobivat keskonda seal ikka ei teki... Ikka elu ka vette vaja, et tuleks eluks sobilik keskkond...

Mina ise kasutasin just teise akvaariumi vett oma uue akvaariumi käivitamisel. Toimis väga hästi ja kiiresti. Oleneb muigudi kui palju "valmis" vett kasutad. Et kui võimalus kasuta "valmis" vett.

Ja kraaniveel ja kraaniveel on kinlasti vahe (kareduses jne). Neid saad testidega mõõta. Minul endal on puurkaevu vesi, ning nagu on selgunud, siis kaladele on vesi suurepärane, kuid taimedele on seal vähe toitaineid...

_________________
325 liitrit vett


Viimati muutis aatomik, Esmaspäev Juun 01, 2009 01:00, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 01, 2009 12:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Taimed võiks lausa kohe ära istutada. Mõne kaevu vesi võib olla liiga kare või sisaldab palju rauda (nt. mul suvilas) vms. Väike testimine ei tee kahju.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 02, 2009 08:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Jah,ostan testiribad omale ja teen ka siis oma puurkaevu veest testi.Muidu vahetasin alati 10% veest värske otse kaevust lastud vee vastu ja ei juhtunud midagi ja viisin vett testimisele ja oli kõik täiesti normis,haigus tuli peale uute taimede toomist.
Nüüd laup lähen ilmselt Tartusse kalapoodi,võtan siis paar guppyt ja paar taime ka.Oma endist akva vett ei julgenud kasutada,kuna haigus oli sees ,ka taimed viskasin seepärast ära.
Aitähh nõuannete eest!

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 02, 2009 11:10 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Okt 29, 2008 08:38
Postitusi: 44
Asukoht: Tallinn
3-4 nädalat on see periood, mille jooksul võiks vajalikud bakterikolooniad tekkida. Tõenäoliselt sõltub see paljudest asjaoludest (akvaariumi suurus, lisatavad bakterid, vee parameetrid jne.). Nii minu isiklik kogemus kui Internetist leitud reaalsete mõõtmistulemuste peal olevad graafikud näitavad, et NO2 kõrgtase on kusagil 2-3 nädalat pärast alustamist ja lõplikult stabiilne olukord tekib 3-4 nädala pärast.

See ei tähenda, et kalu ei või sisse panna, pigem vastupidi. Selleks, et midagi üldse "käivitada" oleks peab keegi akvaariumis elama ja sodi tekitama. Suure tõenäosusega elavad paar väikest ja vintsket kala selle käivitamise üle. Tuleks lihtsalt panna nii vähe kalu kui võimalik ja mitte kiirustada ülejäänud kalade sissetoomisega.

Tervitades,
Tarmo


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver