foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 25 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: pH miinus
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 10:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
albert kirjutas:
Rein kirjutas:
Kareda vee puhul peab CO2 lisamisel eriti hoolega jälgima PH-d, kerge on jõuda kaladele ohtliku doosini.
Oled sa selles kindel? Võibolla selgitaksid lähemalt?

No ega siin palju seletada ole - vees lahustunud CO2 kogust hinnatakse tavaliselt pH ja KH suhte alusel, vastavad tabelid on kaasas CO2 manustamise riistadel, netist võib vaadata ntx http://www.csd.net/~cgadd/aqua/art_plant_co2chart.htm
CO2 tase kuskil 15 ppm kandis loetakse optimaalseks, üle 25 on juba liiast. Siin on omad nüansid, et see suhe toimiks on omad eeldused - aga sellest on ka artiklis juttu. Kindlasti saab asja kohta kirjutada lehekülgede kaupa valemeid :) aga üldjuhul kui pH-d mingi keemiaga ei liiguta ja vees pole palju fosfaate peaks see suhe olema pädev.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 10:52 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
Rein,
vabandust ebatäpse küsimuse pärast. Proovin uuesti :wink: : Miks just kareda vee puhul on oht suurem?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 11:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
albert kirjutas:
Rein,
vabandust ebatäpse küsimuse pärast. Proovin uuesti :wink: : Miks just kareda vee puhul on oht suurem?

Enamasti kodanikud üritavad saada pH 7 kanti ja allapoolegi taimekasvu huvides. Kui KH on ntx 15 nagu tabeli allosas siis pH alla 7.4 on juba liiast. Ehk siis ainult unelmate pH-d taga ajades on kareda veega lihtsam kaladel kõhud ülespidi lasta.
Aga ehk ma ise ka tõesti väljendusin segaselt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 12:16 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
Selge, sa pidasid silmas, et liigne CO2 tapab. Kuna ma hiljuti lugesin just kalade vere pH-st, mis pidi mageveekaladel olema enamasti 7.3-7.5, siis millegipärast tuli esimesena just vale pH tappev oht meelde. Vist sellepärast, et sa mainisid ka pH mõõtmise vajalikkust. :)
Imelik, et kalad üldse akvaariumis elada suudavad, kus neid nii palju surmaohte varitseb. :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 01:57 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Niipalju, kui hetkel meelde tuleb on ideaalse CO2 taseme korral igasuguse kareduse korral pH väärtus küllalt kitsas vahemikus, vis 0.5 pH ühikut. Seega ei saa just öelda, et madalama kareduse korral oht üledoseerida väiksem oleks.
Sellega ma olen muidugi nõus, et kareda vee korral on kiusatus CO2-e abil alla saada suur ja siis ei panda teisi nüansse tähele.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 02:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
tv kirjutas:
Niipalju, kui hetkel meelde tuleb on ideaalse CO2 taseme korral igasuguse kareduse korral pH väärtus küllalt kitsas vahemikus, vis 0.5 pH ühikut. Seega ei saa just öelda, et madalama kareduse korral oht üledoseerida väiksem oleks.
Sellega ma olen muidugi nõus, et kareda vee korral on kiusatus CO2-e abil alla saada suur ja siis ei panda teisi nüansse tähele.

Nõus, sõnastasin asja halvasti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 07:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Siit järeldus, et kui vee KH on üle 16-17-e siis ei tohi eriti CO2-ga üle pingutada. Tuleb hoida Ph üle 7,4.

Sain ma õieti aru?

Kui tahan KH-d allapoole saada pean mängima turbaga või keemiaga (mittesoovitatav).

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 09:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
ecolog kirjutas:
Siit järeldus, et kui vee KH on üle 16-17-e siis ei tohi eriti CO2-ga üle pingutada. Tuleb hoida Ph üle 7,4.

Sain ma õieti aru?

Jah, see viidatud tabel on aluseks - muide, seal ülevalpool on ka kalkulaator mida saab kasutada tabelis mitteleiduvate väärtuste korral. CO2-ga ei tasu aga kunagi üle pingutada. :)
ecolog kirjutas:
Kui tahan KH-d allapoole saada pean mängima turbaga või keemiaga (mittesoovitatav).

Nojah, see on muidugi ka maitse asi aga ise tõesti keemiat ei kasutaks. Turvas on mul aga küll käigus, turba puhul tundub et ta vist aitab pisut ka vetikaid eemal hoida - siin on aga rõhk sõnal tundub. ;)


Üles
 Teema pealkiri: :)
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 10:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2004 03:35
Postitusi: 260
Asukoht: tallinn
tere
kasutan kaevu vett..
kh vee proovi järgi 18 ph 8.3 co2 sisaldus väike seega panen turvast saan kh alla nati..lasen väääheke co2 juurde ja taimed ka kenad?..ja kalad elus..
1 kord õnnestus pea kõigil elukatel kõhud taevapoole saada


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 10:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kindluse mõttes kordaks et ka turba kasutamisel ei saa PH ja KH suhte abil CO2 mõõta.


Üles
 [ 25 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver