foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Redfield
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 09, 2009 12:13 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 10:18
Postitusi: 30
Asukoht: Pärnu
Paluksin abi Redfieldi suhte kalkulaatori mõistmisel. Kalkulaator on aadressil http://www.xs4all.nl/~buddendo/aquarium ... calculator
Küsimus on, et kui suhe on paigast ära, siis saan mina kalkulaatorist aru nii, et ta arvutab sobiva koguse lisamiseks nii fosfaadile kui nitraadile? Aga suhte paika saamiseks piisaks ju vaid ühe lisamisest?

_________________
180L;
3 discust; 9 neooni; 2 tarakaatumit; 2 corydorast; 2 botiat;1 SAE; 1 pleco
Erinevad taimed


Üles
 Teema pealkiri: Re: Redfield
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 09, 2009 12:42 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
ERKKIJ kirjutas:
Küsimus on, et kui suhe on paigast ära, siis saan mina kalkulaatorist aru nii, et ta arvutab sobiva koguse lisamiseks nii fosfaadile kui nitraadile? Aga suhte paika saamiseks piisaks ju vaid ühe lisamisest?

va. siis kui tema arvates mõlemat puudu on.
kalkulaator viriseb üle 15 mg/l nitraadi näidu peale - taimeakvaariumi puhul on see ehk liiga madal väärtus mille puhul viriseda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 09, 2009 12:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juun 03, 2004 10:21
Postitusi: 83
Asukoht: Jõgevamaa
Üritasin ka Redfieldi tabeli abiga sotti saada, miks tsüaanobakterile mu akvas ennast ilmutada meeldib. Aga kui võrdlesin oma akva NO3 ja PO4 näitajaid, siis Redfieldi järgi peaks mul hoopis akvas rohevetikaliste uputus olema. Seega on siin ka teisi tegureid, mida arvestada - Ph, valgustuse spekter, akvas olevad taimed, jne. Hetkel pimendamine pooleli ja panin turba filtrisse, ja kui see ei aita, siis hakkan akvast puujuurikaid välja loopima.

_________________
400l 2 RedBlood Parroti, mõne Antsu, Labidochromise, Botia,jne. Aga kõik vahivad niikuinii parroteid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 09, 2009 01:58 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Ei maksa seda redfield-i väga tõsiselt võtta, seda on hobitestitega määratagi suhteliselt mõtetu, pealegi pole see mingi elulise tähtsusega parameeter. Puujuurikate välja rookimine on hea idee, minul igatahes see mõjus BGA korral (neile igasugune orgaanika pidavat meelt mööda olema, seega võid kaaluda ka aktiivsöe lisamist filtrisse).

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 09, 2009 04:55 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 10:18
Postitusi: 30
Asukoht: Pärnu
Minu vee näidud on NO3 0,5 ja PO4 0,1. Akvaariumis on palju taimi, mida kasvama eriti ei saa aga ei sure ka just. Aga saan siis aru, et NO3 oleks taimede jaoks suurem vaja, siit siis kalkulaatori pakutu?

_________________
180L;
3 discust; 9 neooni; 2 tarakaatumit; 2 corydorast; 2 botiat;1 SAE; 1 pleco
Erinevad taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 09, 2009 09:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
CO2 on sul olemas nagu näha, kui mitu ppm'i on? Kui palju valgust on?
Olen aru saanud et NO3 taluvuse piir on seotud ka vee karedusega, pehme vee puhul piisab natukesest, karedama puhul enamat vaja.
Mul on keskmise karedusega vesi (Gh10ja Kh7ja) kui no3 alla 10 läheb siis hakkavad taimed nälja tundemärkke ilmutama.
Proovin hakkama saada 10 ja 20 vahel ja PO4 1.0 ppm kandis.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 09, 2009 10:04 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 10:18
Postitusi: 30
Asukoht: Pärnu
KH on 10 ja GH 5. Sellised imelikud numbrid on arvatavasti veepuhastajast pärist vee tõttu. Ph taset hoiab kontroller 7.1. Õige NO3 ja PO4 tase on seni minu jaoks teadmata, olen püüdnud seda teemat uurida - et vesi oleks sobilik nii kaladele, kui oleks ka ilusad taimed. Valgust on 2*45W

_________________
180L;
3 discust; 9 neooni; 2 tarakaatumit; 2 corydorast; 2 botiat;1 SAE; 1 pleco
Erinevad taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 09, 2009 10:08 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
redfield ratio ainult N ja P suhtega tegelebki ja tõsiselt võtta tasub seda ka.
kui sa usud et 0,5 NO3 testi tulemus sul ligilähedaselt õige on, siis pead seda kindlasti lisama hakkama.
ja esialgu miks mitte vastavalt Redfield'i pakutule.
mööda sellega ei pane, pigem jääb väheks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 09, 2009 10:12 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 10:18
Postitusi: 30
Asukoht: Pärnu
Tänan. Mul on Sera testid keemiale aga ostan mõne muu kontrolliks kõrvale ning panustan siis julgemalt NO3 suurendamisele, Redfieldi kalkulaatori soovitatud suhtes.

_________________
180L;
3 discust; 9 neooni; 2 tarakaatumit; 2 corydorast; 2 botiat;1 SAE; 1 pleco
Erinevad taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 30, 2009 03:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
Tundub, et taimed saavad oma lämmastikuvajaduse ka päris madalast NO3 tasemest kätte, 3-5mg/L peaks olema küllalt. Väikese karedusega vees ongi vahel nii, et sellest palju kõrgem nitraat segab taimedel muude elementide kättesaamist, esimeseks vist kaltsium ja see avaldub lehtede deformeerumisena, lehe servad keerdus ja lainelised. Selles võib olla veel teisi tegureid, arvatavasti CO2 tase, mis annab taimele kasvukiirust palju juurde ja deformatsioon avaldub tugevamalt. Tähendab, CO2 lisamisega ja tugeva valgusega on madala veekareduse korral parem hoida NO3 madal. Selline tähelepanek on viimasel ajal suures kastis tekkinud. Kiire taimekasvuga kastis on madala NO3 hoidmine tähelepanu nõudev, kui päris nulli läheb, ka halb.

Redfieldi tabeli abil BGA vetikast lahti saada ei olnud minu kastis küll võimalik. See võib olla, et Redfieldi täielik eiramine toob lõpuks BGA kohale. Vee kiirem liikumine kastis aitas ja enam ei ole seda nuhtlust näinud. Seda, mis NO3/PO4 parajasti on, ei teagi täpselt. Kui test midagi näitab (küllalt vähe), siis ei kiirusta lisama.

Akvaariumis ongi kõik kontsentratsioonid väga kõrged looduslike oludega võrreldes. Küsimus on veel selles, kui ühtlasena saab madalat taset hoida, see võib olla tähtis, et väga suuri kõikumisi ei oleks. Osasid toitaineid oskab taim tagavaraks varuda, osasid mitte.

GH5 on madal karedus. KH ei ole taimele nii määrav, seda vaja rohkem CO2 arvestamisel.

ERKKIJ kirjutas:
Sellised imelikud numbrid on arvatavasti veepuhastajast pärist vee tõttu

Mis sorti veepuhastaja on ? See võib mingeid trikke teha küll.

_________________
430L


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver