foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 19, 2009 12:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Tunneks huvi, et kas akvaariumi vesi, mis välja sifoonitud, on see ikka toa taimedele ja lilledele sobilik ?
Tegelikult oma taimi olen akvaariumi veega alati veevahetuse ajal kastnud, peaaegu iga nädal. Ema on teinud sama ja nüüd on tal osad väiksemad taimed välja läinud, ta ei oska sellele muud seletus anda, kui akva vees midagi mis nendele taimedele ei sobinud.

Mis teie kogemus või arvamus on ?

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 19, 2009 12:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Mina olen ise kastnud juba suure akva tulekust saati oma toalilli akva veega. Mõned lähevad välja.. enamus jäävad. Tavaliselt on väljamineku põhjus küll milleski muus kui vees. (mu kastmis oskus jätab soovida :P)

Ema kastab mul samuti akva veega ja tema just kiidab akva vett, et nt orhidee õitseb tihedamini ja paljud taimed on vaat et ilusamad ja tugevamad kui tavalise väetisega kastes.

Kui sul akvaariumis on kõik normis ja ilus (testid korras) ja kalad elus siis pigem otsige probleemi mujalt.

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 19, 2009 03:25 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Akvaariumi vesi on enam-vähem sama kare, nagu kraanivesi (kui just RO- või destilleeritud vett ei kasuta). Mõnedele potitaimedele võib see mitte sobida (minuteada kastustele näiteks). Muus osas võib vabalt akvaariumi vett lillede kastmiseks kasutada.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 19, 2009 04:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Ise ka ei kurda taimede kasvu üle, sõnajalg paistab akva veega eriti rahul olevat, on teine palju lopsakam.
Näidud on akvas korras.
Praegu aga hakkasin mõtlema, et vahepeal lisasin akvasse ka Excelit, see on vast ainus komponent mis ei prugi osadele taimedele hea olla.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 19, 2009 04:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 05, 2007 11:40
Postitusi: 97
Asukoht: Tartu
Kahh sõna sekka. Päris pikka aega olen kastnud oma toalillekollektsiooni akvaveega. Kõik lilled on rahul, pirtsakad taimed (ntx orhideed, kaktused) õitsevad mühinal. Tänu akvaveele olen toalilli ka vähem väetanud. Muld oma aia kompost. Oma akvas ei ole ma kasutanud ühtegi väetist ega muud "keemiat". Äkki tõesti oli nt. ses Excelis midagi sellist mis lillepotis bakterid hävitas ja taimedele väetusmaterjali omastamise raskeks muutis. Iial ei ole välistatud ka ülekastmine või mõni muu apsakas, külm tõmbetul, liigne päike, vihmauss lillepotis või mõni muu putuk või pahalane....


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 19, 2009 11:06 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
ei usu küll et akvaariumi vette lisatud pisike kogus excelit hiljem kuidagi kastmisveega koos toalilli peaks tapma.
isegi kui sa kohe peale exceli lisamist akvast kastmisvett võtad.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver