foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 25, 2008 09:03 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 13, 2007 10:15
Postitusi: 89
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Olen foorumist lugenud, et paremaks seda tüüpi seadmed vett kalade jaoks ei tee, aga kas ta teeb selle vee nende jaoks kuidagi halvemaks?
Kodusele veevärgile sai paigaldatud Miridon OÜ poolt pakutav veepehmendus ja rauaeemaldusseade (http://www.miridon.ee/?l=6&k=est) seda põhjusel, et põhjavesi oli liiga rauarikas (12 korda üle normi) ja ilma selle seadmeta ei kujutaks vee kasutamist sellise rauasisalduse puhul ettegi.
Pool aastat olen vedanud akvaariumite jaoks iga nädal kanistritega vett linna veevärgist, kuid see tegevus on jõle tüütu, eriti vee koguse tõttu -umbes 50 liitrit.
Paluks siis teadjamate abi, kas võiks proovida koduse - puhastatud vee kasutamist akvaariumis, või äkki on kellegil selle kasutamisega mingeid kogemusi?

_________________
kokku 800+ liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 07, 2009 12:16 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 21, 2005 01:49
Postitusi: 113
Pildid: 1
Asukoht: Põlvamaa
meie veevärgile selline seade mõni aeg tagasi paigaldati. ei ole siiani midagi juhtunud. mingil ajal hakkasid vetikad võimust võtma - ehk oli see põhjuseks? lisasin mõnda aega ferropoli (viimased paar kuud ei ole) ja vetikas on kadunud, taimed said ka hoogu juurde. aga väetist tasub aegajalt ikka anda kui muidu ei saa.
ma ei ole ka mingite testide peale vahendeid raisanud, peale nitraatide-nitritite - niikuinii keemiaga akvat pidada ei tasu. viimasel paaril aastal elavad rõõmsalt discused, bootiad, otod ja rasboorad, keegi ei ole haigestunud ega surnud.
ka meie lasteaias on paar akvaariumi, seal samuti puhastatud vesi. akvaariumid minu teada toimivad, vähemalt mitte halvemini kui enne. taimi seal ei ole, kalad on tervise juures. ehk oskab keegi targem midagi lisada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 08, 2009 02:47 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 18, 2008 11:54
Postitusi: 6
Asukoht: Viljandi
Minu soovitus:igasugust vett peaks laskma enne akvasse panekut vähemalt nädal plast- või emailnõus seista.Ja tulemus on vahel päris kole.Lisaks kui on aega võib vee veel läbi filterpaberi(kohvifiltri) lasta.Siis peaks igasugune veevärgi- ja vihmavesi kõlbama.

_________________
Ükskord vist õnnestub niikuinii!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 08, 2009 03:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
vana säga kirjutas:
Minu soovitus:igasugust vett peaks laskma enne akvasse panekut vähemalt nädal plast- või emailnõus seista.Ja tulemus on vahel päris kole.Lisaks kui on aega võib vee veel läbi filterpaberi(kohvifiltri) lasta.Siis peaks igasugune veevärgi- ja vihmavesi kõlbama.

Vot see on alles pärl! Tubli! :D
Seda soovitaksin minagi...eriti 1000 liitrise akva omanikele. Ei muud kui 200l vahetusvett otse kohvifiltrisse! Iganädalaselt.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 28, 2009 03:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2004 03:13
Postitusi: 172
Asukoht: Tartu, Võru
Nende ioonvahetitega on vist üldiselt sedamoodi, et nad vees sisalduvad Ca++ Mg++ ioonid Na+ iooni vastu vahetavad. Vähemalt need seadmed, mida regenereeritakse NaCl lahusega. Selles mõttes soolade kogus vees ju tegelikult ei vähene filtrist läbi minnes, vaid toimub ainult ioonide vahetus. Kuna vee kareduse mõõtmine toimub kaltsiumi magneesiumi põhiselt, siis testid enam karedust ei näita.
Vee laagerdamise kohta võiks öelda, et eks see on ikka üks suht iganenud võte. Vaevalt keegi (eriti suurema kasti puhul) sellist aega ja puhverruumi leiab, et mitusada liitrit vett nädalaks ajaks nurka hingama panna. Aga peaasi et igav ei hakkas :lol:

_________________
200L purk, 1 üüratu Jack Dempsey,2 Kribensist, miljon apple snaili, 5 ancut, 2 lahedat säga (Synodontis)
320L purk: 27 liiki taimi, 8 antsu, 1 garra, 1 tank ( Agamyxus), 2 kribensist, 2 hemichromis lifalilit+ lapsed, polypterus senegal, 6 botiat


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver