foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: PO4 ja punavetikalised
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2008 05:21 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Olen mõnda aega hädas ühes oma kastidest mingisuguse jubeda vetikalisega, mida ma ühegi raamatu ega lingi abil tuvastada ei ole suutnud. Nii palju küll, et ilmselt kuulub ta punavetikaliste hulka. Katab eelkõige taimede lehti tumepruuni õhukese kuid külallt vaevaliselt eemalduva kihina. SAE seda sodi ka eriti ei taha, vastupidiselt habemele teises akvas, mida ta sõi hea meelega. (Pilti ei saa teha praegu, sest kraapisin oma 10 küünega just taimedelt selle nii palju maha kui sain)

Pole pikka aega ka testinud, aga nüüd siis kontrollisin. No3 on ok, kuskil 10 - 20 ühikut. Aga PO4 tase ajas mul juuksed püsti a 3 ühikut, mis on ikka kole palju.

Siit ka küsimus, mis võib põhjustada PO4 sellise hüppelise tõusu, samas kus No3 on enamvähem normis? On ehk ideid mida kontrollida ja millega asja ohjeldada, see pruun kiht on lihtsalt jube kole ja pealegi taimedele ta ka ei istu väga.

Teises akvas, mis saab mul sama kohtlemist on Po4 0,5 ja alla sellegi. Tõsi küll kõnealuses kastis on asustustihedus ka suurem 1 säga, 8 barbust + SAE,( kelle ma pean vist ära andma, sest ta ei lase isegi Basrbustel elaga oma pidava territoriaalse paranoiaga. Kes tahab , PS mulle)

Saan aru, et punavetikaliste kasvu peaks olema võimalik piirata CO2 juurdevooluga?

Taimed on selle kõige juures veel üllatavalt heas konditsioonis va. vallisneria, mis ei idane ega mädane. Kalad rõõmsad.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2008 05:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Akvaariumivette satub fosfaat peamiselt läbi kalade seedeprotsesside ja sööda jäätmete. Ehk siis tavaliselt ületoitmise tagajärg.
Soovitan panna mingit fosfaadiabsorbenti ( nt JBL PhosEx) ja vahetada vett regulaarselt ( iga nädal ca 20-30%).

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2008 10:27 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Tänud, kemikaali kasutamise peale mõtlen kui muidu jagu ei saa.

Seda et elutegevuse jääkidest PO4 tekib on selge, aga ma arvasin et see käib käsikäes No3 tõusuga, see ju samuti jääkprodukt.

Söötmise osas ei usu, et üle pakun,a ga eks asustustihedus on suhteliselt suur ja viimasel ajal on vahel ka veevahetus 2 nädala peale veninud.

Kas keegi oskab pakkuda mis vetikaga on tegu. Armastab taimi, muudele asjadele eriti ei kipu. On erinev sissetöötamise ajal tekkivast pruunist ollusest.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2008 11:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
griti kirjutas:
Söötmise osas ei usu, et üle pakun,a ga eks asustustihedus on suhteliselt suur ja viimasel ajal on vahel ka veevahetus 2 nädala peale veninud.
Aga kui palju süüa annad, kui palju vett korraga vahetad? Võib proovida ka toitu vahetada, fosfaatide osakaal varieerub erinevatel toitudel. Akvades on üleasustus nii et probleemide tekkimine ei üllata tegelikult. Hoplosternum thoracatum kasvab kuni 18 cm pikkuseks ning pole kindlasti 60 l akvas õnnelik, nii kaks kord suurem akva oleks talle miinimum.
griti kirjutas:
Kas keegi oskab pakkuda mis vetikaga on tegu. Armastab taimi, muudele asjadele eriti ei kipu. On erinev sissetöötamise ajal tekkivast pruunist ollusest.

No selle põhjal on küll raske midagi arvata. Ehk pilt pisut aitaks...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2008 11:18 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Üritan vahelduseks rohkem "päristoitu" pakkuda ehk see ka aitab ja üldse korralikum olla hooldusega. Panin CO2 ka uuesti taha.

Paar ideed nüüd ikka on, tänud!
Annan teada kui mingit protsessi märkan ja pildi teen ka kui see tagasi kasvab kust ta ära kraapisin.


Hoplo on jah suur kala, aga eks akaariumi suurus piirab ka tema maksimumkasvu. Ta on mul juba üle 3 aasta vana max 12 cm ehk. See selleks, tema akvasse sattumisel on oma põhjus.

PS: SAE annan ikkagi ära, ta lõhub vetikapalli ja terroriseerib barbuseid. On teine mul selline a 8 cm pikk kilu, ostetud kevadel. Sugu ei tea :D

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2008 12:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
muide mul on midagi sarnast. Alguses pidasin lihtsameelsuses seda pruun vetikaks kuna tuli kolmandal nädalal sisse. aga see ta kindlasti pole. Pruun peaks olema paksem ja limasem. Mul on üsna kõva. tekib taimede lehtedele pigem ülesoole valgemasse ja ka pinnasele lagedamatele (mitte varjulistesse) kohtadle, samuti kividele. Alguses tekkis pruunide täppide ja laikudena, kuini kattis kogu lehe või kivi. Vallisneria on seda seni üleni täis. Echinodorusel samuti. Puhastada andis mingi harja moodi asjaga kraapides. kasutasin suurematelt lehtedelt kratsimiseks hambaharja. Kivid sai pesus harjates täitsa puhtaks.

Selle kasv on hakanud pidurduma kui taimed on hoogu juurde saanud. Hakkain panema väetist ja rohkem CO2te... Siis ei ole nagu enam nii jõudsalt tagasi tulnud. ehki teda ikka veel palju on.

SAE seda ei taha. Teeb küll sellise näo pähe, et nosiks seda, aga tolku nitševoo.
Tõin esmaspäeval Otod ja need mugivad seda suure isuga ja söödud koha pealt on leht üsna puhas.

Mis asjaga tegemist on, on mullegi arusaamatu. Aga vaatasin, et meie vesikond on sarnane, sa Viimisis ma Pirital. Vahest midag spetsiifilist veega seotud jama.
Sinust erinevalt on mul Po4 absoluutselt peaaegu olematu, ehk seda ei seostaks otseselt PO4 sisaldusega.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2008 12:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Silikaate võiks ka vees testida.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2008 01:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Toidu hulga ja veevahetuse pool jäi ikkagi saladuseks.
griti kirjutas:
Hoplo on jah suur kala, aga eks akaariumi suurus piirab ka tema maksimumkasvu. Ta on mul juba üle 3 aasta vana max 12 cm ehk.
Maria kirjutas kord kenasti:
Maria kirjutas:
Mis juhtub, kui kalad on liiga väikeses akvaariumis?
enamik kalu (on mõned erandid) kasvavad vastavalt akvaariumi suurusele. pannes nad elama liiga kitsastesse tingimustesse, jääb kalade kasv kängu ja nad ei kasvagi oma täismõõtu - mõnikord ka siis, kui nad hiljem ümber asustada. võiks ju arvata, et näed, kui tore - polegi vaja muretseda selle pärast, et akvaarium kala(de)le väikeseks jääb. tegelikkuses saavad aga tõsiselt kannatada kala siseelundid, mis samuti känguvad ja sellest tulenevalt võivad kalal tekkida seedimisprobleemid, siseelundite nekroos (maakeeli kudede kärbumine) ja kindlasti lüheneb märgatavalt kala eluiga.
lisaks tavaline nähtus sabade narmendamine, mis tuleneb mitme asjaolu koosmõjust - 1. kaladel ei ole piisavalt privaatset territooriumi ja toimub loomulik olelusvõitlus, 2. kuna saasteainete tase on kõrge, siis vigastatud kohtadesse satub infektsioon ja 3. kuna eelnevaid asjaolusid ei eemaldata, siis olukord süveneb.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2008 08:15 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Ükshaaval siis.

Vesikonnast nii palju, et mul teises akvaariumis seda jama ei ole ning juba mõnda aega kasutan Värska joogivett, et hoida karedus mõistlikkuse piirides. See mis siin kraanist tuleb ei kannata eriti kriitikat. Ei või teada mis ime seal kõik leiduda võib. SAEle jah ei maitse ja ma muid kalasid rohkem juurde võtta ei saa ja ega see probleemi ilmaselt ka ei kõrvaldaks kuigi teises akvas habeme pani SAE küll viimseni nahka.

Söödan korra päevas ja nii, et säga peab pinnalt söömisega vaeva nägema, sest põhjani graanul tavaliselt ei jõua. Aga eks seda võib ikkagi palju olla ja teab mis kvaliteet sel kraamil ka on. Näljapäev on neil ka umbes korra nädalas . Tetra toitu olen andnud peamiselt, sest neil on mingit helvest, mis on tugevam ja ei hõlju laiali nii kergesti. Vett vahetan kuidas aga õnnestub 7-14 päeva tagant a 30%. Mu 11 kuune poeg tekitab selle toimingu juures tavaliselt kaose, seetõttu on hetkel asi vähe ebaregulaarne. Vetikapall, Sae abil kusjuures, kipub filtrit ummistama.

Ega ma üritagi väita, et kala kitsikuses pidamine peaks olema laialt praktiseeritav asi, see lihtsalt on meil nii juhtunud - pikk lugu. Õnneks on ta terve ja tunneb ennast vähemasti silmaga vaadates hästi. Muidugi võiks ta tahta mõnusalt kruiisida suures akvaariumis.

CO2 kohta küsin sii ka juba. Mul on CO2 jaotamiseks Hydori pärmil töötav aparaat. Pudelisse pannakse suhkur 3 reagenti, millest 1 on pärm ja teised mulle tundmatud ning vesi. Kas keegi teab mis on need 2 muud ainet võiks olla. Praegu panin lihtsalt pärmi, sest pole poodi jõudnud neid pakke ostma ja pealegi tundub kudagi palju maksta 50 eek 3 ilmselt tavalise kodumajapidamises leiduva aine mõne grammi eest.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2008 08:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
JBL on sarnane süsteem, mikroorganismid, toit neile ja vesi. Eks need ained midagi sarnast ole.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2008 10:16 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Nojah selles iva ongi, et toit, aga mis see on :D Sooda näib olevat üks kahest asjast, ilmselt stabilisaatoriks.

Nüüd kindlasti tuleb mõte teha seda zelantiini värki, oi kui mitu korda ma ka ei proovinud, midagi asjalikku mul sellest ei tulnud. Iseenesest peaks selle kaadervärgi taga zelantiinipudel kohe päris hea olema.

Mul on ükskõik mis firma oma ma sinna sisse panen, aga kõik normaalsed poed on Viimsist kole kaugel :D. Siinses lemikloomade poes on vaid jube kole plastlilledega akvaarium ning riiulil mõned Tetra söögid ja uhke plastlillede vitriin.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2008 10:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
griti kirjutas:
Söödan korra päevas ja nii, et säga peab pinnalt söömisega vaeva nägema, sest põhjani graanul tavaliselt ei jõua.

Normaalne on anda kord päevas nii palju kui paari-kolme minutiga ära süüakse.
griti kirjutas:
Vett vahetan kuidas aga õnnestub 7-14 päeva tagant a 30%. Mu 11 kuune poeg tekitab selle toimingu juures tavaliselt kaose, seetõttu on hetkel asi vähe ebaregulaarne.

Kahe nädala tagant võib seda ehk vähe olla - NO3 võiks ehk ka tiba madalam olla. Et ntx võiks proovida mis saab siis kui vahetada 20% iga nädal.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver