foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vee sissetöötamine.
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 11, 2008 09:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Nagu juba teises teemas ütlesin,ostsin omale uue akva,kuhu mahutasin 80l vett.Sisustasin akva ära kruusaga,panin vee ka sisse,siis anti mulle sealt poest kust akva ostsinmingeid vedelikke ka kaasa,üks tuli kohe sisse panna veega,teine paari tunni pärast ja seda teist pean nüüd iga päev lisama,kümne päeva jooksul.Pidavat mingi stardi värk olema.
Teine küsimus,kaua se vesi peab nüüd seal akvas olema,enne,kui kalad sisse võib panna,õpetused liiguvad seinast-seina,üks pood väidab,et nende vedelikega,mis sain,ainult 48h,teine,et nädal,kolmas,et 2ndl.Vot ei ole nii tark,et ise ära arvata,kumb variant õige on.Siis ,kaua see vesi selline hägune on,eile valasin sisse?ja kas pump filtriga peab juba töötama,või allaes siis,kui kalad sisse panen?
Kui kalad sees,siis kas pump peab koguaeg käima ja kindlasti filtriga?ja kui kaua valgus ööpäevas sees olema peaks?
Jube palju küsimusi,aga eks te ole ennegi siin algajaid näinud. :wink:

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 11, 2008 09:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Nende imesegude kohta ei tea kuid elu akvasse ilma kalade/tigudetea ikka ei teki. Nende jäätmed lähevad ringlusesse ja on ka bakteritele söögiks. Seega võiks tuua sisse kasvõi mõne teo ja vastupidavama kala. Lasta neil mõnda aega mütata ja siis kui kõik ok, tuua rohkem kalu.
Üldse on targem alustada vähemate kaladega. Kui midagi untsu läheb, on vähem valus.
Filter töötab pidevalt, võid juba siise lülitada. Puhastab vee ära. ÖÖpäeva pikkus on ...kuidas kellelgi. Mina pean kuskil 10-tunnist valget tsüklit.

Ma ei märganudki, kas taimi ka istutasid?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 11, 2008 10:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Jah,2 taimekest ja 2 tigu panin sisse.Filter käib.Aga vesi on ikka veel hägune,selgem,kui eile muidugi,aga ikka veel selgest veest kaugel.Praegu mul on mullis 2 petta-t,arvan,et neid ei või äkki ikka veel panna,alles eile sai vesi sisse ju..?

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 11, 2008 10:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
No vähemasti vee selginemist võiks oodata. Sa ikka pesid kruusa enne akvasse panekut seni kuni pesuvesi enam hägune ei olnud?


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver