foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: suur mure veega
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 08, 2008 10:57 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 11:12
Postitusi: 110
Asukoht: k-j
tere! ei osanud kuskile oma postitust liigitada seega panin siis. istutasin hiljaaegu oma elustaimed nüüd ära ja ega lootnudki et miski muutumata jääb, näha et vee kostises midagi valesti, võimalik et midagi liiga palju, midagi liiga vähe, testidega pole eriti kunagi mässanud, sest varem kõik korras olnud, olemas muidu ph ja kh test. võimalik et ei saanud põhja korralikult puhtaks sifoonitud enne kui kruusa juurde lisasin aga võimalik et taimedest. vesi selline hallikas, põhjas arvatavasti pruunvetikas, vee piiril õrn vaevumärgatav vahukiht, isegi antsud ei taha enam põhjas olla. üleeile vahetasin kuskil 25% vett, enne seda oli veepinnal nagu mingi õlikiht või midagi taolist. kuidas saada kõik korda, kust pean alustama, mida tegema, ostma? palun abi..

ja veel, äkki keegi viitsib kirjutada, mille jaoks mis test on, milleks vajalik, mida näitab ja kuidas parandada kui näidud halvad. ingliskeelt ei valda seega linki panna oleks nagu natuke mõttetu. tänan juba ette abistajaid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 08, 2008 11:03 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 11:12
Postitusi: 110
Asukoht: k-j
unustasin lisada et ei tea küll kas sellest võib see kõik olla aga vahetasin ka akvas kujud maakivide vastu, pesin neid korralikult, keetsin ka natuke ja enne testisin äädikada


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 08, 2008 11:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Istutamise ja kruusa lisamise käigus saab kindlasti palju sodi üles keerutet, las ta sadeneb. Võtab päeva aga saab selgeks.
"Õlikihi" saab pinnalt koristada salvrätikuga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 08, 2008 11:13 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 11:12
Postitusi: 110
Asukoht: k-j
taimede istutamisest ja kruusa lisamisest juba tükk aega tegelit möödas


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 09, 2008 07:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Äkki rohevetikas? /esimene/5428/index.html
Või siiski peene hõljuma kruusa lisamisest? /vesi/12762/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 09, 2008 10:20 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 11:12
Postitusi: 110
Asukoht: k-j
kruusa sai lisatud ja taimed istutatud miski 23septembri paiku, vahepeal oli kõik korras, kuni praeguseni siis. täna hommikul oli mu viimane gupi surnud, võimalik et leopardid tapsis ta, sest ta oli ikkagi teistest pisem ja hea saak, seda mul kahjuks ennegi gupidega juhtunud. pimendamist olen ka teinud paar päeva, kunagi kunagi akva käima panemisel oli ka sama vetikas sees aga sain kiiresti lahti. ja olen ikkagi kindel et vee näidud halvad, sest on näha nagu oleks ka hapnikupuudus, kalad hingeldavad, kuigi filter töötab ilusti. kust pean alustama et korda saada vee taset?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 09, 2008 11:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kui hapnikupuudus, tuleks vett suuremas koguses vahetada. Nt. 50%. Ja enne seda võtta proov testi jaoks. Testi tulemuste põhjal saab öelda, millega tegu.
Ehk tuleb meelde, millega hägu veel võiks seostuda, lisasid midagi, tegid midagi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 09, 2008 02:00 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 11:12
Postitusi: 110
Asukoht: k-j
mitte midagi pole veele lisanud. mingi üleeile siis sai vahetatud 25% kuskil, kas nüüd siis teen uue veevahetuse? aga tahangi teada seda mis teste pean tegema, mida need peavad näitavama ja palju normid olema peavad? samas mõtlen et äkki paneks teise filtri ka korra tööle niikauaks, puhastab äkki vett või miskit, tundub halb idee?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 09, 2008 02:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
No kui tõesti suur hapniku puudus siis liapump kahju küll ei tee. Ma kasutasin ka pumpa, tekitas ilusa mullikardina.
Aga hägu päritolu tuleks kindlaks teha. Vala veidi vett topsi ja vaata valge paberi taustal. Kui ikka rohekas siis tegu rohevetikaga. 2 päeva pimendamist ei aita, 5 on ehk piisav. Pimendamine peab olema täielik. Ühukesed prügikotid paistavad liialt läbi!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 09, 2008 06:08 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 11:12
Postitusi: 110
Asukoht: k-j
ei ole vesi roheline, võtsin klaasiga ja vaatasin selline ilus läbipaistev, tundus puhas, rohkem hallikat tooni on, akvas aga paistab kõik hägune ja läbi ei paista. vee peal jälle mingi õlikiht, selline peenem nagu, salfrätiga ei tulnud miskit ära, ajas nagu laiali rohkem. ja tegu siiski ma arvan et mingi pruunvetikaga, korra ma olen temaga juba mässand seega tean et lahti peaks tast saama pimendamisega jah. homme teen veel äkki veevahetust mingi 25%, vaatan mis juhtub.
küsimus täieliku pimendamise kohta - et kuidas lugu kalade toitmisega sellel 5päeval, mul paar leopardi(röövkalad ju), neil kombeks keegi väiksem nahka panna kui omal kindlal kellaajal süüa ei saa/või vähe süüa saavad?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 09, 2008 08:29 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
annukas1 kirjutas:
ei ole vesi roheline, võtsin klaasiga ja vaatasin selline ilus läbipaistev, tundus puhas, rohkem hallikat tooni on

hallikas vesi viitab mingile bakterite öitsengule.
vöib olla pöhjustatud ületoitmisest vöi lihtsalt toitainetest vees, kehv filtreerimine, ebaönnestunud akvaariumi start...

lahti saamiseks üritaks vahetada mingi veerandi jagu vett iga päev, kuni vee selginemiseni ja kalade toitmisest vöimalikult hoiduks.
kui vesi jöuab ikka samamoodi halliks minna, siis on ehk miskit veel valesti - pöhjapinnases vms.

hallist veest minu teada pimendamisega lahti ei saa.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver