foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuidas tundub?
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 10, 2004 11:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 11, 2004 12:58
Postitusi: 152
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Hei,

Nii. Nüüd akva 2 kuud käinud. 1,5 kuud on ka kalad akvas olnud. Viimasest veevahetusest 9 päeva möödas. Tegin siis üle hulga aja jälle ka teste. Tulemused
Temp. = 25,9
NH4 = 0
pH = umbes 8 (testi skaala lõpeb 7,6)
gH = 8
kH = 6
NO3 = 0
NO2 = 0

Sellest loen välja, et CO2 tase on taimede jaoks lootusetult madal. Ja pH võiks ehk olla madalam, aga see ei õnnestu ühegi nipiga. :(

Tegelik küsimus on see, et kuna näidud on viimase umbes kuu jooksul suht sarnased olnud enne ja peale veevahetusi, siis kas:
a) olen liiga tormakas, sest nii suures akvas ei pea 2 kuuga midagi juhtuma :oops:
b) võin tunda rõõmu, et tasakaal akvas on saabunud? :lol:

Aitäh!
Agur

_________________
4xSAE, 3xBotia, 1xHiina/India vetikasööja, 7xSkalaar, 15 x Sumatra Barbus
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
600 liitrit, (200x50x60 cm)
4 x 80W T5 valget valgust, Õhk RenaAir 300
Kaks filtrit (EHEIM 2329 ja 2028)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 11, 2004 07:32 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
no üldiselt on parameetrid nagu enamvähem paigas. NO3 kohta ütleks ainult niipalju, et on see ikka kindle et 0 ? võib testi viga olla, sõltuvalt mis testi kasutatakse. pH on natuke kõrge, võiks vähe madalam olla. aga seda viga saab parandada CO2 lisamisega, ühtlasi tuleb viimane ka taimedele kasuks. Igatahes karedus on väga hea, lausa kadedaks teeb, irw. mul on vesi kastis 18-19 dH...

P.S. veevahetusest möödunud 9 päeva...? muidugi oleneb kalade arvust, aga üldiselt võiks ju vähe tihedamini seda asja teha

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 11, 2004 10:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 11, 2004 12:58
Postitusi: 152
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Hertsog kirjutas:
no üldiselt on parameetrid nagu enamvähem paigas. NO3 kohta ütleks ainult niipalju, et on see ikka kindle et 0 ? võib testi viga olla, sõltuvalt mis testi kasutatakse.


Kasutan JBL testi.

Hertsog kirjutas:
pH on natuke kõrge, võiks vähe madalam olla. aga seda viga saab parandada CO2 lisamisega, ühtlasi tuleb viimane ka taimedele kasuks.


Nojah, aga seda ise tehtavat "pommi" ei julge veel katsetada :) ja automaatika jaoks peab veel raha koguma :(

Hertsog kirjutas:
P.S. veevahetusest möödunud 9 päeva...? muidugi oleneb kalade arvust, aga üldiselt võiks ju vähe tihedamini seda asja teha


Kalade arv on allkirjas toodud. Mul 2 EHEIMi kanisterfiltrit ja Kalakese mehed kes akva tegid soovitasid üldse kord 3-4 nädala tagant vahetada. Palju sagedamini ei lase seda teha ka suht tihe ja pikk reisimine :(
Aga ma nagu siit foorumist välja lugenud, et see vee vahetamine peakski natuke tunde ja/või testi järgi käima - kui vesi selge ja kalad õnnelikud ning näidud normis, siis pole tarvidust vett vahetama tormata?

Agur

_________________
4xSAE, 3xBotia, 1xHiina/India vetikasööja, 7xSkalaar, 15 x Sumatra Barbus
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
600 liitrit, (200x50x60 cm)
4 x 80W T5 valget valgust, Õhk RenaAir 300
Kaks filtrit (EHEIM 2329 ja 2028)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 12, 2004 09:08 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 09:02
Postitusi: 96
Asukoht: Tartu
NO3 testidega oli mul niimoodi, et kasutasin alguses Sera NO3 testi ja mõõtsin ka kogu aeg NO3 tulemuseks 0-i. Ostsin siis JBL-i testri ja tulemuseks sain 30-40 (vett vahetan iga nädal 16L)? Tegin siis kraanist lastud veega ka testi ja see näitas 10-20. Arvan, et minu test oli lihtsalt aegunud. :? Kolmandat varianti ei ole lihtsalt viitsinud veel osta :wink:

_________________
Akvaarium 112L (november 2003)
Akvaarium 325L (juuni 2008)
http://www.hot.ee/pavkaakva/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 12, 2004 10:32 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Nonii, mõtlesin sellest just sama teema eraldi teemana ülesse võtta, aga see siia lõppu sobib see ka päris hästi. Niisis, soetasin enale ka Sera NO3 testi olles täiesti teadlik, et see test pole eriti usaldusväärne. Tulemus selline, et näitab 40-50 mg/L kohta või rohem ka kraanivees. Proovisn ka dest. veega, sellega, mida müüakse liitri kaupa näiteks triikrauda panemiseks, ja sellega näitab 0 mg/L, nagu oodatud. Järeldus, mille ma sellest tegin, oli see, et test ei kõlba kuhugi ja pole teada, mida ta mõõgab. Asi jäi nõnda, kuni sain kätte kingitseks Claus Schaeferi raamatu "Akvaarium". Selles palju üldist juttu ja ka üks huvitav märkus kraanivee ja NO3 kohta (tsitaat):
...nitraadisisaldusega ei ole asi nii lihtne. Nitraadisisalduse kohta oleks tarvis teada, et Euroopa Liidu joogiveemäärustiku järgi on selle ülempiiriks 50 mg/L. S
eda III sordi vee korral. Seega, joogivees võib olla 10 korda rohekm nitraate, kui akvaariumis soovitav ning see oleks täiesti OK joogivee seisukohalt. Artikkel http://www.keskkonnatehnika.ee/2000/4_2000/vesi.htm viitab sellele, et Tartus võib olla NO3-st saastunud põhjavesi. Paraku on see artikkel oma vormistuselt nii võimatu lugeda, et peab hankima selle paberkoopia.
Huvitav, kas keegi veel on kraanivee NO3 sisaldust mõõtnud ja mis on tulemused olnud. Isiklikul huvitab mind Tartu pärmivabriku piiirkond.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 13, 2004 07:34 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
elan ise ka pärmivabriku-kandis ja oma häbiks pean tunnistama, et pole NO3 vastu huvi tundnudki. vabanduseks võib öelda, et mul on kastides ikka kena mets nii, et midagi hullu ei tohiks olla. aga kui keegi on mõõtnud, siis andku teada. puht profülaktilisel rahvahariduslikel kaalutlustel.

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 13, 2004 09:08 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 09, 2004 12:18
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
Tegin huvi pärast NO3 testi kraaniveele ja sain tulemuseks 1 mg/l.
Kasutasin Tropic Marine testi ( akvaariumites on mul tavaliselt 5 mg/l )
Tundub , et Tallinnas vähemalt Lasnamäel on asi kontrolli all.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver