foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Sept 26, 2008 11:10 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 26, 2008 11:02
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn
Lühidalt siis on akva sisse käinud ja kaladele lähen täna järgi, aga eile õhtul pidin panema vette Tetra Aqua - Aqua Safe ainet ning panin kogemata liiga palju. Mida teha? (pidi panema 5ml 10l kohta, aga ma ei märganud õieti mõõdikut ja panin 10ml 10liitri vee kohta, ehk siis läks topelt kogus seda ainet)
Kas pean nüüd vett hakkama vahetama vms? Palun kiiresti abi :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 26, 2008 12:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Mina ei tea kuidas oleks õige käituda, aga mina vahetaks poole veest välja ja ei tooks TÄNA kalu sisse. Pudelile ei ole asjad nii sama pandud, aga ikka mingi tagamõttega. Järgmine kord ära sura kemikaali otse akvasse, aga enne lahjenda mingi anumas mingi hulga veega. See väldib doseerimisvigu ega tekita akvas kemikaali šokki.
Pealegi mina ei peaks ühe päeva seisnud vett sissekäinuks.
Ja alguses too ikka kalu tasapisi sisse, mitte sauh kamp korraga.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 26, 2008 12:14 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 26, 2008 11:02
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn
Vesi on käinud juba 2 ja pool nädalat sisse, et ei ole ühe päeva seisnud, aga täna kalad tuua oleks siis ohtlik ? See on muidu see aine, mis teeb vee kaladele turvaliseks ja puhastab jne...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 26, 2008 12:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 30, 2005 11:03
Postitusi: 174
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn/Kuressaare
mina arvan nii, et vaheta natuke alla poole veest ära ja pole hullu midagi.. mina tooks kalad sisse. kuid jällegi pead ei anna..isiklikult ei usu et midagi juhtub:)

_________________
Malawi ja koid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 26, 2008 12:22 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
netuke kirjutas:
Vesi on käinud juba 2 ja pool nädalat sisse, et ei ole ühe päeva seisnud, aga täna kalad tuua oleks siis ohtlik ? See on muidu see aine, mis teeb vee kaladele turvaliseks ja puhastab jne...

mis tähendab "2 ja pool nädalat sisse" käimist?
kui akvaarium on selle aja lihtsalt tühjalt vett ringi ajanud, ei ole mingit sissekäimist toimunud.
ilma eluta akvaariumis ei toimugi midagi.
sellisesse akvaariumisse suurema hulga kalade lisamisel on probleemid arvatavasti vältimatud.

vöimalik muidugi et sul on köik öieti tehtud.
kalu lisaks sellegipoolest vähehaaval.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 26, 2008 12:38 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 26, 2008 11:02
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn
Vabandan võhiklust nüüd, aga ma ei saa ju panna akvaariumisse kohe kalu, ennem ikka panin põhja ja kunsttaimed ja siis lasin filtriga töödata 2 nädalat ja nüüd toon kalad sisse ? Või olen ma täiesti valesti millesti aru saanud ? :shock: Vanast akvaariumis on ka üks korall, kes tekitas juba esimese vetika ka, kas siis ikkagi on sisse käimata ja kalu tuua ei tohiks ? :shock:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 26, 2008 01:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
kunsttaimed nüüd küll mingit abi kasti sissetöötamisel ei paku.
Sisse töötatakse kasti ikka elustaimede ja tigudega...
Loogiline ju peaks olema ,et eluta asjast ei teki uut elu ...

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 26, 2008 01:18 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 26, 2008 11:02
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn
Mis ma siis õieti nüüd tegema peaks? :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 26, 2008 01:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
väga õigesti teeks sa sis kui kalade sissetoomisega ei kiirustaks. Akvaristika on selline ala, kus kiirustmine toob üldjuhul ainult negtiivseid tulemusi.

Too kalade asemel mõni tigu (Ampullaria ehk õuntigu näitkes) ja elustaimed. Kaladega on veel aega. Noorakvaristide eesmärk ongi tavaliselt vesi kasti, kalad sisse...siis on jube kole vaadata kuidas kõik kiiva kisub...soovitn soojalt sul mitte selline olla :wink: niiet veelkord relax!

Korallid peaks jätkuvalt soolase vee teema olema, ilmselt siis mingi koralli meenutav kivi...kui minu arvamust kuulda tahad, siis sorry aga üpriski maitselage värk need "korallid" ja kunsttaimed jne.

Kui mingit staffi liiga palju manustasid, siis tee osaline veevhetus... Tigusi peaks poodides küll olema (ülemistes oli minu mäletamist mööda) ja kui poes taimed kallid tunduvad siis kiika "Ära anda" alafoorumisse või näiteks pea minuga sidet (kui harvendama kukun, kipub taimi üle küll jääma :wink: )

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 27, 2008 01:04 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 04:36
Postitusi: 90
Asukoht: Raasiku, Aruküla
mina ei laida "natuke" tegevust kuidagi halvaks. Ta on ju kül kannatlik olnud. mina vahetaks poole veest ära ja tooks kalade asemel taime ja tigusi (kasvõi väikese taimekese). Siis laseks veel nädalakese olla ja tooks kalad sisse.
Ma pole muidugi mõni kogenud akvarist, kuid ei usu, et korralikul ja kannatlikul sissetöötamisel, kalade korraga sissetoomisest võiks kahju tekkida. Kui teada täpselt milliseid ja kui palju kalu tahta, ning et niipalju ültse sellesse akvasse panna võib.
Millagi lugesin ka (ei mäleta teemat), et territoriaalsemate kalade puhul on just hea kui korraga tuua, kuna siis ei teki uute kaladega konflikte.
Ise toimisin nii nagu kirjeldasin.
Edu! :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 27, 2008 10:14 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Uues akvas soovitaks esmaste taimede valikul võtta peamiselt just kiire kasvuga taimi, milled võib siis mõnede kuude pärast "edasi pärandada".

Uues akvas on vetikad kiired tulema, seega peab olema ka taimi kles jõuaksid nende eest toitained ära süüa :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 28, 2008 02:59 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 26, 2008 11:02
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn
Äitähh kõigile, toon siis esmalt taimed ja teod ja kaladega ootan veidi :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 28, 2008 11:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 17, 2005 01:52
Postitusi: 264
Asukoht: Malawi
kui keeruline on no2 ja no3 teste teha, et kindel olla ?


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver