foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Veevahetus
PostitusPostitatud: Reede Aug 06, 2004 04:38 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 29, 2004 06:07
Postitusi: 33
Asukoht: Tallinn
Oskab keegi öelda kui tihti peaks vett vahetama kui filter ei tööta


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 06, 2004 05:38 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 07, 2004 11:05
Postitusi: 19
Asukoht: Tallinn
reeglit pole, tunde järgi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 06, 2004 06:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
mzungu kirjutas:
reeglit pole, tunde järgi


Päris nii siiski pole - mis siis kui mu tunne käsiks vahetada iga päev 90% vett? :) Siiski eksisteerib üldtunnustatud reegel et 25% kahe nädala tagant oleks hea. Ja üldjuhul mida tihedamini seda väiksem kogus korraga ja seda parem sest seda vähem akvaariumivesi muutub ning seda väiksem on kalade stress.
Selles suhtes on aga mzungul õigus et vajadus veevahetuseks võib olla erinev ning sõltub paljudest asjaoludest. Ntx üks tingimus on see et nitraatide tase ei tohiks ületada 10 ppm - see on eeskätt nende kodanike mure kes plastmasstaimi viljelevad, taimeakvaariumis taimed kasutavad nitraadid ära. Teine nõue on see et veevahetuse tulemusena ei tohi akvaariumis vee parameetrid palju kõikuda. Ntx kui Sul on igasugu nippidega pehmeks tehtud vesi ja siis lahmad sinna sisse kõvasti meie karedat vett siis see kindlasti pole kalade tervisele hea.
Ja mõnedel kaladel on sootuks erinõuded vee osas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 06, 2004 06:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 04, 2004 12:48
Postitusi: 431
Asukoht: tervola, lappimaa,soome
minul käib veevahetus üks kord nädalas. sajast liitrist võtan ara umbes seitse liitrit (niisuur on ämber)ja asemele panen kümme liitrit. vahe tuleb sellest et nadalaga aurab palju vet lihtsalt ära.kraanist võetud veel lasen seista kaks ööpäeva.veevahetus võtab aega kõige rohkem kaks tundi,arvestades seda et mul on neli akvaariumi kolm neist saja liitri kanti.selle aja sisse mahub veel klaaside puhastus ja filtrite pesu ,kui on vaja .nii et mina soovitaks kord nädalas kümme protsenti veest.

_________________
450L.Tanganyika
300L.Geophagus rio maimudega
200L.taimed,mõningate kaladega
200L.Amazonas oskar ja plecod
106L.mollid barbused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 06, 2004 06:59 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
minul on veevahetus tehtud ülimalt lihtsaks. 10 m vooliku abil... vahetan oma 190'st liitrist kuskil 25-30 % kord nädalas. otse kraanist. lihtne ja mugav.

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 06, 2004 10:36 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 29, 2004 06:07
Postitusi: 33
Asukoht: Tallinn
Kas need reeglid kehtivad ka siis kui filter ei tööta


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 06, 2004 11:01 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 07, 2004 11:05
Postitusi: 19
Asukoht: Tallinn
ma arvan, et siis võid julgelt vahetada vett 40% ulatuses, soovitavalt jaga veevahetus nädala peale ära ehk 1 päev 10%, kolmas 10% jne. ma olen vähemalt nii teinud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 07, 2004 02:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Adlowsky kirjutas:
Kas need reeglid kehtivad ka siis kui filter ei tööta


AFAIK (minu teada) - jah. Veevahetuse mõte on viia välja kogunevaid jääkaineid ning mingil määral toob see kaasa taimedele vajalikke aineid, filtri töö ju seda ei mõjuta (tõsi - filter aitab bakteritel paremini jääkaineid töödelda, nii et ilma filtrita oleks hea NH3/NH3 ja NO2 taset kontrollida). Rohkem kui kord nädalas ma taimeakvaariumis küll erilist mõtet ei näe vett vahetada, v.a. juhud kui on ülerahvastus (sama number kalu mis pole filtriga liiga palju võib ilma filtrita liiast olla) või mingid kalad seda ei tingi. 10-20% peaks olema nädalas piisav kui Sa seal väetistega ei mürgelda vms. eripõhjust pole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 13, 2004 10:20 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Sellise küsimuse peale soovitaksin vee testid osta ja vahetada vett siis, kui testid seda näitavad või kui mingid spetsiifilised kalad tahavad tihedamat veevahetust, siis juhindu sellest. Samuti on oluline mikroelementide lisamine veevahetuse abil või muul viisil. Sel teemal on foorumis juttu olnud. Otsi.

Kui filter ei tööta, siis on oht ka mürgiste ainete tekkeks filtri sees. Seetõttu tuleks ettevaatlikum olla. Tegelikult ei saa hetkel su mõttele pihta, et miks selline variant - pikem voolukatkestus?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 13, 2004 10:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
devi kirjutas:
Kui filter ei tööta, siis on oht ka mürgiste ainete tekkeks filtri sees. Seetõttu tuleks ettevaatlikum olla. Tegelikult ei saa hetkel su mõttele pihta, et miks selline variant - pikem voolukatkestus?

Tjah, Su küsimus näitab et võisin asja valesti mõista - oletasin et filtrit lihtsalt pole. Kui filter vahel pikalt seisma pannakse siis on muidugi situatsioon teine ja küsiks et miks kirevase päralt?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 14, 2004 08:52 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 29, 2004 06:07
Postitusi: 33
Asukoht: Tallinn
Tegelt asi lihtne,nimelt paljunesid mul väikses akvas Siiami tapluskalad
ning et mitte marja ega maime välja filtreerida olin sunnitud filtri seiskama.Hetkel olukord kontrolli all testin ja vastavalt vajadusele vahetan vett.Eks paistab mis välja tuleb ikkagi esimene kord.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 15, 2004 11:07 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Maimud on vee kvaliteedi suhtes tundlikumad kui täiskasvanud.
Seega suurendasid sa riski vee ebastabiilsuseks ja hilisemaks kõikumiseks veevahetuste tõttu. Selle vastu, et maimud filtrisse ei pääseks, on teised võtted. Kui sa filtri välja lülitad, võivad nad just sinna sisse ronida. Veevahetuste värk sõltub akvaariumi suurusest ning bioloogilisest koormusest ja seega sinu küsimusele üheselt vastata ei saa.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 15, 2004 02:41 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 29, 2004 06:07
Postitusi: 33
Asukoht: Tallinn
Tänaseks päevaks kõik ok.Filter töötab jälle.
Teema võib lukku panna.


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver