foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: jälle ph
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 02, 2004 04:46 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 01, 2004 03:40
Postitusi: 107
Asukoht: võru
minul ka ph probleem.Ostsin 2 väikest kuldkala ja nende sabad läksid koletaks.Testisin ph oli 8-8,5.Kas kaevu vett voib panna,sest kraanivesi on 7,5-8.Kes seletaks ph probleemi pikemalt. Veel on 70l akvaariumis(2pärlikohtu,2gupi,koristaja,tigu ja 2elustaime)OLEN ALGAJA


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 02, 2004 05:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Sabade koledaksminemine on aktuaalne teema. Mul suures akvaariumis on ka mingi jama: tôin viimase säga teistele seltsiks sinna - oli rahutu ja peatselt uimeotsad valged, uimed räbaldusid. Môôksabad olid vahepeal kole rääbakad. Praeguseks paistavad sägad ja môôgud paranenud olevat, uimed on küll katki, ent paranevad. Aga nüüd on mystustel mingi jama küljes - vuntsiotsad laperdavad kui keedemakaronid ja on krussis. Paistab sama probleem, mis enne oli sägade ja môôgude uimedega. Samas tapluskaladel ja mollidel pole häda midagi.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 02, 2004 08:12 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 07, 2004 11:05
Postitusi: 19
Asukoht: Tallinn
mis see uimede räbaldumise põhjuseks on? mul ühel kalal sama probleem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 02, 2004 10:04 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
uimede räbaldumise põhjusteks võib olla
a) bakteriaalne infektsioon (i.k. bacterial fin rot)
b) liiga kõrge pH
c) vee saastatus
d) järsk veevahetus mahus 50% ja rohkem

sellistel puhkudel ei soovita ma teha soolavanne (eks proovige ise mis tunne on haavale soola raputada),küll aga võiks proovida sera bactopur directiga ravida


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 02, 2004 10:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Maria kirjutas:
sellistel puhkudel ei soovita ma teha soolavanne (eks proovige ise mis tunne on haavale soola raputada),küll aga võiks proovida sera bactopur directiga ravida

Seda et soovitaks selle Bactopur Directiga ettevaatlik olla, see on Sera ravimitest just see mis ka kasulikud bakterid filtrist maha notib. Sera soovitab sellega ravimise ajaks filtri tõsta mingi muu veeanuma taha tuksuma.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 02, 2004 10:20 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kui jätta filter desinfitseerimata,võib sellest uuesti areneda kahjulike bakterite kogum ning nakatumine toimub uuesti.enamiku bakteraalsete haiguste raviks mõeldud preparaatidega on tõepoolest see häda,et nad tapavad ka kasulikud bakterid ära.igaüks kes kunagi antibiootikume võtnud,peaks seda oma naha peal kogenud olema...
niisiis on tegemist kahe otsaga asjaga,järeldused tehku igaüks ise ja tegutsegu vastavalt südame häälele.isiklikult soovitan filtri sisse jätta


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 03, 2004 12:06 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 07, 2004 11:05
Postitusi: 19
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
uimede räbaldumise põhjusteks võib olla
a) bakteriaalne infektsioon (i.k. bacterial fin rot)
b) liiga kõrge pH
c) vee saastatus
d) järsk veevahetus mahus 50% ja rohkem


täitsa võimalik, et mul on probleemiks variant a.
ülejäänud b,c,d peaksid olema välistatud.
probleemne on mul kuldkala, juba pikemat aega, tal on kõik uimed otstes (veerand uimest) tõmbunud valgeks ja lõhestunud. vahepeal annab haigus järgi, ei arene uime juureni, aga ebameeldiv on see ikka. kala ise täitsa rahul, ei lase sellest häirida.
olen kasutanud TetraMedicat, aga pole mõjunud.
Pilt
põhimõtteliselt võin talle kallata igasugu kraami vette, eks ma ta tõstan teise avaariumi.
täitsa huvitav, mida fin rot võib teha
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 03, 2004 07:28 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
niisis, ma võtan ka sõna

selle bactopur directi kohta: olen ise ka kasutanud. filter jäi sisse. midagi hullu ei juhtunud. kui seal ka mõni hea bakter suri, siis tegi ta seda vaikselt ja kangelaslikult, andes oma koha uuele põlvkonnale ilma akvaariumit solkimata

tetra contraick'i kohta: sellega võiks ettevaatlik olla, osad kalad ei kannata seda välja. mul läks elevant selle contraikki peale parematele jahimaadele. igatahes, seda kasutades tuleb kalu pidevalt jälgida ning olla valmis suuremaks veevahetuseks.

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 03, 2004 08:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Hertsog kirjutas:
selle bactopur directi kohta: olen ise ka kasutanud. filter jäi sisse. midagi hullu ei juhtunud. kui seal ka mõni hea bakter suri, siis tegi ta seda vaikselt ja kangelaslikult, andes oma koha uuele põlvkonnale ilma akvaariumit solkimata

Kõik see on õige ja ka ise jätsin ravikuuri ajal filtri taha, kuid mis ma öelda tahan on see et ilmselt tasub hoida pilk peal NH3/NH4 ja NO2 näitudel peale ravikuuri lõpetamist ja vajadusel teha täiendavaid veevahetusi.


Üles
 Teema pealkiri: kuldkala
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 03, 2004 10:13 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 01, 2004 03:40
Postitusi: 107
Asukoht: võru
minu väike kuldkala suri


Viimati muutis anka, Kolmapäev Sept 01, 2004 02:04, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 03, 2004 07:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 11, 2004 04:34
Postitusi: 95
Asukoht: Kuressaare
Ise olen bakterite vastu raviks kasutanud ka vee temperatuuri tõstmist üle 30-ne kraadi. Peaks vist kah mõningal juhul aitama...

_________________
Kala eristab inimesest see ,et ta ei solvu kui talle kilu õeldakse... /akvaarium 420 L,Eheim 2028 filter,CO2 süsteem,valgus:neli 36w-st. toru,lemmikkala Geophagus(Red Hump)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 08, 2004 04:04 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 01, 2004 03:40
Postitusi: 107
Asukoht: võru
tänud mariale.Nüüd sain teada mis mu kalade sabadel viga oli.Kasutasin bactopur directi ja aitas,kuigi 3 kala surid ära ja mina arvasin,et ph-st. Nüüd tean,et paljud kalad(gouramid,pärlik6hud ja kuldkalad) elavad ka vees mille ph on 8.Tartust L-keskusest sain ka häid n6uandeid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 31, 2004 11:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 10, 2004 06:21
Postitusi: 249
Asukoht: Tallinn
ei saa siis ikkagi aru mis oleks see hea ph tulemus. mul oli 8-8,5 ja siis kui see liiga kõrge on tuleb nagu ma aru saan hapnikku lisada. aga kuidas ma lisan? :?:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 31, 2004 01:51 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 01, 2004 03:40
Postitusi: 107
Asukoht: võru
Mina olen aru saanud,et 7 on kõige parem. Ja alla saad sa seda co2-e lisamisega.
Paljud kalad ja taimed taluvad aga ka 8ph-d. Mul ka nii kõrge ph ma arvan, pole kaua enam mõõtnud.
Kui tahad head taimekasvu siis pead co2-te lisama.
Nojah targutan siin aga endal ka pole co2-te.

_________________
385l
2 red parrot, 5 skalaari, 2 glyptoperichthys gibbiceps , 1 thoracatum(põhjakoristaja), 4 kuldkala, 5 neooni, 1 Raspora heteromorpha
elustaimed
minu kalad:
http://www.youtube.com/watch?v=DlEakFvB9M8
http://www.youtube.com/watch?v=1-ZyiFsJNvc


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver