foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 22 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 23, 2008 08:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Filter oleks parem- korjab sodi kokku ja on pesapaigaks bakteritele. Õunateod võivad küll taimi süüa aga võimalik, et kehv kasv on tingitud ka muust. Nt. väetise ja/või valguse puudusest.
Muide, kas kõik õunakad on elus? Kui suur õunakas sureb, võid ta tõesti 22l vett vastikult roiskuma ajada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 23, 2008 08:33 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 22, 2008 02:27
Postitusi: 230
Asukoht: Tartu
kas filter annab ka õhku , et nagu õhutab ? , ja kõik kaks õuntigu roomavad ilusti :)


oioi , aga õks tigu ulbib veepeal , jah , .. aga ta nagu siise tõmband ennast , nagu ühel koghal , panin ta korraks ereldi purki -


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 23, 2008 08:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Filter paneb veepinna liikuma ja selle läbi saab vesi lisahapnikku (veepinnalt haaratakse hapnikurikas kiht ja viiakse sügavamale). Üldiselt olen aru saanud,et igasugu õhupumbad on suhteliselt ...ee...dekorativvsed asjad. Teed nt. mullikardina. Ilus küll aga tarbetu. Filtrist piisab täielikult. Osadel filtritel on ka õhu "väljund".
Tigu on surnud, kui ta tald on eraldunud. Tal on selline "uks" millega oma koda sulgeda. See kukub minu tähelepanekute kohaselt esimesena ära, kui maja omanik lahkunud.
Nuusuta loomakest, kui paha lõhna pole juures siis las tegutseb edasi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 23, 2008 08:59 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 22, 2008 02:27
Postitusi: 230
Asukoht: Tartu
tigu on elus , mängis surnut . Et jah tal pole mingit paha lõhna ja kaaneke on ka ilusti küljes . Kui palju kalu võib olla minu akvaariumis , 22 l ?? noh neid pisikesi , gupid , mollid , platid .. mul hetkel 2 gupit ja 3 platit .. ja 2 tigu . :lol: :roll:


kui ma sooviksin osta filtrit nagu Te soovitate . Ostaksin heameelega , aga tekib jällegi küsimus . kuidas see paigaldamine käib et nagu kas see filter peab ennast sisse töötlema vms ? Palun aidake mind sest ma ei tea sellest midagi . kuidas seda puhastatakse vms , või midagi vahetatakse ? ma ei saa aru , äkki oskab keegi aidata


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 23, 2008 09:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kui see minu akvaarium oleks, siis kõigepealt vahetaksin platid välja ntks isaste gupide vastu.
Ja teiseks üritaksin ikkagi kusagilt filtri otsida.

Filtri saad osta akvaariumipoest. Mingi väiksema, müüjad oskavad kindlasti aidata kui ütled väiksele akvaariumile.
Sisefiltrit on kerge puhastada. Võtad välja akvaariumist, siis kui vv (veevahetus) teed ja pesed filtrivati/shvammi akvaariumist võetud vees puhtaks ja vsjo.

_________________
Got to choose!


Viimati muutis workshopper, Laupäev Aug 23, 2008 09:17, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 23, 2008 09:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Sa peaksid arvestama kala pikkusega kui ta on täiskasvanud. Siis oli vist 1 liiter kehapikkuse sentimeetri kohta. Olgu küll, et kalamaim ei vaja kogu seda litraaži kuid ta kasvab. Ja kui ruumi pole, jääb kasv kängu, tekivad haigused jne. Hingamise ruum ON oluline.
Ammuste aegade raamatud ütlesid et kui on 2l/cm, ei ole õhupumpa vaja. Filterid nendel iidsetel aegadel veel polnud. Õhesõnaga - mida rohkem kaladel ruumi laiata, seda parem. 22l peal on hea katsetada. Kunagi ehk ostad endale suurema purgi ja siis saab pisikest kasutada nt. maimuakvana.
Mina esialgu sinna purki kalu ei lisaks. Proovi taimed kasvama saada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 24, 2008 12:31 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 22, 2008 02:27
Postitusi: 230
Asukoht: Tartu
kuule , workshopper , mina oma plati-sid välja ei vaheta mulle meeldivad nad isegi nat rohkem kui gupid ! Ma ostan siiski endale filtri .

Tänud kõigile vastajatele .


Üles
 [ 22 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver