foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 12, 2008 11:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Tere,

ei tea, mis minu mõlema akvaga lahti on. Vesi on mõlemas hall ( ei ole klaasi panduna roheline)
90L akvaarium
No3 ->10 mg/l
No2-> 0
GH-> 16 ¤d
KH 6¤d
PH 7,2

sees: 2 tigu, 1 ancistrus, 4 rasborat, 5 neooni, 3 väikest skalaari + krevetid. Taimi tõesti palju (ja kasvavad hästi, punased taimed on punased jne) Filter on akvas 200 L mõeldud vist (ostetud tommilaki käest ja nii palju kui uurisin, siis suuremale akvale on mõeldud, kui minu 90L)
Valgustus: 7 H ööpäevas
temp: 27 kraadi
lisan CO2 DIY pärmi meetodil (ööseks tõstan kivi väga veepinnalähedale)
Nähtavat vetikat akvaariumis ei ole (hetkeks oli tuustak musta habevetikat anubiasel, kuid kaksasin selle lehe ära ning rohkem ei ole teda näha)
Päris alguses oli näha akvaariumis ka rohelist niitvetikat- selle tõrjumiseks ei teinud peale valguse vähendamise mitte midagi. Hetkel seda akvaariumis ei ole.
Vesi on hägune, nagu keegi oleks klaasi piima akvaariumisse valanud.
* lisada soovin seda, et skalaarid 90L akvaariumis on seal tõesti titad alles. Ja nemad kolivad ca kuu pärast 500 liitrisesse akvasse.

Suurem akvaarium
NO3-> 20 mg/l
NO2-> 0
GH ->16¤d
KH ->3¤d
PH-> 7,2

lisan CO2 pärmi meetodil. Valgustus 10 h ööpäevas.
Kalad joone all.
Välisfilter.
Taimed jällegi kasvavad üliväga hästi- ka see haruldane taim, mille hiljuti Reinu käest sain, on 2 cm kasvanud.
Nähtavt vetikat ei ole. Mingeid katastrofaalseid muudatusi akvaariumis teinud ei ole (i.e kruusa pesemine, filtri pesemine jms)
Vett vahetan mõlemas akvaariumis igal neljapäeval. Ja alati ca 3 (8L) ämbritäit /väiksema akva puhul 2/
Aga vesi on nii udune, et no läbi ei paista.
Võtsin eile päeval mõlemast akvaariumist klaasiga vett ja panin aknalauale- ei ole roheline. Aga midagi on viltu. Mul ei ole enne sellist asja olnud.
Keemias olen väga nõrk kahjuks.

Kraanivee GH 16¤d
KH 15
PH 7,2

Kui vesi akvaariumis hakkas häguseks muutuma, vähendasin koheselt valgustuse aega, kuid mulle tundub, et see ei aita, kuna vesi muutub aina rohkem hägusemaks.
Hapnikupuudust ei tohiks nagu olla.
Kalade lõpused ei ole punased. Keegi pinnal ahmimas ei käi õhku. Kaladest keegi ei "lõõtsuta", põhjas keegi ei "lama" - sõnaga kalad käituvad normaalselt.
Toit: titeakvasse panen külmutatud toitu, kollane ja silt ütleb Cyclopes Copepods, 1 päev söömata, 1 päev kurgi peal
Suures akvas toit: külmutatud sääsevastsed, 1 päev kurk ja helbed, 1 päev spirulina tabletid, 1 päev söömata.
Akvaariumi vett vahetan alati sifoonides.

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 12, 2008 11:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Kunagi kui ma nädal aega ära olin ja tagasi tulin oli mu kalu hoolega söödetud ja märkasin samuti mingisugust valget hägu - nagu ujuksid pisikesed valged tükid vees. Tuli välja, et need olid bakterid, kes olid soodsate tingimuste tagajärjel paljunema. Muidu peaksid nad elama akvaariumi pinnases ja filtris.
Võibolla oled kaladele liiga palju süüa andnud, põhjas hoolega sifooninud nii et palju sodi on üles tulnud või väetisega liialdanud.
Ise sain sellest lahti suuri veevahetusi tehes ja kaladele vähem süüa andes.
Samas ei ole ka kindel, et see sama asi on. Eks targemad kommenteerivad :)

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 13, 2008 07:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
See ei pruugi küll aidata kuid kunagi kui mul läks akvas vesi järsku piimjaks, ei paistnud see kuidagi vetika moodi välja. Väliselt nagu hall udu, tassi sees vaadates oli rohelist ilmselt nii vähe, et ei saanud aru. Hiljem mõtlesin et oleks pidanud võrdlema nt. valge paberilehega.
Alles Põltsi uuring mikroskoobi all näitas vetikaid.
Muidugi võib olla tegu ka bakteripuhanguga. Siin kirjutatakse veidi: http://freshaquarium.about.com/cs/water ... ywater.htm


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 13, 2008 08:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Prooviks vahepeal ilma külmutatud toiduta läbi saada - just külmutatud sääsevastsetega on igasugu jamasid vahest kaasnenud.
NO3 võiks pisut madalam olla.
CO2 pool - ega seda pärmisegu äkki akvasse ei satu, see suudab ka sellist jama korraldada? CO2 mõju on aga nagu näha suht olematu kui PH tase akvas sama mis kraanivees, mina seda CO2 kivi küll ei viitsiks öösiti solgutada.
Kas on mingi põhjus miks temperatuur nii kõrge peab olema? 25 oleks selline kena Harju keskmine, liiga kõrge temperatuuriga kuumadel suvepäevadel on mul kah vahel akva häguseks läinud.
Valgustus - ma küll ei mäleta palju Sul seal 90l akvas seda oli, kuid ei tahaks uskuda et seda liiga palju oli/on. Ise hoiaksin seda 10 tunni peal edasi.
Enamasti tehakse nädalas üks näljapäev, maimudele näljapäevi ei tehta. Kurk ja Spirulina tabletid on spetsiifiline toit mis ei sobi sugugi kõigile kaladele, oled Sa ikka kindel et kõik nende söömisega hakkama saavad? Ka erinevate kuivtoitudega saab vaheldust pakkuda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 13, 2008 10:05 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
Reinuga nöus - vesi läheb halliks liigsest toitmisest.
Soovitaks teha kohe mitu näljapäeva järjest. Möne päevaga ja veevahetusega peaks asi paremaks minema.
Kui läheb, siis on ka selge, et asi on toidukoguses.

Veel üks variant on muidugi, et kui sul keegi teine abiline on korra-paar abiks toitmas käinud.
Mis küll ei muuda tulemust.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 13, 2008 10:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
Prooviks vahepeal ilma külmutatud toiduta läbi saada - just külmutatud sääsevastsetega on igasugu jamasid vahest kaasnenud.
NO3 võiks pisut madalam olla.
CO2 pool - ega seda pärmisegu äkki akvasse ei satu, see suudab ka sellist jama korraldada? CO2 mõju on aga nagu näha suht olematu kui PH tase akvas sama mis kraanivees, mina seda CO2 kivi küll ei viitsiks öösiti solgutada.


Ma lugesin, et öösel ei ole hea, kui CO2 lisada, et kalad toodavad ise CO2-te ja siis võib kogemata teda liiga palju saada, mis omakorda on kaladele kahjulik.

Rein kirjutas:
Kas on mingi põhjus miks t emperatuur nii kõrge peab olema? 25 oleks selline kena Harju keskmine, liiga kõrge temperatuuriga kuumadel suvepäevadel on mul kah vahel akva häguseks läinud.
Valgustus - ma küll ei mäleta palju Sul seal 90l akvas seda oli, kuid ei tahaks uskuda et seda liiga palju oli/on. Ise hoiaksin seda 10 tunni peal edasi.

Väikeses akvas on 2* T8 15 W, suures akvas on 4X T 30 W
Ei, ei pea olema vesi nii soe- see oli õhtul kui mõõtsin ja teste tegin. Eks lambid kütavad. Mul öösiti akvakaaned ka lahti.
Spirulina tabletti panen 1 ja mitte alati. Vahel, kui kurki ei ole, siis panen antsule ja krevettidele.
Seda, et tittedele näljapäevi ei tehta, ma ei teadnudki. :oops:

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 13, 2008 10:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
indrek kirjutas:
Reinuga nöus - vesi läheb halliks liigsest toitmisest.
Soovitaks teha kohe mitu näljapäeva järjest. Möne päevaga ja veevahetusega peaks asi paremaks minema.
Kui läheb, siis on ka selge, et asi on toidukoguses.

Veel üks variant on muidugi, et kui sul keegi teine abiline on korra-paar abiks toitmas käinud.
Mis küll ei muuda tulemust.


Tänan. Ma siis proovin täna-homme nii. Vett vahetada ka siis täna natuke ja homme natuke või korraga pool kogust ja homme pool kogust?
Üldiselt toites ma hoian seda jäätatud kuubikut näpuvahel ja tervet kuubikut üldse ei annagi. Nad ei söö seda ära.

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 13, 2008 10:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Felch kirjutas:
See ei pruugi küll aidata kuid kunagi kui mul läks akvas vesi järsku piimjaks, ei paistnud see kuidagi vetika moodi välja. Väliselt nagu hall udu, tassi sees vaadates oli rohelist ilmselt nii vähe, et ei saanud aru. Hiljem mõtlesin et oleks pidanud võrdlema nt. valge paberilehega.
Alles Põltsi uuring mikroskoobi all näitas vetikaid.
Muidugi võib olla tegu ka bakteripuhanguga. Siin kirjutatakse veidi: http://freshaquarium.about.com/cs/water ... ywater.htm


Tänan lingi eest, Felch :) asun kohe lugema.
Ma mäletan jah, et ma olen su teemat lugenud, eile isegi otsisin seda, kuid ei leidnud.
Et väikeses akvas võib olla bakterite puhang on veel arusaadav, sest ma olen seal filtrit kolm korda vahetanud. Alguses suur, siis väike ja siis suur tagasi- sest väike oli liiga väike.

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 13, 2008 08:17 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
ümeramees kirjutas:
Vett vahetada ka siis täna natuke ja homme natuke või korraga pool kogust ja homme pool kogust?

see oleks liiga palju.

kui täna pool, siis homme vaata kas üldse vaja ja ise annaks ikka vähemalt nädala aega, ennem kui uuesti poole vahetaks.
kui just midagi silmnähtavalt halvemuse poole ei lähe.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 13, 2008 09:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
indrek kirjutas:
ümeramees kirjutas:
Vett vahetada ka siis täna natuke ja homme natuke või korraga pool kogust ja homme pool kogust?

see oleks liiga palju.

kui täna pool, siis homme vaata kas üldse vaja ja ise annaks ikka vähemalt nädala aega, ennem kui uuesti poole vahetaks.
kui just midagi silmnähtavalt halvemuse poole ei lähe.

Ahah. Tänan. :)

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 13, 2008 11:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 25, 2006 12:41
Postitusi: 168
Asukoht: Mere ääres. Seal, kus lõpeb asfalt.
ümeramees kirjutas:
Üldiselt toites ma hoian seda jäätatud kuubikut näpuvahel ja tervet kuubikut üldse ei annagi. Nad ei söö seda ära.



OT! aga mina olen noaga vastavalt vajadusele poolitanud või veerandistanud :wink: Jääb järgmiseks korraks ka :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 13, 2008 11:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Ilonts kirjutas:
ümeramees kirjutas:
Üldiselt toites ma hoian seda jäätatud kuubikut näpuvahel ja tervet kuubikut üldse ei annagi. Nad ei söö seda ära.



OT! aga mina olen noaga vastavalt vajadusele poolitanud või veerandistanud :wink: Jääb järgmiseks korraks ka :)


Näädsa siis :) ma olen solberdanud kuubikuga väikeses akvas ja siis "jäägi" suurde akvasse pannud. Noaga...tänud, miks ma ise selle peale ei ole tulnud? :roll:

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver