hüdro kirjutas:
Tilaapia hüüdnimega Aquatic Chicken on magusa valge lihaga kala, mida saab valmistada mitmel erineval viisil.
Väga tabav et karpkala on sigakala ja tilapia on vesikana
Pole kahjuks maitsta saanud tilapiat aga kui on öeldud, et nagu koha... nämma
minu lemmik kala
Tsiteeri:
Kas korteris on üldsegi u. 1000 l. akvas näiteks 30 karpkala kasvatamine võimalik ? Kuidas muutub kliima.... lõhnad jne!
kui on hirm ühte kohta 1tonn raskust panan siis võib ju ka natukene hajutada ntx 4x250l anumad sättida.
Kliima ei muutu üldse. kui siis tõuseb ainult niiskus väheke. Õiges tasakaalus olev akvaarium ei haise tilkagi rohkem kui üks tasakaalus olev järv... pigem on isegi meeldiv värske lõhn. Haisema hakkab asi siis kui vesi hakkab roiskuma üle söötmisest või liigsetest jääkainetest. viimane tsenaarium pole muidugi välistatud, kui asi alles katsetamise faasis on ja õiged tasakaalud paigas pole ntx liiga vähe taimi ja kruusa kalade kohta... pigem olgu siis liiga palju taimi ja kruusa. kusjuures alguses olekski targem alustada vähemate kaladega ja järk järgult suurendada kalade arvu maksimumini. nõnda annad aega bakterikolooniatel tekkida kruusa/filtrisse kus taimed kasvavad.
Uuri natukene lämmastiku tsükkli kohta. Igale akvaariumi pidajale enmvähem "must know"
SIIT! kuskil keskel on asi nimega nitrogen cycle.
siin kahJa sind peaks huvitama kõige rohkem see, et amooniumi lagundavad bakterid, kes asuvad taimede all kruusas, no2'ks ja teised bakterid lagundavad no2 no3'ks mis on taimedele toiduks. Kui selles tsüklis midagi valesti on siis hakkabki asi hapuks kiskuma. ja võib lõppeda ka kalade surmaga kui ntx no2 tase liiga kõrgeks kasvab.
Aga päris suur korter peab ju olema et kõik see agregaat ära mahuks koos taimede ja kaladega... Kui vaba tuba olemas siis vast piisaks ?
PS! jõudsin järelduseni, et akvapoonika ongi põhimõtteliselt lämmastiku tsükkli üliosav ja nutikas ärakasutamine.