foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 20, 2008 11:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
No nii, saate vist naerda aga mina kõhuvalu pärast ei vastuta. Sattus nimelt näppu kilekoti täis teste (aitähh, Tomcat!).
Testisin ja...
NO3 (Sera): 40 mg/l; Salifert: 50 mg/ (tumepunased, teist testi ei teinud).
PO4 (Sera): 0,1mg/l (kahtlane, võib ka 0 olla).
Fe (Sera): 0,1 mg/l.
NH4 (Sera): 0
NO2 (Salifert): 0
Ph (JBL): 7,6 (viimane "jaotis", lahus tiba tumedam kui 7,6 vastav värv).

Nii, mida sellest välja lugeda? NO2 ja NH4 peaksidki vist 0 olema. Aga NO3???
Ja kuna taimede kasv nagu ei rahulda (v.a. Vallisneria ja willow moss) siis ehk tasub PO4 ja Fe näitusid õigeteks ja liiga madalateks lugeda?
Või...peaks veelkord ja hoolikamalt testima?
/Felch, keemiku karjääri alustamas....


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 21, 2008 11:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
no3 on pisut kõrge jah, võiks olla 5-10ppm. aja veevahetusega asi paika. po4 on kuidagi madal, võiks olla 0.25-0.5ppm. et seda tulemust saavutada, külasta keemiakaubandust.
Fe tõstmiseks mine bauhofi ja osta Agrimix Micro Profi vedelväetist, suhteliselt mõtetu on kallist tropica väetist osta. Fe võiks olla .0.25ppm, oleneb ka muidugi kui palju sul valgust on, nõrga valguse korral käib 0.5 kah. Kõrge fe taseme juures hakkab klaasi ülemisele osale rohelus tekkima.
Olen teadlik, et seni pole sa co2 julgenud kasti lasta. Proovi ära ja usu mind, et taimed ütlevad "aitäh"

räägi oma veekaredusest ka, sest olen kuulnud , et pehme veega tuleb makrode tasemed madalal hoida, vastasel juhul pidavat taimed imelikult kasvama. (oma praktika puudub, aga targemad on rääkinud)

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 21, 2008 12:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 03, 2005 08:35
Postitusi: 124
Asukoht: Pärnu
Kas Agrimix Micro Profi vedelväetist võib akvaariumis kasutada ja milliseid aineid ta sisaldab? Küsimus tekkis puhtast uudishimust, ise kasutan Ferropoli vedelväetist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 21, 2008 01:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Angeli kirjutas:
Kas Agrimix Micro Profi vedelväetist võib akvaariumis kasutada ja milliseid aineid ta sisaldab? Küsimus tekkis puhtast uudishimust, ise kasutan Ferropoli vedelväetist.

5-s postitus selles teemas :
/nipid/11507/index.html

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 21, 2008 01:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Agrimix\'i väetisest on juttu siin . loe alates viiendast postitusest.

Ferropol on hea, aga pikemas perspektiivis suhteliselt kulukas, eriti kui tegemist suure kastiga. Päris palju maksab spets akvaariumitaimede väetiste juures firma nimi (JBL, Tropica, Seachem). Aga nende väetiste kohta pole midagi paha ka öelda.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 21, 2008 01:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
tommike kiire poiss jõudis must juba ette :wink:

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 21, 2008 08:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Karedus: Gh=17 , Kh=5(Tipis). Kodus on Gh 12.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 22, 2008 01:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 17, 2005 01:52
Postitusi: 264
Asukoht: Malawi
ei taha nagu üldse torgata või nii, aga kas akvaristikafoorumi pikaajaline liige ja moderaator tegi esimest korda enda purgis veeteste või ?:)

lihtne soovitus oleks teha piisavaid veevahetusi ja jälgida mõnda aega olukorda. 40mg/l on soovitatavaks laeks enamuse autoriteetide meelest.
samas ei pidavat ka 100mg/l juures midagi katastroofilist toimuma.
sobivaks võrdluseks oleks ilmselt asbest magamistoas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 22, 2008 07:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Piinlik või mitte aga jah, tegin esimest korda üldse veeteste. Vesi ei lähe heaks testimisest vaid ikka millestki muust....
Küsisin teiste arvamusi, kuna näidud tundusid veidi imelikud. Värvikaardi järgi näidu määramine on üsna ebatäpne, sain kahes akvas ühesugused näidud....
Aga märkus õige, peab ikka enne kodutöö ära tegema (st. ise netist põhjalikult uurima) ja siis küsima.
Lähen häbenen natuke...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 22, 2008 11:47 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Felch, kui Sul siiani on asjad sujunud, siis pole midagi, mille pärast häbeneda. Ja toodud numbrid ei ole ka midagi sellist, mis kasti isikupära alla ei mahuks. Suurem osa akvariste ei kasuta veeteste nii, nagu neid soovitatakse, st. näiteks nitri ja ammooniumi testimist iga nädal etc. IMO on selle testimise maania taga hea hulk turu tekitamiseks mõeldud haipi. Turu tekitamine käib põhimõtteliselt nii, et ütled inimesetele, et nad haisevad ja siis müüd neile deodoranti. Pea igas kodus on ka näiteks kraadiklaas, aga kasutad sa seda siiski ainult siis, kui tunned, et hakkad haigeks jääma ja mitte iga päev. Ma ei taha kaugeltki väita, et veetestid mõttetud on aga ei maksa neid ka üle tähtsustada. Kindlasti teevad nad su elu lihtsamaks, kui sa otsustad keskonna muutmisega tegelema hakata. Näiteks hakkad vett pehmendama vms. Lõpeks saad sa nendega määrata ainult kõige lihtsamate anorgaanliste ühendite kontsentratsiooni ja sedagi üsna ebatäpselt. Kogu orgaaniline keemia jääb testide haardeulatusest kaugelt välja. AFAIK (minu teada) ainult ADA-l on test, mis seda mingil määral hinnata võimaldab ning sedagi ainult koguseliselt ja mitte koostiseliselt.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 22, 2008 09:47 
Poolt.
teen teste 5in1 paberitega ja ei näe absoluutselt mingit vajadustki enama vastu. ja mida aeg edasi seda vähem testin, sest rütm juba sisse kujunenud ning hooldamine jms käib nagu kõhutunde järgi. Ostsin kah need testid, sest tundus, et kõik testivad millegiga ja arvasin, et nii hädasti vaja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 22, 2008 10:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Oot, ma EI arva, et testimine on friikide lõbu, lihtsalt enne pole tõesti sellega tegelenud!
Vajalik ikka, eriti kui miskit valesti. Või kui tahad natuke rohkem asjast aru saada. Ja enda kontrolliks kah. Ma siiamani arvasin, et ..no ega's nüüd minu purgis küll vesi kahtlane ole, oh ei, kõigil teistel kindlasti aga mitte minul ... ;)
Aga test näitab midagi muud. Seda ei suuda isegi juristid vaidlustada ;)
Tegelikult ma siiski natuke kahtlesin näitudes (et äkki tegin midagi valesti/lohakalt või et on miski hea nipp asja juures). Äkki on mõõtmine väga kriitiline reagentide doseerimise suhtes?
Eriti tekitas kahtlusi asjaolu, et nii koduses purgis kui ka Tipi akvas sain näidud täpselt ühte moodi skaalast välja!? Vee kareduse erinevus aga on täiesti olemas, ei tule samast torust.
Testima hakkasin, kuna tekkis soov taimede kasvu kohendada, eriti kodupurgis. Kunagi panin "umbes" väetisi ja tekkis roheline vesi (ok, see võis olla ka kokkusattumus).
muide, igasugu seadmete näitusid ei tasu kunagi tingimusteta usaldada. Kui ikka tester näitab võrgupingeks 4753V, on viga testris, mitte vooluvõrgus (reaalne kogemus)!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 22, 2008 10:40 
või on testri patarei tühi... reaalne kogemus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 22, 2008 11:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Jah, tookord oligi viga tühjas patareis. Odav hiinakas näitas ka siis õigesti...

Veel "varia" rubriigi materjali patareidest jms (sry, moded võivad selle posti kustutada, ei lähe ikka üldse kokku akva pidamisega). Nimelt ehitasin oma gammaspektromeetri (radioaktiivsuse mõõtja, natuke teistsugune kui muud) prototüüpi. Silusin koodi, lasin uue versiooni peale ja panin taustakiirgust mõõtma. Hoplaa...äkki tekkis kohutav kiirgustase. Kustutan tule toas, miski ei hiilga. OK, ilmselt koodi viga. Fläshin vana versiooni tagasi..ikka kiirgus kusagil. Oss näitab ka sähvimist...täitsa jama, Leedus juhtus midagi? Loen värisevate kätega Delfit - ei ole nagu. Muud asjalikumad lehed ei räägi ka. Huvitav, kas peaks ise tinakirstu otsima või tegeleb sellega keegi teine? Aga pole häda, kiirguse kätte surres ei tunne kunagi valu, lihtsalt uinud.
Siis tulid meelde patareid ja ...andur va loom oligi vahepeal need tühjaks lüpsnud.
Muide, koodimuudatus osutus ikkagi õigeks ;)
/Felch
tuumalabor
reaktor 5


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 22, 2008 11:18 
Ei oska öelda muud kui IRW :D
Ma ei saagi nüüd aru kas tegelikult kah ehitasid gammaspektomeetri või on see kuskilt libauudistest :P

Teema jätkuks ütleks, et kui mu testril patarei tühi oli võtsin ma veel teise testri mis oli põhimõtteliselt sama asi ainult kordi kallim ja kvaliteetsem ja see näitas kah üüratuid numbreid. Ei saanudki aru milles viga oli aga kui iga testitav asi näitas kahtlasi arve võtsin aruks patareide vahetuse ja ennäe imet... ka odav tester töötab :D Tühjast patareist peavalu kui palju.... a ma ei pidanud vähemalt tinakirstu otsima :P


Üles
 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver