foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Apr 18, 2008 02:08 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 28, 2007 05:58
Postitusi: 102
Asukoht: Kohila
Vesi on siis endiselt hall, aga tunduvalt parem kui enne pimendamist. Akva oli väga korralikult kaetud. Mida nüüd võiks ette võtta? UUt pimendamist ei julge teha niipea, kuna taimed said sellega pisut kannatada.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Apr 18, 2008 04:22 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
Aleksandr kirjutas:
Vesi on siis endiselt hall

miks sa halli karva vee puhul pimendamist tegid?

kui vesi ikka silmnähtavalt hall on, siis pakuks et seal on miskit pahaks läinud. filtreerimine ja veevahetus koos puhastusega ehk aitaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 18, 2008 07:55 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 28, 2007 05:58
Postitusi: 102
Asukoht: Kohila
Ei pahaks seal pole kindlasti midagi läinud. Üks kord nädalas saab korralikult sifoonitud ja kõik aksessuaarid harjaga puhtaks pestud, filter samuti. Vett oleme vahetanud 200l akvas koguaeg 75 liitrit. Mida sa mõtled filtreerimise all, kas söega tehes?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 18, 2008 08:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Aleksandr kirjutas:
...kõik aksessuaarid harjaga puhtaks pestud, filter samuti...

Filtri sisu ka ? See pole hea mõte, nii ei saagi mingit bakterikooslust tekkida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 18, 2008 10:13 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 28, 2007 05:58
Postitusi: 102
Asukoht: Kohila
Aga kas siis ei tohigi filtrisisu pesta? Filtrit harjaga ei pese. Need svammid on ju seal sees alati nii mustad. Neid svamme saab pestud muidu akvast võetud veega. Kui tihti või harva on siis mõistlik filtrit puhastada?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 19, 2008 12:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
ilmselt on sul sisefilter. ma ei tea mis filtriga on tegu, ja mis moodi ehitus on, aga kunagi tegin mina oma hydor'i sisefiltril nii, et lõikasin svammi pooleks. kui filtrit puhastasin (kord kord nädalas, vahel kord 2 nädala jooksul) puhastasin ühe poole ära, teise jätsin järgmiseks korraks, et bakterikolooniat vähem hävitada.

aga üldiselt tuleks filtrit võimalikult vähe torkida (eriti kui tegu välisfiltriga), ja kui pesemiseks läheb, siis minimaalselt, st. suurem sodi eemaldada.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 20, 2008 10:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Akva veega loputamine on OK filtri elementide puhul, muu stuffi võib hoolikamalt puhtaks hõõruda aga pole ilmtingimata vaja. Nagu eespool kõnelejad ütlesid.
Hall vesi võib ainult tunduda hallina. Nagu mullegi (oli siin 1 teema minu akva veest). Tänu akvarist Põltsi analüüsile selgus, et asi oli ikka rohevetika plahvatuslikus kasvus, mida pidi aeg-ajalt ikka ette tulema. Ainuke tõhus rohi on pimendamine. Hiljem hoia mõnda aega valgustust "säästurežiimil".
Akvarist Rein väitis, et alla 5 päeva pole mõtet üldse pimendamisega vaeva nägema hakata. Paistab, et tal on õigus. Minu puhul klappis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 21, 2008 10:22 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 28, 2007 05:58
Postitusi: 102
Asukoht: Kohila
Felch, selles probleem oligi, et sinu näite põhjal ma olingi kahe vahel, kas on hall või roheline vesi, oli nii ja naa. Tegin siis pimenduse ära ja kui võtsin akva lahti siis olukord oli pea sama mis enne pimendamist, võib olla nats selgem. Järgmised kaks päeva asi hakkas jälle järjest udusemaks minema, aga kolmanda päeva hommikul, oh imet, oli vesi täitsa selge. Tegin samal päeval ka korralise veevahetuse ja siiamaani, nüüd on esmaspäev vesi on kristall selge. Tagantjärgi ma pigem arvan et oli paigast ära bakterite kooslus. Ei oskagi arvata millest ta nii järsku juhtus, veevahetust ja filtri pesu teen ühte moodi juba kuus kuud ja siiamaani pole veeselgusega probleeme olnud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 02, 2008 10:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 31, 2008 07:13
Postitusi: 30
Asukoht: Huuksi, Järvamaa
kusjuures juhtus mul kuuaega tagasi enam-vähem samasugune olukord.. vesi ei olnud küll otseselt hall, kuid oli selline roheline.. ka 80%-line veevahetus ei muutnud olukorda.. niisiis olin suhteliselt nõutu.. ja siis, ühel päeval mõtlesin, et jätan akvakaane lahti..ja hoidsin seda ikka kohe mitu head ööpäeva lahti ja ohh imet.. vesi muutus kristallselgeks.. :) ja on seda hetkel siiani..
Mõtlesin lihtsalt oma kogemust jagada :oops: :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 03, 2008 11:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 04, 2006 09:58
Postitusi: 71
Asukoht: Rakvere läheduses
Oli kord ka minu akvaarium puhta kole. Sogane, roheline. Tegin täieliku pimenduse nädal otsa ja ohh seda pettumust, kui avastasin, et sellest polnud midagi kasu :cry: Ja siis tegin nii, et transportisin selle akva koridori, kus on enamjaolt täiesti valguseta st. kerge valgus on ses ruumis aga ei aknaid ja asus ukse taga ka, nii et suht hämar ikka ja seal ta oli tervelt kuu aega ja vesi muutus vaikselt vaikselt selgeks ja saigi korda. Ju siis oli ikka vetikas aga mina seda nädalase pimendamisega küll välja ei saanud. Olin isegi enne pimendamist veel pool vett ka välja vahetanud aga ikkagi tõmbus ajaga roheliseks.
Minul aitas see, kui akva oli pikka aega hämaras ruumis. Küll aga oli tegu 35L nii, et seda kannatab elamises transportida.


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver