foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 24, 2008 11:33 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 24, 2008 11:09
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
Olen kaks päeva siin foorumites ringi mütanud, kuid ühtteist ikka selgusetu.
Nimelt probleem habevetikaga, kidurate taimede ning kareda veega (GH näitas JBL Easy Testi testi järgi üle 21 - ehk kõik kastid olid roosad, sama tulemus ka kraaniveega).
NO3 oli selle järgi OK, seega ületoitmist ei tohiks olla.

Küll aga avastasin et valgustan akvaariumi liiga kaua - hommikul u. 7.30 kuni õhtul 22.00 (täna ostsin ka taimeri, millega kavatsen selle valgustuse 10 h peale sättida).

Teine lugu aga on valguse intensiivsusega. Mida võiks tähendada lambi peal kiri F30T8 DL?? Ostsin need koos kaanega, seega vist mingi nigel valgus?
Taimed kiratsevad ja vinduvad (otsad pruunid, tekivad augud ja ei kasva) ning viimased 2 k ka see habevetikas (proovisin hiljuti klooritada oma kive ja kände, kasu eriti ei olnud).

Akva ise on 230 l (lxsxp 38x52x117), välisfilter, kalu u. 25 (barbused, skalaarid, mollid ja kaks põhjakoristajat), taimi u.5, aga kõik sellised väiksemat sorti (kuigi pidid olema kiire kasvuga). Akva töötab al. okt2007.

Mida nüüd teha ja millises järjekorras:
1. kõrge GH - kas see takistab ka taimede kasvu ja soodustab vetikat?lisada mingit ainet? kasutada pudelivett?
2. valgustus - valgust juurde, aga kuidas? kas see mõjub peale taime kasvu soodustamist ka vetikatele? (ise N ja elektrik ei ole, nii et ehitamise asi kukub ära). Foorumist saadud info järgi peaks taimekasvu jaoks olema mul vähemalt 115w, aga ma ei saa aru palju mul praegugi on... :?

Olen siiralt tänulik, kui keegi on nõus oma kogemusi ja teadmisi jagama.

_________________
Huvi on, aga kogemusi napib..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 24, 2008 11:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 18, 2007 10:43
Postitusi: 230
Asukoht: Kesk-Eestis Türil Kevadpealinnas
Kui palju Teil seal kaane all neid 30w torusid praegu on?
Kas 2 või rohkem?
Tervitades Rene

_________________
90l akva 22.02.08
minu tegemiste kodulehed:
http://www.limelight.ee
Kõik valgustusest


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 25, 2008 08:00 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 24, 2008 11:09
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
Ainult kaks toru.. ja nagu ma eelnevatest postitustest lugesin, ei olegi võimalik lihtsalt tugevama valgusega torusid sinna panna.. Kaane peale kirjutatud Wromak - ehk siis mingi odav Poola cräpp? pool aastat tagasi kui selle ostsin olin suhteliselt väheste teadmistega :(

_________________
Huvi on, aga kogemusi napib..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 25, 2008 09:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 18, 2007 10:43
Postitusi: 230
Asukoht: Kesk-Eestis Türil Kevadpealinnas
Tugevama valgusega torusid võib panna siis T5 kujul aga samas kui ruumi jagub, siis lisada juba olemasolevatele torudele lisaks veel 2 toru ja praegused asendada spets akva torudega.

_________________
90l akva 22.02.08
minu tegemiste kodulehed:
http://www.limelight.ee
Kõik valgustusest


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 25, 2008 12:40 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 24, 2008 11:09
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
Aga kuna mul on T8 siis pean ostam täitsa uue kaane kuhu saab siis panna võimsamad T5 torud? Elektriga ise jändama ei hakkaks..

Aga mis oleks esimene soovitud GH alla saamiseks? Kas mingeid vedelikke - tablette müüakse mida veele lisada? On keegi neid edukalt kasutanud?

_________________
Huvi on, aga kogemusi napib..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 25, 2008 01:35 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
GH näitab vee jäävkaredust (Ca ja Mg ioonide kontsentratsiooni vees) ja selle alla saamiseks on suhteliselt vähe variante, mõningaid neist:
1) Vahetada elukohta - olen "proovind", ei oma erilist efekti Tartu piires;
2) Kasuta RO või vihmavett - hetkel katsen seda;
3) Solberdada tammekoore- või turbaekstarkiga (tulemused on ettearvamatud). Olen ka seda proovind ja võin sulle privas ühe retsepti saata, kudas tammekoore ekstrakti ise teha. Samas see ei maksa kuigi palju, niiet võid selle ka rahumeeli osta. Minul pole sellest lähenemiset eriti kasu tõusund, samas pole ma ka väga järjekindlalt neid kasutanud/katsetanud. Üldiselt, esimeses järjekorras ei ole mõtet GH-ga tegeleda, kuna lihtsaid lahendusi selle alla saamiseks pole.

Alternatiiv on valida veega sobivad taimed ja loomad, 230 L akvaarium peaks selleks piisavalt variante pakkuma. Muuseas, sellel juhul ei pruugi ka lisavalgustus ilmtingimata vajalik olla, torud võiks siiski välja vahetada.

Habevetikast niipalju, et pigemini mõjutab selle kasvu nitraatide ja fosfaatide sisaldus vees (nitraatide suhtes tauks ka oma kraanivett testida, seda võib seal ülearu palju olla), kui GH. Soovitaks seega hankida NO3/PO4-ja testid ja vaadata, et mis numbrid ette löövad.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 25, 2008 02:28 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 24, 2008 11:09
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
Tänan, Sinu vastusest oli palju abi. Lähen uurin täna nende torude kohta, mis mulle sobiksid ja ostan ka NO3 ja PO4 testid.
Mul kraanivee torustikul ka miski filter vahel (pidi olema muidu palju rauda vees) ehk on abi ka selle välja vahetamisest.

Loodan, et saan sest tüütust habevetikast lahti ja ehk hakkavad ka taimed kasvama. Siiani olen ostnud neid taimi küll rohkem välimuse järgi :S

Kui miski neist ei aita, eks olen oma murega jälle platsis...

_________________
Huvi on, aga kogemusi napib..


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver