foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: vee hapniku sisaldus
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 27, 2007 11:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 28, 2007 03:35
Postitusi: 15
Asukoht: Elva
Tegin hapniku testi oma akvaariumis ja sain tulemuseks 6 mg/ l. Põhjus miks testi tegin seisneb selles, et viimasel ajal olen märganud et minu viis kuldkala
on hakanud kogunema veepinna lähedale hingama. Muidu on nad aktiivsed ja ei näe neil haiguse ilminguid (peale selle õhuahmimise pinnal). Seega küsimus- on see näit liiga väike? Akvaarium on 180 liitrit, olemas on õhukivi ja filtri väljavool on suunatud veepinnale, et see ikka liiguks.

_________________
180 liitrit JUWEl, Eheim Ecco
fauna- kaks teleskoopi, kaks loorsaba, pärlsoomus ja ancistrus sp. x 2
floora- Ludwigia glandulosa, Anubias barteri var. caladiifolia, Anubias barteri var. nana, Glossostigma elatinoides,Hygrophila sp.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 27, 2007 11:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 28, 2007 03:35
Postitusi: 15
Asukoht: Elva
lisan veel et testi tegemise hetkel oli temperatuur 22,5 kraadi

_________________
180 liitrit JUWEl, Eheim Ecco
fauna- kaks teleskoopi, kaks loorsaba, pärlsoomus ja ancistrus sp. x 2
floora- Ludwigia glandulosa, Anubias barteri var. caladiifolia, Anubias barteri var. nana, Glossostigma elatinoides,Hygrophila sp.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 28, 2007 04:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 15, 2007 11:27
Postitusi: 39
Asukoht: Nissi
kas ma olen väga valesti aru saanud asjast aga minumeelest puhtalt õukivi küll mingist otsast õhku juurde ei tekita..??
aga muu kohta ei oska kommenteerida..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 28, 2007 04:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 28, 2007 03:35
Postitusi: 15
Asukoht: Elva
õhukivi liigutab väljatulevate mullide abil veepinda, mis üldiselt peaks veits olukorda parandama, ega ta jah üldiselt hapniku sisaldust nende mullide kaudu tõsta (liiga suured mullid ja teekond pinnale liiga lühike)

_________________
180 liitrit JUWEl, Eheim Ecco
fauna- kaks teleskoopi, kaks loorsaba, pärlsoomus ja ancistrus sp. x 2
floora- Ludwigia glandulosa, Anubias barteri var. caladiifolia, Anubias barteri var. nana, Glossostigma elatinoides,Hygrophila sp.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 28, 2007 05:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Hmm, hapniku test peaks olema suhteliselt kallis ning üldjuhul on see mittevajalik - mina pole seda endale küll soetanud. Aga see selleks, AFAIK (minu teada) näit 5-7 kandis peaks olema piisav. Oled Sa ka muid teste teinud - ntx NO3, kui akva pole veel sissetöötanud (kui vana ta Sul on?) siis ka NO2, NH3/NH4? Kui tihti ja kui palju korraga süüa annad, kui tihti ja kui palju korraga vett vahetad?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 29, 2007 01:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 28, 2007 03:35
Postitusi: 15
Asukoht: Elva
N03 10, N02 0...NH3/NH4 pole teinud. Süüa annan ükskord päevas, 3-4 graanulit kalale, akvaarium kaks nädalat vana, seni olen teinud ühe veevahetuse- 40 liitrit

_________________
180 liitrit JUWEl, Eheim Ecco
fauna- kaks teleskoopi, kaks loorsaba, pärlsoomus ja ancistrus sp. x 2
floora- Ludwigia glandulosa, Anubias barteri var. caladiifolia, Anubias barteri var. nana, Glossostigma elatinoides,Hygrophila sp.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 29, 2007 09:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kas muud tingimused (temperatuur jms) on kuldkaladele sobivad? mingeid haiguse tunnuseid ei ole märganud?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 29, 2007 10:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 28, 2007 03:35
Postitusi: 15
Asukoht: Elva
Kaladel pole märganud küll haiguse tunnuseid- sulistavad rõõmsalt akvaariumis ringi, isu on hea, isegi liiga :lol: , kehale pole tekkinud haiguslikke muutusi, ainus asi ongi see pinnal mulistamine. Kui ma aga akvaariumi juurde neid vaatama lähen, siis tulevad kõik sealt pinnalt allapoole uudistama nagu alati...just nagu nad solistaksid seal ajaviiteks ja minule mure tekitamiseks. Tundub et pean ootama ja vaatama, mis saama hakkab, kui just keegi miskit parembat välja ei oska pakkuda :(

_________________
180 liitrit JUWEl, Eheim Ecco
fauna- kaks teleskoopi, kaks loorsaba, pärlsoomus ja ancistrus sp. x 2
floora- Ludwigia glandulosa, Anubias barteri var. caladiifolia, Anubias barteri var. nana, Glossostigma elatinoides,Hygrophila sp.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 29, 2007 10:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 28, 2007 03:35
Postitusi: 15
Asukoht: Elva
ahjaa..temperatuur on 22,5 kraadi, vesi on puhas ja põhi korralikult sifoonitud, ph võib olla veidi kõrge..Tegin testi JBL testeriga ja selle vahemikku see tulemus ei mahtunud, seal oli viimane 7,6, aga minu tulemus oli sellest ikka sinisem, kaldun arvama, et kuskil kaheksa

_________________
180 liitrit JUWEl, Eheim Ecco
fauna- kaks teleskoopi, kaks loorsaba, pärlsoomus ja ancistrus sp. x 2
floora- Ludwigia glandulosa, Anubias barteri var. caladiifolia, Anubias barteri var. nana, Glossostigma elatinoides,Hygrophila sp.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 29, 2007 10:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Üks probla on muidugi see et sissetöötamata akvasse sai kohe üsna palju kalu. Üldjuhul töötatakse akva sisse ühe-kahe väikese vähenõudliku kalaga kuna muidu kipuvad näidud ohtlikult kõrgeks minema. Kaks nädalat on suhteliselt lühike aeg, enamasti kulub sissetöötamiseks rohkem aega. Sissetöötamisel harilikult käib asi nii et kõigepealt läheb kalade väljaheidete tõttu üles ammoniaagi (NH3/NH4) näit, seejärel läheb üles nitriti (NO2) näit ja ammoniaagil hakkab langema, seejärel läheb üles nitraatide (NO3) näit ja NO2 hakkab langema - nii nagu graafikul http://faq.thekrib.com/n-cycle.gif . Ehk siis kui NO2 on nullis ja NO3 miskit näitab siis võiks oletada et sissetöötamistsükkel on lõpule jõudnud. Samas kui kalad on pinnal ning filtri väljavool kenasti liigutab veepinda siis üks tõenäöline põhjus on küll probleemid veega. NH3/NH4 tester on asi mida läheb vaja harva, kuid võib-olla antud juhul siiski võiks selle soetada et oleks kindel et vesi ikkagi on OK. Ehkki ma enamasti veelisandeist lugu ei pea siis antud juhul oleks need minu meelest omal kohal - ntx JBL Biotopol R (see on JBL-l spetsiaalselt kuldkalade jaoks, ilma R-ta on tavaline) vms. oleks abiks, samuti vitamiinid kaladele - ntx JBL Atvitol. Kui rahast kahju pole siis ehk isegi starterit võiks pruukida - ntx JBL Denitrol, samas see kulutus on ehk kõige küsitavam. Sarnased tooted on loomulikult ka Sera-l, Tetra-l, Azoo-l jne., lihtsalt JBL asju tean hetkel ilma vaatamata.
Sissetöötamise ajal üldjuhul veevahetust ei tehta, kuid antud juhul siiski teeksin 20% veevahetuse - kui akva on sisse töötanud siis sellest midagi halba ei juhtu, kui pole sisse töötanud siis protsess venib pikemaks. Lihtsalt kui veega peaks olema probleem siis see pisut leevendaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 30, 2007 02:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 28, 2007 03:35
Postitusi: 15
Asukoht: Elva
Aitäh nõuannete eest, mässan siis veidi veel veega ja eks näis kas asi paraneb :wink: Kui tulemused teada ja probleem lahendatud, siis kriban siia kaa, et keski teine abi saaks kui vaja läheb!!

_________________
180 liitrit JUWEl, Eheim Ecco
fauna- kaks teleskoopi, kaks loorsaba, pärlsoomus ja ancistrus sp. x 2
floora- Ludwigia glandulosa, Anubias barteri var. caladiifolia, Anubias barteri var. nana, Glossostigma elatinoides,Hygrophila sp.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 04, 2008 09:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 28, 2007 03:35
Postitusi: 15
Asukoht: Elva
Väike kokkuvõte siis sündmuste edasisest käigust.
Sai tehtud 20 % veevahetus, mille tulemusena ei muutunud kalade käitumises eriti miskit. Seega sündis otsus, et vaja kindlasti järgmisel päeval poodi minna soovitet asju uurima ja ehk soetama kah. Paar tundi hiljem avastasin aga ühe oma teleskoobi akva põhjas apaatselt lebamas..teha ei osanud ma miskit- äärmusliku meetodina tõstsin ta siis ämbrisse, kus õnneks oli veidi seinud vett, panin pisikese filtrigi sinna surisema ja jälgisin, mis saama hakkas. Kalake muutus tasapisi erksamaks (kas siis erutusest või millestki muust) ja see oli siiski tol hetkel positiivne märk. Paarikümne minuti järel tabas teisigi kalu sama saatus, välja arvatud antsukest ja ühte pöörast kuldkala, kes on ilmselt immuune kõigele(ptüi,ptüi, ptüi). Niisiis oli otsustatud, et mis iganes ka neil kaladel viga ei oleks, tuleb siiski poodi võimalikult ruttu minna ja seda ma ka tegin. Paari tunni möödudes naasin sealt Denitroli ja Acclimoliga (selle tõhususes pole küll kindel, aga väidetavalt pidi see aitama kõiksuguse stressi vastu nt. siis ämbri elust tuleneva stressi vastu). Sai siis vahendeid pruugitud ja kalakesed ööseks oma akvasse tagasi lastud, sest ämber siiski kõigi jaoks liiga väike. Tulemus - kalad ei käi enam pinnal õhku ahmimas. Mida ma siis nii väga tegin - ei tea. Kas sellest loost on miskit õppida- kindlasti seda, et sissetöötamata akvasse oma suurt kalaperet panna ei maksaks...aga probleemi lõplikult enda jaoks selgeks teha ei suutnud- mis siis ikkagi viga oli (soovitatud test jäi suure tuhinaga muretsemata)?

_________________
180 liitrit JUWEl, Eheim Ecco
fauna- kaks teleskoopi, kaks loorsaba, pärlsoomus ja ancistrus sp. x 2
floora- Ludwigia glandulosa, Anubias barteri var. caladiifolia, Anubias barteri var. nana, Glossostigma elatinoides,Hygrophila sp.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver