Üks probla on muidugi see et sissetöötamata akvasse sai kohe üsna palju kalu. Üldjuhul töötatakse akva sisse ühe-kahe väikese vähenõudliku kalaga kuna muidu kipuvad näidud ohtlikult kõrgeks minema. Kaks nädalat on suhteliselt lühike aeg, enamasti kulub sissetöötamiseks rohkem aega. Sissetöötamisel harilikult käib asi nii et kõigepealt läheb kalade väljaheidete tõttu üles ammoniaagi (NH3/NH4) näit, seejärel läheb üles nitriti (NO2) näit ja ammoniaagil hakkab langema, seejärel läheb üles nitraatide (NO3) näit ja NO2 hakkab langema - nii nagu graafikul
http://faq.thekrib.com/n-cycle.gif . Ehk siis kui NO2 on nullis ja NO3 miskit näitab siis võiks oletada et sissetöötamistsükkel on lõpule jõudnud. Samas kui kalad on pinnal ning filtri väljavool kenasti liigutab veepinda siis üks tõenäöline põhjus on küll probleemid veega. NH3/NH4 tester on asi mida läheb vaja harva, kuid võib-olla antud juhul siiski võiks selle soetada et oleks kindel et vesi ikkagi on OK. Ehkki ma enamasti veelisandeist lugu ei pea siis antud juhul oleks need minu meelest omal kohal - ntx JBL Biotopol R (see on JBL-l spetsiaalselt kuldkalade jaoks, ilma R-ta on tavaline) vms. oleks abiks, samuti vitamiinid kaladele - ntx JBL Atvitol. Kui rahast kahju pole siis ehk isegi starterit võiks pruukida - ntx JBL Denitrol, samas see kulutus on ehk kõige küsitavam. Sarnased tooted on loomulikult ka Sera-l, Tetra-l, Azoo-l jne., lihtsalt JBL asju tean hetkel ilma vaatamata.
Sissetöötamise ajal üldjuhul veevahetust ei tehta, kuid antud juhul siiski teeksin 20% veevahetuse - kui akva on sisse töötanud siis sellest midagi halba ei juhtu, kui pole sisse töötanud siis protsess venib pikemaks. Lihtsalt kui veega peaks olema probleem siis see pisut leevendaks.