foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 07, 2004 08:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 07, 2004 05:49
Postitusi: 30
Asukoht: Tartu
nimelt olen suhteliselt algaja - kuid mitte nii algaja et oma kuldkalu vaasis kasvataksin, korralik 57 liitrine akvaarium kahe isendi jaoks - samuti on veefilter või õigemini filterpump talve perioodil ka termostaat. Nimelt loen siin kogu aeg igasuguseid bloge vee keemia ja ph taseme kohta ja kareduse kohta - esiteks mis oleks kuldkaladele ideaalsed veetingimused -
mida tähendavad kõik need kh ja gh lühendid - kust ma saaksin adekvaatset informatsiooni kogu vee keemia teemadel
Nimelt on need kalad olnud mul juba peaaegu aasta ilma eriliste pingutusteta(jah eks ma meelega ostsin ka sellised lollikindlamad kalad) nad on ilusti suuremaks kasvanud ja isegi mu taim vallisneria(ka suht lollikindel taim) vohab enam vähem ilusti. Samas tunnen teatavat süümepiina et ma pole nii agaralt veenäitusid uurinud ja kalade üldisi tingimusi kontrollinud - et mai tea kust ostast alustadagi. Teatavsti on Tartu annelinna vesi kare ka - siin on räägitud Co2 ja mullitajatest - mul nimelt kapis seisab üks õhupump mida ma väga kasutanud polegi kas näiteks sellega annaks kuidagi rakendada seda Co2 pumpamise süsteemi. tegelikult olengi lihtsalt segaduses, millest alustada , kust informatsiooni saada(tahaks kunagi suurt akvaariumi ühe korraliku kooslusega, erinevad isendid taimesordid) aga enne 'treenin kuldkaladega' :?

aa ja üks asi veel mu akvaariumil pole kaant peal - kas peaks olema
sest iseenesest tahaks ma sinna veepinnale osta ulpivaid veetaimi ja mulle isiklikult meeldib ilma selle jubeda kaane kolakata akvaarium.Ohh targemad ehk viitsite mulle vastata :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 07, 2004 10:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
esiteks mis oleks kuldkaladele ideaalsed veetingimused

Kuldkala vajab jahedat, puhast ja hapnikurikast vett. Temperatuur võiks olla vahemikus 18-20 C. Ära esialgu muude parameetritega ennast vaeva.
Tsiteeri:
mida tähendavad kõik need kh ja gh lühendid - kust ma saaksin adekvaatset informatsiooni kogu vee keemia teemadel

GH - üldine karedus, KH - karbonaatkaredus / mööduv karedus. Infot sellel teemal leidub netis kuhjaga, tuleb ainult üles leida. Kodumaiset kirjandust sellel teemal on kahjuks (veel) vähe, mõningat infot saad siiski siit: http://www.hot.ee/salakalakas/
Tsiteeri:
Samas tunnen teatavat süümepiina et ma pole nii agaralt veenäitusid uurinud ja kalade üldisi tingimusi kontrollinud

Üldisi tingimusi saab väga edukalt ka lihtsalt vaadates kontrollida. Kui vett vahetad regulaarselt, kalad käituvad normaalselt ja tervelt, mingit jama ei toimu, siis võid eeldada, et akvaariumis ka kõik korras on.
Tsiteeri:
siin on räägitud Co2 ja mullitajatest - mul nimelt kapis seisab üks õhupump mida ma väga kasutanud polegi kas näiteks sellega annaks kuidagi rakendada seda Co2 pumpamise süsteemi

Ära sellega kiirusta. Foorumis on õpetlik näide olemas, kuidas agar kasutaja oma kunsttaimi co2'ga gaasitas. Sinul kasvav Vallisnera saab ka ilma co2'ta väga edukalt hakkama, mingit süsteemi ei ole vaja leiutama hakata. Pigem pane see mullitaja akvaariumisse õhku puhuma, kuldkaladele meeldib hapnikurikas vesi.
Tsiteeri:
tegelikult olengi lihtsalt segaduses, millest alustada , kust informatsiooni saada

Kui ingliskeelt mõistad, siis siin on sulle mõned lingid:
http://honors.montana.edu/~weif/firstta ... fish.phtml
http://petfish.net/gold.htm
http://www.bristol-aquarists.org.uk/gol ... o/info.htm

... ja muidugi võib minna aadressile google.com ja trükkida märksõnaks "how to keep goldfish". Informaatsiooni tuleb küllaga 8)

Raamatus "Akvaariumikalade pidamine" (R.Dutta, 2002) on ka mõnel leheküljel kokku võetud kuldkalade pidamine. Vajadusel võin seda raamatut laenata.

Uue inimesena siin foorumis võiksid alustada ka vanemate teemade lugemisega, siit peaksid leidma vastuseid oma küsimustele.

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 07, 2004 10:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 07, 2004 05:49
Postitusi: 30
Asukoht: Tartu
tänud juba sobrangi siin teemades ringi

_________________
akvaarium 57 L
kaks kuldkala
ja taimedeks suur posu igasugu rohelisi võrseid ja ulpivaid 'kapsalehti'


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver