foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Appi...kiire!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 10, 2007 07:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 30, 2005 11:03
Postitusi: 174
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn/Kuressaare
selline olukord! natuke üle 200l akvaarium...sees elavad cichlididd ja mõned põhjakad...andsin pühapäeval maiuseks kurki...ise läksin Tallinnasse ja unustasin öelda et kurk välja võtta mingi aja pärast...nüüd täna kui koju jõudsin oli pilt akvaariumist täiesti õudne! vesi oli hägune...kalad nagu oleks õhku ahminud...kuigi hapnikku vees oleks pidanud olema! kalad on loiud!...samas kas asi võib olla ka selles et soetasin akvasse termostaadi? kuigi temperatuuri kruttisin kõigest 26 peale nii nagu cichlididele sobivat. mis toimub :?: mida teha :?: :? :? aidake!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 10, 2007 07:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 30, 2005 11:03
Postitusi: 174
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn/Kuressaare
ja vee peal olid mullid! ainult äärtes.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 10, 2007 09:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 17, 2005 01:52
Postitusi: 264
Asukoht: Malawi
tee siva veevahetus, miski 50%.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 10, 2007 09:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 30, 2005 11:03
Postitusi: 174
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn/Kuressaare
see oligi plaanis...tänud! hakkan kohe tegutsema!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 10, 2007 09:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ilmselt oled juba vee korda saanud aga ikkagi...
Mitte ei suuda uskuda et 200l läks ühest kurgiviilust hapuks!? Äkki tõesti hakkas soojendi termostaat jamama (palju temp. oli, mõõtsid ikka?) ja juhuslikult tekkis samal ajal ka vetikate plahvatuslik kasv? Teoretiseerin muidugi aga...no ühest kurgiviilust ei tahaks seda uskuda küll kui just ise ei näe.

PS: Hägust veel, kui seda vett purki võtta ja päevavalguse käes vaadata - on ta roheline? Siis kindlasti vetikad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 10, 2007 09:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 30, 2005 11:03
Postitusi: 174
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn/Kuressaare
kusjuures klaasil oli nagu sade või vetikas! Arvasin et sade kurgist...sest kurk oli täielikult lagunenud...aga temperatuur oli 26... siiski see termostaadi probleem on ka väga võimalik..PS! ja mul ei ole veel asi korras :? tänud... võib veel aidata! et mida teha kui see oligi vetikas...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 10, 2007 10:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 17, 2005 01:52
Postitusi: 264
Asukoht: Malawi
alustavas akvas pole palju tarvis ökokatastroofi korraldamiseks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 10, 2007 11:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 30, 2005 11:03
Postitusi: 174
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn/Kuressaare
tglt on see mul töötanud juba üle kolme kuu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 11, 2007 12:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Mina olen täitsa algaja- ja vanemad akvaristid las parandavad mind- kuid kui mul oli akvaarium olnud käigus ca 1,5 kuud, siis läks ka mul vesi häguseks. Kui sisemist klaasi nö külje pealt vaatasin, siis olid klaasil sellised niitjad asjandused. Hõõrusin need magnetkammiga (magnetklaasipuhastajaga) maha, kuid järgmisel päeval olid need tagasi. Lugesin siin suure hirmuga peaaegu kõik teemad läbi, mis käsitlesid hägust, sogast, "imelikku" vett- filtreid ühesõnaga kõike, mis vähegi seostus igasugu vetikate ja muu sellisega, samal päeval muide ütles üles mu klaasitermomeeter ja ma käisin poes uut ostmas, kurtsin seal müüjale oma muret ja ta soovitas mul osta sütt- panna see filtrisse nädalaks ajaks. Ma nii tegin- misiganes see mu akva vee sogaseks ajas oli ta kadunud kui nõiaväel.
(ei olnud mul niitvetikat, habevetikat, rohevetikat- vähemasti sellist asja siit foorumist ma lugenud ei olnud- pikad pruunid niidimoodi /pigem tegelikult nagu peenikesed vihmaussid/ aga need t õesti kadusid need "jullad" nädalaga.
Täna filtris enam sütt ei ole- kuna olen lugenud siit, et toda asja kasutatakse siis, kui tarvis akvaariumi vett puhastada ravimitest, kemikaalidest jms.
VÕIB- OLLA võiksid sa ka sütt oma filtrisse panna. Võib olla see aitab.

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 11, 2007 12:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 17, 2005 01:52
Postitusi: 264
Asukoht: Malawi
topiks sütt filtrisse siis, kui see vajalik on.

hetkel peaks piisama veevahetusest-paarist ja tasub kõrva taha panna, et enam tulevikus kurki ligunema ei jäta :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 11, 2007 01:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 30, 2005 11:03
Postitusi: 174
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn/Kuressaare
see kurgi asi küll enam ei juhtu...varemgi kurki andnud aga pole ära ununenud:) nüüd pool vett vahetatud ja asi juba hulga etem...vesi siiski veel hägune kuid mitte nii nagu alguses:) sütt on mul olemas täitsa aga kas ei ole mõtet kastada? tänud kõigile!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 11, 2007 08:46 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 02, 2007 04:51
Postitusi: 54
Asukoht: Rannamõisa
Minul oli just nädal tagasi probleem sellega, et akva kaotas läbipaistvuse. Lugesin siin igasugu teemasid ja siis laupäeva hommikul jooksin poodi. Ütlesin, et mul on vesi täiesti roheline ja taimesel tumerohelised täpid (mis olid juba ammu muidugi). Sain kaks vedelikku:
1) JBL Algol. Vetikaeemaldusvahend. Eemaldab rohe- ja pruunvetika ning on kaladele ja taimedele kahjutu.
100 ml Hind 74 kr
250 ml Hind 134 kr

2)JBL Clearol. Veeselgendaja. Eemaldab veest bakteritest ja vetikatest tekkinud pruuni ja rohelise hägu. Ohutu kaladele ja taimedele.
100 ml Hind 52 kr
250 ml Hind 120 kr

(need on kalakese lehelt hinnad)

Igatahes, hommikuks oli vesi kristallselge. Klaasile ja lehtedele ikka jäi neid rohelisi täppe, aga vesi on ilus siiani.

Palju sa seda kurki siis panid? Minul süüakse päevaga paari sendine viil ära.

Head katsetamist igal juhul!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 11, 2007 09:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 17, 2005 01:52
Postitusi: 264
Asukoht: Malawi
muidugi,

milleks katsetada näiteks paaripäevase pimendamisega ja süveneda veeõitsengu põhjustesse kui on võimalus tassida poest koju keemiat, mida akvasse valada ja huviga tulemusi ootama jääda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 11, 2007 09:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kui tegu vetikatega (roheline vesi), aitab pimendamine tõesti (proovitud). Keemia on kahtlasem kuid vähemalt korra olen proovinud, võttis tõesti vee puhtaks. Põhiline erinevus on selles, et keemia ei likvideeri hägu süüdlasi ehk vetikaid. Pimendamine aga tapab enamuse neist.
Klaasile tekivad vetikad alati, aitab vaid iganädalane puhastamine.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 11, 2007 09:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
asormus kirjutas:
Minul oli just nädal tagasi probleem sellega, et akva kaotas läbipaistvuse.

Ei maksa erinevaid asju ühte patta panna, "roheline vesi" ehk siis vees ujuvast rohevetikast värvi saanud vesi on midagi muud kui kurgi lagunemisel tekkivast sodist häguseks muutunud vesi. Muide, kurki oli ilmselt rohkem kui üks väike viil, eks? Igasugu keemia akvasse toppimine on üsna ekstreemne värk vaatamata sellele et reeglina on neil möksidel peale kirjutatud et nad on kaladele ja taimedele ohutud. Vetikate ja tigude tõrjeks kasutatavad vahendid minu teada enamasti sisaldavad kas vaske või simasiini. Mõlemad ained omavad mõju nii taimedele kui akva elanikele, kui järgida ettenähtud doseerimist ning omada akvas vaid kõige levinumaid taime- ja kalaliike siis tõenäoliselt ei juhtu midagi hullu. Samas on taimede ja akva elanike vastuvõtlikkus nende ainete suhtes erinev nii et vabalt võib juhtuda et mingi suure vaevaga hangitud kallis taime- või kalaliik nende vahendite kasutamisel otsad annab. Kuna JBL Algoli puhul rõhutatakse et ta vaske ei sisalda siis oletan et tegu on simasiiniga - JBL kahjuks koostist ei avalda.
Edasi, "rohelise vee" puhul soovitatakse enamasti koagulante või flokulante (inglise keeles flocculant, mõni keemik ehk võiks seletada mis koagulantide või flokulantide vahe on) - need on vahendid mis seovad vees olevad pisikesed osakesed suuremateks kämpudeks nii et neid on võimalik veest välja filtreerida. Paraku panevad need matsu kalade hingamissüsteemile, lõpustes olevad peened liistakad kipuvad väidetavalt kokku kleepuma ning mõned kalad võivad lausa hukkuda. Sedasorti möks on ilmselt JBL Clearol.
Ehk siis minu meelest on mõistlik vältida igasugu keemia kallamist akvasse ning kui tõesti kuidagi teisiti ei saa siis vähemalt püüda aru saada mis, milleks ja kuidas. Soovitus kallata suvaliselt mingid kemikaalid akvasse sest ühes teises akvas hoopis teistel tingimustel see aitas ilmselt pole kuigi mõistlik.
Rene soovitus oli ilmselt õige, kui põhjas mingit läbu jäi vedelema siis see tuleks ka loomulikult välja sifoonida.


Üles
 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver